Lśnienie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.08 / 5.00
liczba ocen: 555479
Ilość stron (szacowana): 497
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
28.80 zł
-34% 18.80 zł
23.04 zł
25.40 zł
28.79 zł
Pozostałe księgarnie
-5% 23.03 zł
23.90 zł
24.19 zł
25.92 zł
25.92 zł
26.00 zł
26.78 zł
28.49 zł
28.79 zł
28.79 zł
29.90 zł
Opis:

To jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w niej z każdą minutą. Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z przejściami psychicznymi bohaterów.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Po prostu mroczna. Polecam z czystym sumieniem.

 • Awatar

  Chyba jedna z najlepszych powieści Kinga, zresztą niektórzy uważają że film też taki jest. Powieść o mrocznej stronie człowieka i powolnym wariowaniu. Wciągająca z doskonałymi opisami zaburzeń głownego bohatera.

 • Awatar

  Człowiek pozostawiony sam na sam ze swoimi myślami nigdy nie może skończyć dobrze. Nawet jeśli jest pisarzem, a "sam na sam" oznacza "z rodziną". Odosobnienie w zamkniętym na zimę hotelu, zamiast uruchomić wenę wyzwala zupełnie inne instynkty.
  Jeśli najpierw widzieliście film, prawdopodobnie nie pozbędziecie się twarzy Nicolsona, gdy będziecie sobie wyobrażać główną postać. Jeśli nie widzieliście filmu - będzie nie mniej strasznie.

 • Awatar

  To jest jedna z tych (wielu) historii, dzięki którym Stephen King został uznany za Mistrza Grozy. Czy to nie wystarczy za rekomendację? Jeśli nie wystarczy, to dopowiem, że klasyczna historia o nawiedzonym domu zyskuje tu całkiem nowy "nerw" i w trakcie przerzucenia strony w ebooku zaczynamy z każdym zdaniem czuć się, jak byśmy próbowali wyjrzeć zza zakrętu korytarza hotelu Panorama...

 • Awatar

  Zastanawiam się, jakim cudem, nie czytałem tego CUDA. Właściwie natchnienia dostałem, w momencie jak zobaczyłem zapowiedź filmu w TV.
  Mimo mojego wieku, nigdy nie oglądałem LŚNIENIA, więc postanowiłem wziąć się za lekturę.

  Książka skupia się na trzyosobowej rodzinie, która nie należy do zamożnych, można nawet powiedzieć, że dotyka ich bieda. Jack Torrance, mąż i ojciec, dzięki pomocy swojego przyjaciela dostaje propozycję pracy w hotelu Panorama, która jest położona wysoko w górach. A że jest on pisarzem, wierzy że odseparowanie od zgiełku miasta pozytywnie wpłynie na jego nowo-powstające dzieło. Niestety, hotel ma wobec Jack'a i jego rodziny inne plany.

  Książka posiada to, czego oczekuję od lektury. Odpowiednia budowa napięcia, wartka akcja, rozbudowany portret psychologiczny głównych postaci.
  Wiadomo, że S.T. = zjawiska paranormalne, a jakżeby miało być inaczej.
  Polecam wszystkim, którzy lubią się bać.

Inne proponowane
Warto zerknąć