ebook LO-teria
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 581) Ilość stron (szacowana): 425

LO-teria

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej! Druga część bestsellerowej „Klasy pani Czajki”, która zaciekawi nawet największych książkowych malkontentów.

Przyjaciele z gimnazjum rozpoczynają naukę w liceum. Ich życie nie jest już takie beztroskie. Czy miłość Maćka i Małgosi przetrwa kryzysy? Czy Wojtek całkowicie poświęci się swojej pasji? Czy Kamila okaże się prawdziwą przyjaciółką? Kim jest tajemnicza Klaudia, którą przypadkowo pozna Michał? Czy Kinga zrozumie, co jest dla niej najważniejsze? Kontynuacja bestsellerowej „Klasy pani Czajki” napisana wartkim, współczesnym językiem. Powieść o szkolnej codzienności, miłosnych wyborach, intrygach, przyjaźniach wystawianych na próbę, walce z kompleksami i odrzuceniem.

LO-teria od Małgorzata Karolina Piekarska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przyjaźń polega między innymi na tym, że jak ktoś czegoś komuś nie mówi, to druga osoba to szanuje.
Małgorzata Karolina Piekarska w swoich książkach używa języka niewyszukanego, ale komunikatywnego, niosącego ze sobą lekkość odbioru. To największa zaleta tej powieści; gdy już się wsiąknie w historię bohaterów, ciężko oderwać się od lektury choć na chwilę. Do tego przyczynia się także problematyka, która jest bardzo bliska współczesnej młodzieży. Intrygi i kłopoty miłosne opisane w „Klasie pani Czajki” w porównaniu z wydarzeniami z drugiego tomu wydają się po prostu błahe. Bliscy nam bohaterowie wchodząc w dorosłość, napotykają na swojej drodze coraz poważniejsze problemy. Książka niepozbawiona jest momentów, kiedy autorka sięgała po sytuacje ekstremalne, nie zawsze radząc sobie z utrzymaniem ich w ramach logiki.

Jeśli chodzi o konstrukcję, druga część cyklu nie różni się niczym szczególnym od pierwszej: powieść składa się z kilkudziesięciu krótszych opowiadań powiązanych ze sobą wieloma wątkami, a przeważnie każdy rozdział rozpoczyna się krótką, ale intrygującą zapowiedzią wydarzeń. Autorka powtarza kilka sprawdzonych sposobów, by zagrać na emocjach czytelnika. Za to jeśli chodzi o bohaterów, do starego grona znanych nam już postaci dołącza wiele nowych. Piekarska kreśli przekonujące portrety psychologiczne, a to przekłada się na autentyczność bohaterów, dzięki czemu nawiązuje się między nimi a czytelnikiem silna więź: odbiorca doskonale rozumie ich problemy, chciałby pomóc, ale przede wszystkim z ciekawością śledzi ich poczynania. To dlatego powieści Małgorzaty Karoliny Piekarskiej tak silnie zapisują się w sercu i pamięci.

Największą przywarą „LO-terii” jest niechlujność redakcyjna. Pomimo że wznowienie drugiej części cyklu ukazuje się rok po pierwszej, nie wyzbyło się ono błędów ortograficznych (w postaci literówek), które występują nazbyt licznie. Ale te błędy nie robią takiego wrażenia w zderzeniu z błędnym zestawieniem stron od dwieście osiemdziesiątej ósmej do trzysta ósmej. Zostały one pomieszane, utrudniając czytelnikowi lekturę. Niemniej jednak uważam, że „LO-teria” to doskonała kontynuacja, utrzymująca poziom poprzedniczki. Małgorzata Karolina Piekarska znowu urzeka galerią oryginalnych postaci, wieloma fascynującymi wątkami, żywym i lekkim piórem, problematyką bliską młodemu odbiorcy, humorem. To wspaniała powieść o młodzieży, kierowana zarówno do czytelników młodszych i starszych – każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Poppapraniec
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć