ebook To się da!
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 262)

To się da!
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.83
Audiobook - najniższa cena: 19.85
wciąż za drogo?
19.76 złpremium: 12.75 zł Lub 12.75 zł
18.83 zł Lub 16.95 zł
21.25 zł
24.90 zł
18.93 zł
19.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Drugi tom kociewskiej sagi, która wzrusza, pobudza do refleksji a przede wszystkim daje dużą dawkę pozytywnej energii. Joanna i jej córka Lusia szukają tajemniczego mężczyzny z młodości cioci Zosi. Czy jednak miłość może przetrwać kilkadziesiąt lat?

Joanna w trakcie rocznego urlopu dla poratowania zdrowia mieszka na Kociewiu i opiekuje się ciocią Zofią, energiczną starszą panią. Nowe miejsce staje się szansą na pozytywne życiowe zmiany. Wraz z córką Lusią wikła się w historię z przeszłości i próbuje odnaleźć tajemniczego Henryka z młodości cioci Zosi. Nastolatka wierzy, że miłość może przetrwać kilkadziesiąt lat. Czy faktycznie jest to możliwe?
Autorka stawia główną bohaterkę przed ważnymi decyzjami życiowymi. Każe jej wybierać pomiędzy stabilizacją zawodową a namiętnością, utartymi schematami a porywami serca. Ponadto zmusza ją do walki o nadzieję dla chorej na białaczkę Szpilki.
„To się da!” jest powieścią napisaną z dużym poczuciem humoru. Anna Sakowicz rozśmiesza, wzrusza, ale i pobudza do refleksji, dając Czytelnikowi sporą dawkę pozytywnej energii. Książka jest kontynuacją „Złodziejki marzeń”, jednak można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu. Trzeci tom kociewskiej opowieści ukaże się w 2017 roku.

„Niesamowita opowieść o tym, że cuda się zdarzają. Szczególnie, jeżeli wierzy się, że to się da. Wystarczy tylko dostatecznie mocno pragnąć” – Magdalena Kordel.

To się da! od Anna Sakowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To się da! to drugi tom sagi o Joannie. Można czytać bez znajomości pierwszego, ale osobiście zachęcam do przeczytania całości. A co się wydarzy w tej części? Zapraszam na kilka słów ode mnie.

Skąd taki dziwny tytuł? Nie czytając książki wiedziałam o co chodzi, bo autorka sama to wyjaśniła na spotkaniu autorskim. Jest to ulubione powiedzonko Kociewiaków. Oj, chętnie wiele razy bym sama sobie powiedziała: To się da Kaśka i głowa do góry!

Tymczasem w drugim tomie nasza Joanna dalej mieszka z ciocią Zofią i córką Lusią. Nasza główna bohaterka coraz częściej myśli o tym co zrobi kiedy skończy się jej urlop zdrowotny... Joanna staje na rozdrożu swojego życia. Jest w związku z doktorem, a z drugiej strony waha się czy nie wracać do swojego starego życia. Lusia osiada w Gdańsku, a ona sama nie wie czy wybrać miłość czy pracę? Jak wiele z nas staje przed takimi wyborami? Które są bardzo bardzo trudne. Ja sama nie lubię podejmować decyzji. Joanna próbuje znaleźć pracę co wcale nie jest łatwe, angażuje się mocno w znalezienie szpiku dla ukochanej Szpilki. A także pomaga własnej córce poszukać dawnego ukochanego cioci Zofii... Pytanie tylko czy warto szukać kogoś kto nie chce być znaleziony, czy może warto żyć tylko wspomnieniami z młodości. Autorka w tak niewielkiej książce zawarła masę ważnych tematów, jak szukanie dawcy szpiku, pójście za głosem serca, szukanie dawnej miłości i zderzenie się z rzeczywistością.

Joanna mimo iż jest bezrobotna to na pewno nie jest kobietą, która się nudzi i u której nic się nie dzieje. Pojawia się też jej mamusia, którą normalnie uwielbiam. Kobieta mnie zaskakuje w każdym tomie, dobrze że moja mama taka nie jest.

A tak przy okazji można poznać wiele ciekawych słów kociewskich jak np. figolas, blubluś... muszę je koniecznie zapamiętać. A przede wszystkim pamiętajcie - To się da!

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  ROZDARTA SOSNA
  Na wstępie pragnę podziękować wydawnictwu Szara Godzina za egzemplarz książki do recenzji.
  Książka Pani Anny Sakowicz "To się da!" jest drugim tomem cyklu "Złodziejka marzeń". Podobnie jak tomem pierwszym (którego recenzję możecie również przeczytać na moim profilu) jestem nią oczarowana.Już od samego początku lektury postawa oraz perypetie głównej bohaterki przywodziły mi na myśl motyw rozdartej sosny w literaturze.
  Joanna to kobieta,która ma za sobą nieudane małżeństwo owocem którego jest nastoletnia Lusia wychowywana samotnie przez matkę. Kobieta razem z córką przebywają w Kociowiu na rocznym urlopie po to,by opiekować się ciocią Zosią.
  Niestety urlop dobiega końca i Joanna musi podjąć decyzję odnośnie tego, co dalej zrobić ze swoim życiem.Niestety nie jest to takie proste ponieważ musi wybierać pomiędzy rozsądkiem,a miłością.Jako,że w swoim,życiu została boleśnie zraniona boi się ulec porywom serca lecz jednocześnie wie,że w jej wieku trafić na mężczyznę idealnego jakim jawi się Artur i przeżyć prawdziwą miłość to niemalże cud,który nigdy się nie powtórzy. Joanna przeżywa wewnętrzne rozterki pomiędzy stabilizacją,a niepewną przyszłością bo przecież to,że teraz w jej związku dzieje się tak wspaniale nie daje gwarancji,że tak będzie zawsze,a ona musi myśleć nie tylko o sobie lecz również o córce.
  Jest jeszcze coś,co zatrzymuje nasz Asię. A mianowicie wolontariat w hospicjum dla dzieci.Zdradzę Wam drodzy czytelnicy,że książka zaczyna się bardzo smutnym wydarzeniem,które jest jakby wielkim impulsem do tego,by ratować,życie małej Szpilki,dziewczynki,której czas jest największym wrogiem,a której jedyną szansą jest przeszczep szpiku.Joanna wraz z rzeszą ludzi o dobrych sercach robi wszystko,co w jej mocy by znaleźć dawcę dla dziewczynki stając się tym samym aniołem nadziei w życiu dziecka.Czy jednak wszystko się uda i czy będzie również posłańcem dobrej nowiny tego już nie zdradzę.Joanna mimo lęku i wielu obaw wierzy,że jak mówią Kociowiacy"To się da!".
  W tym tomie mamy możliwość poznać trochę więcej szczegółów z przeszłości samej Zofii i dowiedzieć się dlaczego jej życie ułożyło się tak,a nie inaczej.Powrót do przeszłości stanie się początkiem poszukiwań jedynej miłości starszej kobiety.Nastoletnia Ludwika wierzy w miłość do grobowej deski. Czy jednak taka miłość jest możliwa....?
  Książka dostarcza czytelnikowi wielu skrajnych emocji.Jednocześnie wzrusza i bawi pozostawiając przy tym nam czytelnikom miejsce na refleksję nie tylko o życiu ale również o cierpieniu. Ja osobiście bardzo często zadawałam sobie pytanie jak ja zachowałabym się w podobnej sytuacji?Dlatego,od początku kibicowałam Joannie,by udało jej się znaleźć swoje miejsce na ziemi.Zachęcam Was gorąco do tego byście sami sięgnęli po te bardzo ciepłą i klimatyczną powieść i sprawdzili czy naszej bohaterce uda się dotrzeć do swojej bezpiecznej przystani.
  Na zakończenie chcę bardzo serdecznie podziękować samej autorce za poruszenie tak ważnego tematu jakim jest przeszczep szpiku i dawcy szpiku.Ufam i gorąco wierzę,że dzięki temu wielu czytelników zdecyduje się zostać dawcą szpiku zachęcając jednocześnie wszystkich wokół do czynienia tego samego. Bądźmy aniołami nadziei dla wielu chorych. Ofiarując małą,ale jakże bezcenną cząstkę siebie możemy podarować komuś drugie życie.

  Moja ocena to:10/10
  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

Warto zerknąć