Sztuka powieści. Wywiady z pisarzami z The Paris Review
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.66 / 5.00
liczba ocen: 79
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
38.00 zł
30.39 zł
31.78 zł
32.30 zł
32.30 zł
Pozostałe księgarnie
32.27 zł
32.29 zł
34.19 zł
36.10 zł
36.10 zł
38.00 zł
38.00 zł
38.00 zł
Opis:

Jak pracują wielcy pisarze? O tajemnicach swojego warsztatu opowiedzieli w wywiadach dla "The Paris Review" między innymi nobliści William Faulkner, Gabriel Garcia Marquez i Ernest Hemingway, a także najbardziej cenieni współczesni autorzy, jak Michel Houellebecq czy Jonathan Franzen.

Wszystkie rozmowy ukazały się pierwotnie w jednym z najbardziej znanych magazynów literackich świata, ukazującym się po angielsku w Paryżu od ponad 60 lat. "The New York Times" nazwał tę książkę  "najbardziej niezwykłym i wyczerpującym zbiorem wywiadów, jaki istnieje", zaś "Times Literary Supplement of London" dodawał: "ta książka zaintryguje i zachwyci każdego poważnego czytelnika i pisarza. Może nawet zainspirować."

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Wywiady, rozmowy z Panami, którzy tworzą piórem, maszyną do pisania, klawiaturą czy innym ołówkiem ciągi znaków układających się w treść i to jaką! Jeżeli ktoś uwielbia czytać i chciałby na trochę zajrzeć do kuchni literatury, to jest to dobra okazja. Może nie każdy z Artystów uchyla rąbki tajemnic kulisarnych, ale niektórzy owszem, z całą zaś pewnością śmiem twierdzić, że Pisarze otwierają przed czytelnikiem siebie, części zaułków dusz własnych, jedni bardziej, inni mniej, ale zawsze mamy szansę dotknąć choć odrobinę tajemnicy. To powinna być żelazna pozycja na półce każdego miłośnika sztuk pięknych, a zwłaszcza literatury. Polecam!

Inne proponowane
Warto zerknąć