ebook Czarci pomiot
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 10891) Ilość stron (szacowana): 328

Czarci pomiot
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 22.34
wciąż za drogo?
31.92 złpremium: 19.15 zł Lub 19.15 zł
-24% 22.34 zł Lub 20.11 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
31.92 zł 10 zł na konto
26.90 zł
27.13 zł
29.00 zł
31.92 zł
31.92 zł
32.92 zł
Inne proponowane

Powieść wybitnej kanadyjskiej pisarki, laureatki Bookera, autorki m.in. słynnej „Opowieści podręcznej”. Skrzy się od intryg i zachwyca pisarskim rozmachem. Kolejny znakomity tytuł w serii „Projekt Szekspir”, opowiadającej na nowo najbardziej znane dzieła mistrza ze Stratfordu.

Felix, reżyser teatralny, zostaje bezceremonialnie usunięty ze stanowiska dyrektora artystycznego festiwalu w Makeshiweg. Odcina się od świata. Gdy po latach życia w samotności podejmuje się prowadzenia zajęć teatralnych w więzieniu, niespodziewanie nadarza się okazja do zemsty…
„Burza” w interpretacji Margaret Atwood skrzy się od intryg i zachwyca pisarskim rozmachem.

Czarci pomiot od Margaret Atwood możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czarci pomiot, to brawurowo opowiedziana historia z klasycznym dramatem Szekspira u podstaw. Margaret Atwood bezkompromisowo wprowadza nas w świat teatru, interpretacji, z pasją granych ról, przedziwnych kostiumów i scenografii. Sztuka jest rozkładana na części pierwsze. Poznajemy motywy postaci, ich głęboko skrywane lęki i talenty. Stajemy się widzami Burzy. I nie byłoby w tym może niczego szczególnego, gdyby nie fakt, że obsadę aktorską stanowią ludzie skazani na więzienie. Sceną jest zakład penitencjarny. Rekwizyty pochodzą ze sklepu zabawkowego, a kostiumy z seks shopu.

Przestępczy światek przynosi ze sobą specyficzny humor. Język podziemia zostaje w oryginalny sposób spacyfikowany przekleństwami, żywcem ściągniętymi z szesnastowiecznego dramatu. Efekt jest przezabawny. Bohaterowie po przejściach budzą ogromną sympatię. Jest w nich kreatywność, zapał i odwaga do podejmowania wyzwań.

Rolę przewodnika tych specyficznych postaci, pełni doświadczony reżyser. Również po przejściach. Z tragedią osobistą i zawodową w życiorysie. Wszyscy razem, stanowią niezwykle zgraną, dowcipną i twórczą trupę teatralną, z którą Czytelnikowi z każdą stroną, będzie coraz trudniej się rozstać.

Niezwykle optymistyczna, nieco wyidealizowana opowieść, której prawie każdy chciałby być częścią. Niekoniecznie jako odsiadujący więzienie przestępca, ale z pewnością jako członek wzajemnie rozumiejącej się grupy. Zespołu, który już bardziej zróżnicowany być nie może, a mimo to, doskonale ze sobą współpracuje. Cel grupy, przyćmiewa tu cele indywidualne. Jest zaufanie. Jest wspólny wysiłek. Jest pasja.

Relaksująca, inteligentna i skandalicznie zbyt krótka lektura.

Ocena: 6/6
©Wiedziennik
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć