ebook Lśnienie
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 867782) Ilość stron (szacowana): 497

Lśnienie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.11
Audiobook - najniższa cena: 36.42
wciąż za drogo?
31.99 złpremium: 20.64 zł Lub 20.64 zł
-32% 23.39 zł
-18% 25.11 zł Lub 22.60 zł
26.49 zł Lub 23.84 zł
30.27 zł
25.90 zł
26.75 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jedna z najpopularniejszych książek mistrza horroru Stephena Kinga, której z pewnością nie powinni brać do ręki czytelnicy o słabych nerwach. Wszyscy inni po prostu nie mogą jej przegapić!

„Lśnienie” to jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Autor Stephen King – niekwestionowany mistrz tego gatunku – potęguje nastrój grozy i napięcia z każdym kolejnym zdaniem.
Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym hotelu „Panorama”. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy uwięzione w murach posiadłości. Piec odpowiedzialny za centralne ogrzewanie nabiera cech złowrogiego, grożącego wybuchem potwora. Wąż przeciwpożarowy nagle ożywa, a krzewy żywopłotu przypominające zwierzęta zasadzają się na życie przyjezdnych.
Chłopiec wyczuwa, że miejsce było świadkiem krwawych porachunków. Wkrótce okazuje się, że w tej nowoczesnej posiadłości załatwiali swoje sprawy milionerzy i przedstawiciele przestępczego świata. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z psychiczną gehenną bohaterów i przerażeniem, jakie towarzyszy pięciolatkowi w czasie tego kilkumiesięcznego pobytu.

Lśnienie od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Klasyczna pozycja, której według mnie nie sposób uważnie przeczytać w kilka godzin. Zaczynamy jak zwykle od dość rozbudowanego wstępu, z wnikliwie opisanym kontekstem. Następnie historia zaczyna nas stopniowo, z początku niepostrzeżenie podgryzać, aby na kolejnych kartach pożreć nas w całości, cmokając zawzięcie podczas wysysania nam szpiku z kostek.

Gdyby ktoś mi zadał pytanie, co uzyskamy poprzez umieszczenie rodziny w klinicznych warunkach odseparowania od reszty świata, społeczeństwa, zależności itp – odpowiedziałbym, że to idealne środowisko dla prowadzenia psychoterapii. Generalnie mamy tutaj do czynienia z wnikliwą psychoanalizą głównego bohatera, człowieka z uśpionym nałogiem, niestabilnego emocjonalnie i wyczerpanego życiowo. W takich warunkach nawet najdurniejsza myśl potrafi urosnąć do rangi gigantycznego potwora, a wówczas bywa już za późno, aby się ocknąć.

Autor jak zwykle w specyficzny dla siebie, przerysowany i nacechowany wizualizacjami lęków, ale jednak bardzo trafny sposób, funduje nam kolejne studium przypadku. Przypadku, który w tylu rodzinach jest powszechny – chociaż nie na tak ekstremalną skalę.

Nie będzie to moja ulubiona książka Kinga, ale nie znać jej to wielka strata. Gorąco polecam.

Ocena: 5/6
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Po prostu mroczna. Polecam z czystym sumieniem.

 • Awatar

  Chyba jedna z najlepszych powieści Kinga, zresztą niektórzy uważają że film też taki jest. Powieść o mrocznej stronie człowieka i powolnym wariowaniu. Wciągająca z doskonałymi opisami zaburzeń głownego bohatera.

 • Awatar

  Człowiek pozostawiony sam na sam ze swoimi myślami nigdy nie może skończyć dobrze. Nawet jeśli jest pisarzem, a "sam na sam" oznacza "z rodziną". Odosobnienie w zamkniętym na zimę hotelu, zamiast uruchomić wenę wyzwala zupełnie inne instynkty.
  Jeśli najpierw widzieliście film, prawdopodobnie nie pozbędziecie się twarzy Nicolsona, gdy będziecie sobie wyobrażać główną postać. Jeśli nie widzieliście filmu - będzie nie mniej strasznie.

 • Awatar

  To jest jedna z tych (wielu) historii, dzięki którym Stephen King został uznany za Mistrza Grozy. Czy to nie wystarczy za rekomendację? Jeśli nie wystarczy, to dopowiem, że klasyczna historia o nawiedzonym domu zyskuje tu całkiem nowy "nerw" i w trakcie przerzucenia strony w ebooku zaczynamy z każdym zdaniem czuć się, jak byśmy próbowali wyjrzeć zza zakrętu korytarza hotelu Panorama...

 • Awatar

  Zastanawiam się, jakim cudem, nie czytałem tego CUDA. Właściwie natchnienia dostałem, w momencie jak zobaczyłem zapowiedź filmu w TV.
  Mimo mojego wieku, nigdy nie oglądałem LŚNIENIA, więc postanowiłem wziąć się za lekturę.

  Książka skupia się na trzyosobowej rodzinie, która nie należy do zamożnych, można nawet powiedzieć, że dotyka ich bieda. Jack Torrance, mąż i ojciec, dzięki pomocy swojego przyjaciela dostaje propozycję pracy w hotelu Panorama, która jest położona wysoko w górach. A że jest on pisarzem, wierzy że odseparowanie od zgiełku miasta pozytywnie wpłynie na jego nowo-powstające dzieło. Niestety, hotel ma wobec Jack'a i jego rodziny inne plany.

  Książka posiada to, czego oczekuję od lektury. Odpowiednia budowa napięcia, wartka akcja, rozbudowany portret psychologiczny głównych postaci.
  Wiadomo, że S.T. = zjawiska paranormalne, a jakżeby miało być inaczej.
  Polecam wszystkim, którzy lubią się bać.

Warto zerknąć