Zrób sobie raj
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.92 / 5.00
liczba ocen: 4152
Ilość stron (szacowana): 172
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
17.50 zł
19.61 zł
20.42 zł
24.91 zł
Pozostałe księgarnie
19.83 zł
22.41 zł
28.79 zł
28.79 zł
Opis:

W przeciwieństwie do poprzedniej głośnej powieści Mariusza Szczygła, która opowiadała o Czechach między rokiem 1882 a 2003, „Zrób sobie raj” jest książką przede wszystkim o Czechach współczesnych. To opowieść o narodzie, który stworzył sobie kulturę jako antydepresant. Jeśli – jak twierdzi Michel Houellebecq – nasze czasy najlepiej charakteryzuje słowo „posępność”, to Czesi w interpretacji Szczygła są społeczeństwem, które tę posępność umie imponująco usunąć z pola widzenia. „«Zrób sobie raj» jest wyłącznie o tym, co mnie fascynowało od czasu, gdy pierwszy raz przyjechałem do tego kraju. Jest wielką notatką z lektur i ze spotkań z ludźmi, których chciałem tam spotkać. Słowem, jest o miłości przedstawiciela jednego kraju do innego kraju. Może jest jeszcze o czymś, ale to już zostawiam Państwu”.

Mariusz Szczygieł

CYTATY:
Tam, gdzie kończy się nasza zdolność rozumienia zjawisk fizycznych, zaczyna się prawdziwa tajemnica istnienia.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Inne spojrzenie na naszych południowych sąsiadów. Warto.

  • Awatar

    Szczygieł ma niesamowite pióro oraz umiejętność genialnego wyszukania i dostrzeżenia tematu na reportaż w wydawało by się banalnych historiach. Cóż tu można napisać. To po prostu 100% Szczygła.

  • Awatar

    Szczygieł to klasa obserwacji, reportażu i ciepłej ironii. a poza tym ta czeska mentalność okiem polaka super się czyta.

Inne proponowane
Warto zerknąć