ebook Malowany człowiek. Księga 1
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 13279) Ilość stron (szacowana): 504

Malowany człowiek. Księga 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 36.41
Audiobook - najniższa cena: 32.88
wciąż za drogo?
40.44 złpremium: 26.96 zł Lub 26.96 zł
36.41 zł Lub 32.77 zł
39.54 zł Lub 35.59 zł
44.93 zł
44.93 zł
36.39 zł
36.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc.

Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.

Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi.

Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha – jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo – nowicjuszka u starej Zielarki. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny Minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię.

Tych troje ma coś wspólnego – są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?

Malowany człowiek. Księga 1 od Peter V. Brett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jesteśmy tym, czym sami chcemy być. Jeśli pozwolisz innym decydować o twojej wartości, będziesz stracona.
Dzień nie będzie dłuższy dzięki temu, że później otworzy się oczy.
Każde dziecko pewnego dnia musi sobie zdać sprawę, że dorośli również popełniają błędy i okazują słabość, tak jak wszyscy inni. Następnego dnia, czy tego chce czy nie, nie jest już dzieckiem.
Malowany człowiek to wstęp do niesamowitej serii i jestem przekonana, że mój zapał do niej nie ostygnie! Jestem przygotowana na ogrom fascynujących przygód i jestem pewna, że właśnie to mnie czeka w następnych częściach!

Cała recernzja na blogu: Malowany człowiek

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Ebooka "Malowany człowiek" nosiłam przy sobie od jakiegoś czasu, jednak dość długo musiał czekać na przeczytanie. Początkowo odniosłam wrażenie jakbym czytała zbiór kilku opowiadań - a czytać tego typu książek wręcz nie cierpię. Jednak w tym przypadku było coś co sprawiło, że nie przerwałam lektury. Przeciwnie - coraz mocniej wsiąkałam w przedstawiany świat, który rządzi się swoimi (dość brutalnymi) zasadami. Książka bardzo mi się podobała, dlatego sięgnęłam po kolejne części.

 • Awatar

  [https://poczytanepozwiedzane.wordpress.com/2016/12/29/malowany-czlowiek/]

  Uwielbiam fantastykę! U-WIEL-BIAM! Z tego powodu nie miałam oporów, by sięgnąć po pierwszą część trylogii Cykl Demoniczny autorstwa Petera V. Bretta. Świetny i świeży pomysł na trylogię, co dla pisarza fantastyki jest niezwykle rzadkie!


  W odległym świecie noc jest czasem demonów, których jedynym zajęciem jest niszczenie i polowanie na ludzi. Każdej nocy toczy się walka o przetrwanie. Jedynym zabezpieczeniem przed niebezpieczeństwem ataku są magiczne runy, które są pozostałościami po niegdyś wielkim świecie. Niestety nawet jeden błąd w ich narysowaniu lub późniejszy powrót do domu kosztuje życie niewinnych jednostek. Kiedyś ludzie walczyli odważnie z demonami, a nie chowali się w swoich domach z niepokojem oczekując świtu. Dlaczego żyją w ukryciu?

  Każdej nocy z Otchłani powstają demony, nie są to takie zwyczajnie paskudne stworzonka uprzykrzające życie mieszkańców, lecz potwory, które każdej nocy żerują na nieszczęściu i ludzkich błędach. Zachowało się kilka dużych aglomeracji i mnóstwo małych osad, z których ludzie rzadko się ruszają. Przemieszczanie się pomiędzy większymi miastami jest praktycznie niemożliwe, chyba że jest się jednym z tych odważnych ludzi, którzy zwani są Posłańcami.

  Kiedyś istniała magia, a nawet sposoby na zabicie demonów, ale teraz ludzie zwyczajnie się boją, wolą przetrwać niż walczyć. Czy koniec cywilizacji jest już bliski?

  Wiele słyszałam o tej książce, ale dopiero w okresie świątecznym miałam okazję ją przeczytać i bardzo się z tego powodu cieszę, bo było warto.

  Obserwujemy dorastanie trójki młodych i ciekawych świata osób – Arlena, Leeshy i Rojera. Są to postacie, które z miejsca można pokochać i przeżywać z nimi ich przygody, odkrywać ich talenty i patrzeć jak się rozwijają. Świat, w którym żyją jest, mówiąc bez ogródek, beznadziejny, wszystkim brakuje nadziei na lepsze jutro. Ludzie zredukowani są tylko do pokarmu dla demonów, nie walczą, bo po prostu sądzą, że nie ma po co.

  Czasami decyzje podejmowane przez protagonistów są mało realistyczne, ale mimo to sposób przedstawienia bohaterów jest rewelacyjny! Te detale! Domyślam się, że w kolejnych częściach trójka bohaterów w jakiś sposób się ze sobą spotka, ale jeszcze nie bardzo wiem w jaki sposób, co skłania mnie do kupna kolejnej części, tym bardziej, że autor bardzo sprytnie zakończył swój pierwszy tom.

  Bardzo szybko się tą książkę czyta i momentami nie mogłam się od niej oderwać, dlatego bardzo ją Wam polecam, o ile lubicie fantastykę i obrazki w książce, które najczęściej przedstawiały wygląd demonów. Lektura jest bardzo prosta, wciąga bardzo szybko, warto zabrać na jakiś krótki wyjazd.

 • Awatar

  Książka jak dla mnie jest jedną z najlepszych jaką przeczytałem. Wciąga tak niesamowicie, że już żona mnie goniła bo gdzie nie byłem tam i Malowany Człowiek. Polecam całą serię. Obecnie czytam "Wojna w blasku dnia"

 • Awatar

  Zapowiadają się długie zimowe wieczory z twórczością Peter'a V. Bretta.

  Malowany człowiek księga I to wprowadzenie do świata, w który ludzkość musi walczyć o przetrwanie z żądnymi krwi demonami. Gdy słońce chyli się ku zachodowi w świat śmiertelników wkraczają demony, które według wierzeń są karą za grze ludzi.

  Malowany człowiek oznaczony numerem jeden to historia trojga dzieci, które w brutalny sposób zostały potraktowane przez los. Arlen, Leesha i Rojer - mimo, że mieszkają w różnych częściach świata, nie mają o sobie na wzajem pojęcia - a jednak łączy je jeden cel - chcą walczyć o dobro ludzkości - każde na swój sposób.

  Książka jest wciągająca, a każda minuta spędzona z głównymi bohaterami, w świecie ogarniętym przez mordercze demony jest przyjemnością dla czytającego.

Warto zerknąć