Świat według Clarksona. Tak jak mówiłem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.18 / 5.00
liczba ocen: 222
Ilość stron (szacowana): 408
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 20.93 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.43 zł
24.52 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
20.93 zł
23.88 zł
23.92 zł
24.82 zł
25.42 zł
25.79 zł
26.91 zł
26.91 zł
26.91 zł
29.90 zł
Opis:

Zanim Jeremy Clarkson stał się chwilowo „nieco mniej zajęty”, w pewnym głośnym programie motoryzacyjnym pokazywał nam, jak jego zdaniem powinien wyglądać idealny świat, czyli świat według Clarksona.

Na szczęście przez cały czas o nim pisał! W swojej najnowszej książce Tak jak mówiłem… Jeremy zgłębia mechanizmy rządzące naszym życiem – w skali lokalnej i globalnej – i odkrywa, jak je ulepszyć, by codzienność stała się przynajmniej znośna. To pomysły genialne w swojej prostocie! Oprócz tego z najnowszego Świata według Clarksona dowiemy się między innymi:

* jak z wieszaka na ubranie zrobić wykrywacz idiotów

* dlaczego największe szanse na przeżycie apokalipsy mają najmniej męscy z mężczyzn

* w jakiej branży najłatwiej zbić kapitał na oszustwie

* co Niemcom najbardziej przeszkadza w Anglikach

* jak powinna wyglądać nowa flaga Wielkiej Brytanii.

Świat według Clarksona. Tak jak mówiłem… skrzy się humorem, pęka w szwach od liczby opisywanych absurdów i zawiera niezdrową dawkę zdrowego rozsądku. Jeremy mówi, jak jest i jak chce, żeby było. W swoim niepowtarzalnym rozbrajającym stylu.

Recenzje blogerów
To już kolejna, szósta część cyklu „Świat według Clarksona”, będąca zbiorem felietonów, publikowanych w latach 2013 – 2015, autorstwa słynnego, brytyjskiego dziennikarza i prezentera. Jeremy Clarkson jest jak zawsze bezczelny, gburowaty i bezkompromisowy. Ta książka to prawdziwa gratka dla miłośników ciętego języka, bezpośredniości i prześmiewczego tonu.

Clarkson od lat uważany jest przez opinię publiczną za osobę kontrowersyjną, o poglądach żadną miarą nie dających się wcisnąć w ciasną ramkę politycznej poprawności. Podobnie jest, jeśli chodzi o teksty, które wyszły spod jego pióra – bezlitośnie odsłaniające głupotę władzy, paradoksy prawne, absurdy życia codziennego w Wielkiej Brytanii.

Uwielbiany równie mocno, jak znienawidzony Clarkson okrasza swoje śmiałe sądy poczuciem humoru, dodając do tego sporo dystansu do siebie i świata.

Jeśli zapytacie mnie czy Jeremy Clarkson jest oryginalny, to odpowiem – nie jest. Od lat serwuje swoim fanom teksty w podobnym tonie. Rzecz w tym, że sięgając po jego książki, nie spodziewamy się niczego innego. Świadomie wybieramy tego typu narrację.

Stary, poczciwy Jeremy bawi od lat, dając prztyczka w nos możnym tego świata, przeciętniakom i nam – jego czytelnikom. Jeśli znajdziecie wolną chwilę, przeczytajcie koniecznie „Tak jak mówiłem…”. Mam nadzieję, że macie dość dystansu do siebie, by to wytrzymać.

Ocena: 5/6
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć