ebook Judasz - audiobook
4.07 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1776) Ilość stron (szacowana): 301

Judasz - audiobook

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Nadano mu kojarzące się ze złem imiona: Złodziej, Kłamca, Zdrajca. A to jedyny uczeń, którego Jezus nazwał „przyjacielem”. Przekonaj się, czy rzeczywiście znasz historię Judasza...

 

Tosca Lee, wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka licznych bestsellerów, zagląda do serca i umysłu Judasza – człowieka, którego imię stało się synonimem zdrajcy. Pyta: Co skłoniło go do wydania Jezusa? I pozwala nam spojrzeć na czyn Judasza w świetle jego oczekiwań oraz w kontekście świata i kultury, w jakich przyszło mu żyć. Pozwala odczuć ówczesne wołanie całego narodu – o wolność, o zbawienie, o prawdziwego Mesjasza. I obawy tego narodu, bo przecież tylu mesjaszów już zawiodło ich nadzieje.

„Judasz” to powieść wizjonerska i zarazem historycznie dokładna, aż po najdrobniejsze szczegóły. Mistrzowska narracja, która wyszła spod pióra jednej z najbardziej utalentowanych pisarek naszych czasów.

 

„Umiejętności badawcze i warsztat językowy Lee rzuciły na Judasza nieznane dotąd światło. Prosta i jednowymiarowa postać, czarny charakter Ewangelii odchodzi do przeszłości. W «Judaszu» mamy bowiem do czynienia z wyjątkowym człowiekiem, którego marzenia, nadzieje i obawy doprowadzają do katastrofy. Znakomite pisarstwo” – dr Joe Cathey, biblista Dallas Baptist University

 

„Niepokojąco mroczna i zapierająca dech w piersiach powieść. «Judasz» jest zarówno wizjonerski, jak i precyzyjny co do najmniejszego szczegółu historycznego – a to nie lada osiągnięcie. To epicka, mistrzowska narracja spod pióra jednej z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarek” – Steven James, autor „Placebo”

 

„Tosca Lee jest mistrzynią fabuły. Ma serce poety, umysł naukowca i wyobraźnię powieściopisarza. Te trzy cechy stopiły się w harmonijną całość, dzięki której powstała dająca do myślenia, niepokojąca i poruszająca serce opowieść o najsławniejszym zdrajcy w historii. «Judasz» należy do tych książek, która nieprędko, jeśli w ogóle, przestanie zajmować myśli” – Josh Olds, Life Is Story

 

„To piękny przykład tego, co powinno się nazywać literaturą doskonałą. Dzięki znakomitej fabule, historia przenosi nas w przeszłość do czasów Jezusa i pod koniec zmienia podejście czytelnika. Tej książki nie można przegapić!” – Robin Caroll, autor serii „Justice Seekers”

Judasz - audiobook od Tosca Lee możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Byłam bardzo ciekawa, jak zostanie przedstawiona historia człowieka, dzięki któremu Jezus nas zbawił. Zawsze miałam do Judasza ambiwalentny stosunek, z jednej strony wysłał Jezusa na śmierć, z drugiej - gdyby nie Judasz, to ktoś inny musiałby przejąć tę rolę. Niby wszyscy wiemy, że Judasz próbował naprawić swój błąd oraz że oddał te feralne srebrniki. Jednak sposób, w jaki ta scena jest przestawiona w książce przejmuje do szpiku kości. Dzieciństwo i wczesne lata młodości również wywołują współczucie i żal, że tyle złego spotkało tego biednego człowieka. Czy żyłby inaczej, albo "nie wydał" swego Mistrza, gdyby nie doświadczenia z którymi żył od wczesnych lat? Nie wiadomo..., wiadomo jedynie, że Jezus kochał Judasza mimo wszystko i umarł także za niego. Polecam serdecznie, warto przesłuchać (Mistrz Gosztyła), choćby ze względu na bardzo plastycznie nakreślone uwarunkowania społeczne i polityczne tamtego okresu.

Warto zerknąć