ebook Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85
4.19 / 5.00 (liczba ocen: 28) Ilość stron (szacowana): 432

Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 27.12
33.90 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
-19% 27.12 zł Lub 24.41 zł
33.90 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
27.25 zł
28.44 zł
28.82 zł
28.82 zł
30.17 zł
30.17 zł
31.00 zł
33.90 zł
33.90 zł
Inne proponowane

Dopóki życie trwa to drugi - po Małych eksperymentach ze szczęściem –dziennik Hendrika Groena. Ogromny sukces pierwszej książki skłonił autora do napisania jej kontynuacji.

 

Hendrik Groen może i jest stary, ale to nie znaczy, że wkrótce zamierza rozstać się z życiem. Co prawda jego spacery z dnia na dzień stają się coraz krótsze, bo nogi zaczynają odmawiać mu posłuszeństwa, a wizyty u lekarza są znacznie częstsze, ale przecież nie jest to powód, żeby miał tylko siedzieć, pić słabą herbatę i wpatrywać się w stojące na parapecie pelargonie. Mężczyzna postanawia napisać dziennik prezentujący rok z życia amsterdamskiego domu opieki, którego jest rezydentem. I choć od czasu do czasu trudno Hendrikowi podtrzymać w sobie zapał do pisania, to jednak koniec końców zawsze chwyta za pióro.

Groen z jakże charakterystycznym dla siebie szarmanckim poczuciem humoru bierze na pisarską muszkę współmieszkańców domu seniora, dyrekcję, przyjaciół, a wreszcie i starość jako taką, nie oszczędzając nikogo, nawet samego siebie. Największy holenderski bestseller swoim humorem i przesłaniem zachwyci nie tylko starszych czytelników, lecz także zauroczy i zainspiruje tych, których "termin przydatności" jest daleki od wygaśnięcia.

Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85 od Hendrik Groen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie wolno za dużo czasu spędzać na studiowaniu instrukcji obsługi życia. Trzeba po prostu działać. Oczywiście częściej się człowiekowi zdarzy wtedy przewrócić, ale jeśli się dostatecznie szybko wstanie, to w ogólnym rozrachunku jest się trochę dalej, niż się było.
Najwidoczniej wielka tragedia jest nie do pojęcia, małą można wziąć w łupki.
Kiedy dzisiaj filozofuję na temat człowieka, który mniej znaczy niż ziarenko piasku na pustyni, przynosi mi to ulgę. Nawet wielcy tego świata są zaledwie pyłkiem we wszechświecie. [...] Miliardy gwiazd nadal będą obojętnie krążyć po swoich orbitach.
Przeczytałem artykuł o AMSIX-ie i uświadomiłem sobie, ile przez ostatnie pół wieku się zmieniło. A z drugiej strony ludzie nadal torturują innych, obcina się głowy, wysadza w powietrze dzieci, gwałci kobiety, podpala ludzi. Więc czy generalnie naprawdę aż tak się zmieniło...
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Drugi tom opowieści z życia Hendrika Groena. Czekałam, czekałam i się doczekałam! Książka jest cudowna, pokochałam tych starych ludzi z całego serca. Sama myśl o Hendriku ogrzewa mi serce. Ciepła, piękna książka o najtrudniejszym etapie życia. Mądre spojrzenie na życie, bez zbędnego lukru. Ludzie z krwi i kości, ze wszystkimi zaletami i wadami, z chorobami wieku starczego i sposobem, w jaki sobie radzą z przeciwnościami losu i czasu. Fantastyczne poczucie humoru i gwarantowane wzruszenie. Polecam serdecznie!!!

Warto zerknąć