Brud
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.14 / 5.00
liczba ocen: 1800
cena: 16.20
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-19% 21.60 zł
22.58 zł
22.95 zł
27.00 złpremium: 16.20 zł
27.00 zł
Pozostałe księgarnie
-29% 16.20 zł
-19% 21.60 zł
23.49 zł
24.03 zł
27.00 zł
27.00 zł
27.00 zł
Opis:

300 tys. fanów na Facebooku. 120 tys. sprzedanych egzemplarzy „Pokolenia Ikea” i „Pokolenia Ikea. Kobiety”. Piotr C. wraca z trzecią powieścią, tak jak poprzednie – bezlitośnie ostrą i brawurowo ironiczną.

Relu jest warszawskim adwokatem, który mieszka w Lemingradzie, czyli w dzielnicy Wilanów. Jego najcenniejszym klientem jest Janusz, zdemoralizowany multimilioner, a najlepszym przyjacielem Józek – wierny pies.
Relu nie lubi ludzi, ale ludzie lubią jego. Przychodzą, aby mu się zwierzać. Pije więc i słucha ludzkich tajemnic w świecie, gdzie kobiety są łatwe, a mężczyźni bezduszni. Prowadzone rozmowy bezlitośnie obnażają brud wymuskanego świata mężczyzn w drogich garniturach i kobiet w jeszcze droższych kostiumach.
Tu wszystko pozornie jest doskonałe. Jest wspaniały ojciec, adwokat z własną kancelarią. Piękna żona. Czarujący syn. I pies.
Do momentu, aż spojrzysz głębiej. Bo każdy kryje jakiś brud. Kochankę. Kochanka. Sekretnie oglądane porno, eksplozje wściekłości, ploty, plotki, alkohol, narkotyki, środki nasenne, modły, aby sąsiad miał gorzej, radość, że komuś się nie powiodło.
„Brud” to książka o samotności. O czymś, co może jest miłością. I o strachu przed śmiercią.

„Wkurwia nas wszystko. Że jest za ciepło, że jest za zimno, że ktoś coś powiedział, że ktoś czegoś nie powiedział, że ktoś zostawił otwartą klapę od kibla, że zarysowaliśmy w samochodzie zderzak, że nam nie dała albo że nam dała zbyt powściągliwie, że ktoś nie wysłał e-maila albo obiecał, ale tego nie zrobił, że nam żarcie do stolika przynieśli zbyt mało energicznie i nie pocałowali wystarczająco miłośnie w dupę. Irytujemy się drobiazgami, czyli rzeczami, które tak naprawdę nie mają znaczenia. Nasze życie staje się ciągiem tanich, niepotrzebnych dram. Zamiast żyć, odczuwać, cieszyć się, napierdalamy na nieustającym wkurwie” – Autor

O Autorze:
Piotr C. – bloger i pisarz. Autor bestsellerowych powieści, a także jednego z najpopularniejszych w polskim internecie bloga pokolenieikea.com. Korporacyjny szczur, któremu udało się wywalczyć niezależność. Mieszka na warszawskiej Ochocie. Nie czuje potrzeby bycia rozpoznawalnym.

CYTATY:
Niektórzy ludzie są tacy ubodzy. Jedyne co mają, to pieniądze.
Jeśli Biblia jest dowodem na istnienie Boga, to Piotruś Pan jest dowodem na istnienie Nibylandii.
Budujemy domy i korporacje, a marzymy o pokojach hotelowych. Pragniemy stabilizacji, a marzymy o szaleństwie i życiu chwilą. Kiedy mamy jedno, tęsknimy za drugim. Gdy mamy to drugie, tęsknimy za pierwszym. Zawsze niespełnieni, zawsze rozdarci, zawsze nieszczęśliwi i potwornie marudni.
Kobiety od mężczyzn przystojnych wolą zdecydowanych.
Aby zacząć cieszyć się życiem, trzeba zrozumieć, że na większość rzeczy po prostu nie ma się wpływu. A skoro nie ma się wpływu, to po co się nimi przejmować?
Kobiety są w stanie wybaczyć tysiąc pięćset na rękę. Kobiety są w stanie dużo wybaczyć mężczyznom pod warunkiem, że ich kochają. Kobiety są w stanie wszystko zrobić dla miłości. Ale zawsze są rozczarowane brakiem zainteresowania.
Kobieta po dwudziestym piątym roku życia jest jak pies. Jeden rok życia liczy się jej za cztery.
Przyjaźń wymaga dużej ilości taniego alkoholu, długich rozmów do świtu, długich podróży zapchanym pociągiem, a czasem i trzymania za włosy , gdy ktoś rzyga do kibla, choć to ostatnie to
raczej w przypadku kobiet. A w miarę upływu czasu coraz trudniej jest poznawać kogoś nowego, bo zamykamy się na takie doznania, stajemy się coraz bardziej cyniczni i podejrzliwi. Nie jesteśmy w stanie już się otworzyć, tak jak to było, kiedy się miało osiemnaście lat.
Raz na jakiś czas w naszym życiu pojawiają się ludzie, po których sprzątamy latami
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Czyta się szybko, lekko i przyjemnie..i choć cyniczne spojrzenie na świat bohatera (autora? ) nie jest moim poglądem, to stanowczo warto spojrzeć jego oczami i z pewnością każdy znajdzie tu kilka zdań , które będą mówiły o nim i jego doświadczeniach. Moim zdaniem najlepsza książka Piotra C.

Inne proponowane
Warto zerknąć