Biuro przesyłek niedoręczonych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.44 / 5.00
liczba ocen: 713
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.43 zł
24.52 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
-22% 20.93 zł
23.88 zł
23.92 zł
26.01 zł
26.91 zł
26.91 zł
27.51 zł
29.90 zł
Opis:

Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno...

Magiczna opowieść o zagmatwanych ludzkich losach, miłości jak z bajki i nieoczekiwanych konsekwencjach życzliwości. Mistrzostwo gatunku!

Świąteczna opowieść Nataszy skrzy się dowcipem i wzrusza do łez. A kiedy myślisz, że już wiesz, jak skończy się ta historia, czeka na ciebie naprawdę smakowita niespodzianka. Lilliana Fabisińska, pisarka

Natasza Socha pisze tak, że po przeczytaniu każdej jej nowej książki ma się ochotę na kolejną.
Damian Gajda, dziennikarz, Gala

CYTATY:
Ale pamiętaj, w życiu czasem jest tak, że dzisiaj nie masz siły, jutro nie będziesz mieć ochoty, a pojutrza może już nie być.
Niektórzy ludzie są stworzeni do pracy na samych szczytach, inni mają lęk wysokości i wolą obserwować świat z dołu, ciesząc się, że stoją na pewnym gruncie.
Związek dwojga ludzi to nie tylko patrzenie sobie w oczy, ale docieranie się przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Oswajanie własnych wad, pielęgnowanie zalet. Cierpliwość, tolerancja, wybaczanie i zgoda na kompromisy.
Zakochanie to zdecydowanie emocjonalna paranoja, której żaden naukowiec nie jest w stanie opisać. Dlatego zajmują się tym poeci.
Człowiekowi do życia potrzebny jest drugi człowiek.
Podobną nijakość ma w sobie cała ta wirtualna i smartfonowa korespondencja. Elektroniczna wymiana myśli jest szybka i sprawna, ale nikomu nie bije przy tym serce. A to czekanie na listonosza... Spóźnia się? A może już był, tylko nikt go nie zauważył? Albo zachorował? Albo po prostu nie miał po co dziś przychodzić... Najpiękniejszy widok to czysta biel koperty łypiąca przez dziurki metalowej skrzynki pocztowej.
Recenzje blogerów
Niektórzy mają farta, pracując w miejscach niedostępnych dla innych. Takim miejscem jest biuro przesyłek niedoręczonych. Trafiają tam listy, przesyłki i paczki, które z różnych przyczyn nie zostały dostarczone adresatom. Co dalej się z nimi dzieje?

Zuzanna otrzymuje pracę w takim nietypowym miejscu. Nie jest to jej wymarzone zajęcie, ale póki co, powinno wystarczyć ... Stara się tę prace traktować jako coś przejściowego. Nawet okropna szefowa nie pozwala jej na pokazywanie swojego niezadowolenia. Otrzymuje własny pokoik do pracy, w którym wykonuje swoje zadanie, segreguje listy. Kiedy odkrywa tajemnicę dwojga zakochanych w sobie ludzi, którzy ciągle się szukają, a minęło już wiele lat, postanawia im pomóc. Zna kilka faktów, ale musi poznać resztę. A to nie jest proste. A czasu coraz mniej. Do Wigilii.

Mamy tutaj ciekawie nakreślone postacie. Dla mnie szczególnie ciekawym okazał się gderliwy sąsiad Stanisław jak i zwierzę Zuzanny. Ale liczy się miłość dwojga ludzi o rzadkich imionach, którzy od blisko czterdziestu lat poszukują się w umówionym miejscu. Niespodziewana miłość, szybka, która dojrzewała na odległość. Zuzanna postanawia pomóc dwojgu ludziom.

Natasza Socha po raz kolejny serwuje ciepłą opowieść o sprawach ciekawych. Uczucie, które trwa od wielu lat, historia małego chłopca przed operacją czekającego na bajkę itd. Biuro przesyłek niedoręczonych ma wiele wspólnego z każdym z nas. Ile razy w życiu gubimy swoje uczucia, zapominamy o nich, albo wracamy do nich po latach przeglądając fotografie, czy czytając listy. To piękna opowieść o zwariowanym świecie i przeszłości, która szuka teraźniejszości. Serdecznie polecam.

Ocena: 5/6
©Pisany inaczej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć