ebook 2017: Wojna z Rosją
3.44 / 5.00 (liczba ocen: 725) Ilość stron (szacowana): 448

2017: Wojna z Rosją
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.44
Audiobook - najniższa oferta: 31.36
prv#Mozna sie spoznic
-22% 26.44 zł Lub 23.80 zł
33.90 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
33.90 zł
33.90 zł Lub 28.82 zł
25.43 zł
27.10 zł
28.40 zł
28.82 zł
28.82 zł
30.51 zł
30.51 zł
31.00 zł
33.90 zł
33.90 zł
34.90 zł z kodem: 24.90 zł
Inne proponowane

Przerażający scenariusz wydarzeń w Europie, oparty na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby. Znakomity debiut literacki uznany przez krytyków za najlepszą powieść o konflikcie supermocarstw od czasu „Polowania na Czerwony Październik”.

Powieść „2017. Wojna z Rosją” jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji.
Napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie.
Prognozy Richarda Shirreffa:
– Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku.
– Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją.
– Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją.
– Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska.
– Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po II wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony.
Jak stwierdził Lew Trocki: „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się tobą”.

„Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu «Polowania na Czerwony Październik» Toma Clancy’ego. Cieszcie się tą barwną lekturą. I bardzo się bójcie – to rzeczywiście może się wydarzyć w ten sposób” – Robert Fox, „Evening Standard”

„Lektura obowiązkowa. (...) Ostrzeżenia Shirreffa – pod pozorem literackiej fikcji – są dobrze uzasadnione” – generał Wesley K. Clark, Siły Lądowe Stanów Zjednoczonych, były dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie

O Autorze:
Richard Shirreff urodził się w 1955 roku w Kenii i spędził tam dzieciństwo. Po ukończeniu studiów historycznych na Oksfordzie wstąpił do brytyjskiej kawalerii pancernej. Przez 37 lat sprawował stanowiska dowódcze na wszystkich szczeblach wojsk lądowych. Brał udział w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej, pełnił służbę w Irlandii Północnej, Bośni, Kosowie i Iraku. Przez ostatnie dwa lata zajmował wysokie stanowiska w strukturze NATO: dowódcy Korpusu Sojuszniczych Sił Szybkiego Reagowania oraz zastępcy naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie.
Po odejściu z wojska założył firmę Strategia Worldwide, oferującą usługi w dziedzinie zarządzania ryzykiem. Mieszka z żoną w Hampshire, ma dwoje dorosłych już dzieci. Jako pisarz debiutował powieścią „2017. Wojna z Rosją”.

2017: Wojna z Rosją od Richard Shirreff możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Porównanie z "Czerwonym sztormem" Clancy'ego uzasadnione, choć akurat lekko na niekorzyść w warstwie fabularnej (Clancy lepiej przedstawiał postaci, pełniej je charakteryzował). Ale za to książka Shirreffa jest aktualna w warstwie wojskowej i politycznej (zasoby NATO są nieporównywanie mniejsze, a przedstawiciele poszczególnych państw członkowskich w radzie sojuszu prezentują różne stanowiska polityczne, dokładnie tak, jak w rzeczywistości). Można pod fikcyjne postaci przywódców państw podstawiać rzeczywistych polityków (jedynym "prawdziwym" prezydentem w książce jest Putin), ale uważam, że to w sumie bezcelowe, bo nie o laurki czy rozliczenia z poszczególnymi politykami tu chodzi, a o sfabularyzowaną grę wojenną we w miarę aktualnych warunkach brzegowych. Ciekawie się czyta, choć zakończenie nieco psuje obraz całości: mam za złe autorowi rozwiązanie wątków (znać, że to nie zawodowy pisarz) i "holiłódzki" monolog na samym końcu (tym razem w tle metaforycznie powiewa flaga brytyjska, a nie amerykańska), choć zgadzam się ze stanowiskiem bohatera, który go wygłasza, ale to z powodu szacunku do profesjonalizmu. Przypuszczam, że autor, zawodowy wojskowy, odreagował na politykach (nie żeby im się nie należało), że nie słuchają, co się do nich mówi, a konsekwencje ponosimy wszyscy. Zatem rozumiem, ale wyszło nie najlepiej. W sensie, nazwijmy to, literackim.
    W sumie książka słabsza od scenariuszy Clancy'ego, ale oparta o aktualne realia. Największym jej plusem jest wartość poznawcza.

  • Awatar

    Bez fajerwerków, przewidywalna, naiwny czarno - biały obraz świata. Kolejny raz USA i Wielka Brytania ratują demokrację. Wymuszone zakończenie, co daje poczucie niedokończonej opowieści. Rola militarna Polski w konflikcie zdecydowanie marginalna - smutne skoro autor jest generałem NATO.

Warto zerknąć