ebook Klub Pickwicka
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 14)

Klub Pickwicka
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MG
Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 6.04
6.04 złpremium: 3.89 zł Lub 3.89 zł
6.42 złpremium: 4.14 zł Lub 4.14 zł
6.49 zł
6.49 zł
6.49 zł Lub 5.84 zł
5.93 zł
6.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (30)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Połączenie powieści obyczajowej, satyry, farsy i romansu łotrzykowskiego. Utwór opisuje podróż po Anglii dobrodusznego pana Pickwicka, twórcy nowej teorii głowaczy, i jego groteskowych przyjaciół. Angielski humor manifestuje się w powieści zarówno w pełnych komizmu scenkach rodzajowych, jak i w charakterystykach występujących postaci. Uwięzienie pana Pickwicka pod zarzutem niedotrzymania obietnicy małżeństwa daje w końcowych partiach utworu okazję do przeprowadzenia ostrej krytyki prawa i sądownictwa w Anglii.

Powieść napisana jest z niezwykłym rozmachem, jej stronice zaludnia blisko trzystu bohaterów. Postaci są zindywidualizowane, zwłaszcza pod względem języka. Dzieło Dickensa zaskakuje bogactwem humoru, przemieszanego z ironią, satyrą i sarkazmem.

Klub Pickwicka od Charles Dickens możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Trzeba wcześnie wstać, by oglądać słońce w całym jego przepychu, bo jasność jego rzadko trwa cały dzień. Początek dnia i początek życia są, niestety, aż nadto podobne do siebie.
Ogień pałający w naszym wnętrzu jest jak hak, na którym wisi ogromny ciężar zabiegów i cierpień świata, gdy tego ognia nam zabraknie, ciężar staje się zbyt wielki, byśmy go mogli udźwignąć, i znużeni, padamy na ziemię...
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć