Hygge: Klucz do szczęścia
ebook: pdf

średnia ocena: 4.04 / 5.00
liczba ocen: 246
cena od: 23.53
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.53 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.53 zł
23.96 zł
24.59 zł
29.99 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
29.99 zł
23.63 zł
24.89 zł
25.49 zł
26.99 zł
29.99 zł
Opis:

Poradnik, który zdradza duński przepis na szczęście. Zanurz się w poczuciu ciepła, komfortu i bezpieczeństwa. Naucz się od Duńczyków cieszyć się z drobnostek i żyć w mniej zawrotnym tempie. Przekonaj się, że nie jest to wcale trudne. Naprawdę warto!

Wyobraź sobie, że jest deszczowy dzień, a ty siedzisz w fotelu pod kocem i czytasz książkę. Wyobraź sobie, że jesz kolację przy świecach z przyjaciółmi i świetnie się bawisz. Wyobraź sobie, że siedzisz przed kominkiem z ukochaną osobą, a na zewnątrz szaleje zamieć. To, co właśnie odczuwasz, to hygge.

Hygge jest pojęciem, którego nie da się dosłownie przetłumaczyć na język polski, a które jest jednym z najpiękniejszych duńskich słów. To określenie na uczucie szczęścia, ciepła, komfortu i bezpieczeństwa.

Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie. Meik Wiking, autor książki i dyrektor Instytutu Szczęścia w Kopenhadze, przybliża nam duński przepis na szczęście, którym jest właśnie filozofia hygge. Duńczycy cieszą się z drobnostek, żyją wolniej i spędzają dużo czasu z bliskimi. Bo w końcu szczęście to radość z małych rzeczy!

CYTATY:
Szczęście człowieka nie jest uwarunkowane wielkimi sprawami, ale małymi szczęśliwymi okolicznościami, które mają miejsce na co dzień.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przyjemna książka o tym, co najbardziej liczy się w życiu, a co Duńczycy uczynili swoim towarem eksportowym i życiową filozofią: małych przyjemnościach dnia codziennego, takich jak bliskość drugiej osoby, przyjemny dotyk sierści kota, rozchodzący się po całym mieszkaniu zapach piekącego się w piekarniku ciasta, świeżo zaparzona kawa, czy moment, kiedy po męczącym dniu możesz wreszcie usiąść wygodnie w fotelu i oddać się lekturze dobrej książki (a na zewnątrz szaleje burza śnieżna). Czyli o tych wszystkich rzeczach, których każdy z nas doświadcza codziennie w jakimś tam stopniu, ale których z różnych powodów nie doceniamy, a powinniśmy.
    Jednak wydaje mi się, że większość rzeczy zawartych w książęce jest dosyć oczywistych. Poza tym, sporo informacji się powtarza. Gdyby nie to, że książka była prezentem gwiazdkowym, nie jestem pewna, czy znalazłaby się w mojej biblioteczce

  • Awatar

    Pełna ciepła i hygge ;) opowieść nie tyle o szczęściu, ile o Duńczykach i zwyczajach, które sprawiają, że są jednym z najszczęśliwszych narodów świata, mimo jednych z najwyższych podatków w Europie. Plus parę przepisów - w tym na glogg (obłędny!). Polecam na zimowy wieczór :)

Warto zerknąć