ebook Sztorm
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 85)

Sztorm
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.46
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-29% 17.94 zł Lub 16.15 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
29.90 zł
13.46 zł
25.12 zł
25.41 zł
25.42 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Kolejna powieść ze śledczym Rinem Carlsenem Szef lokalnego posterunku policji w malowniczym Reine, Berger Falch, zostaje wezwany do pobliskiego Vindstad, gdzie pod skałami, które osunęły się podczas deszczu, znaleziono szkielet z malutkimi kośćmi palców. Wszystkie co do jednej były połamane. W śledztwie bierze udział Rino Carlsen, który przeniósł się na pewien czas do Reine z niedalekiego Bodo.

W pobliskim domu opieki przebywa mocno poparzony mężczyzna, który ucierpiał w wyniku nietypowego wypadku – wybuchu kosiarki do trawy.

Co dziwniejsze, na miejscu wypadku znaleziono rysunek przedstawiający wykrzywioną w grymasie bólu maskę o czarnych oczach z krwistoczerwonymi źrenicami.

Tajemnice tragicznych wydarzeń rozgrywających się w surowej scenerii Lofotów zostają wyjaśnione podczas dramatycznego sztormu. Okazuje się, że są one nierozerwalnie związane z inną sztormową nocą sprzed kilkudziesięciu lat.

Sztorm od Frode Granhus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    „Sztorm” to druga po „Wirze” historia kryminalna autorstwa Frode Granhusa, której główną postacią jest norweski śledczy Rino Carlsen. Akcja osadzona jest w przepięknych zakątkach Norwegii, które stają się właściwie siłą napędową całej opowieści. Nieujarzmiona przez człowieka dzika przyroda jest zachwycająca, jednak przecież tak samo niebezpieczna. Życie toczy się wedle jej praw i najczęściej jej jest podporządkowane. Sprzyja to wspaniałemu mrocznemu klimatowi, w który autor „ubrał” swoją historię. Pochwalić należy także tło obyczajowe, Frode Granhusa doskonale przedstawia życie codzienne w nadmorskiej, małej miejscowości. Mieszkańcy, z których właściwie każdy ma swoje mroczne tajemnice, skrywane przez lata, są postaciami intrygującymi, dodającymi całości kolorytu i naturalności.

    Historia kryminalna jest dość skomplikowana, zawiera wiele mylnych tropów a jej zakończenie zapewne zaskoczy niejednego starego wyjadacza lubującego się w tym gatunku. Jest skonstruowana w taki sposób, aby nie dało się łatwo i szybko poskładać w całość i domyślić się rozwiązania zagadek, które przygotował autor.

    Język, którym posługuje się autor, forma w jakiej przedstawia swoją opowieść sprawiają, że książkę czyta się łatwo, z przyjemnością, stron ubywa dość szybko. „Sztorm” jest zatem kolejnym dobrym kryminałem skandynawskim. Można mieć do niego jedno zastrzeżenie: jest jednym z wielu. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Może to sprawić, że Frode Granhusa nie stanie się nazwiskiem rozpoznawalnym, charakterystycznym. Takim, o którym niestety szybko się zapomina.

    Ocena: 4/6

Warto zerknąć