ebook Trzy po 33
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 136)

Trzy po 33
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.79
wciąż za drogo?
27.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
23.79 zł
25.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Na początku było słowo.
A potem Bóg stworzył wyraz.
Wyrazy znam brzydkie, słowa mam dla ludzi.

Miodek: Wrzuciłem na bloga swoją focię ze słynną szafiarką i gimbaza miała polewkę.
Markowski: Zupełnie nie ogarniasz bazy. Ale obciach!
Bralczyk: Profesorze, polewka z kolegi? To hejt.

Z powszechnie znaną lekkością, humorem i oczywiście oczywistą erudycją panowie profesorowie Bralczyk, Markowski i Miodek przeprowadzają nas przez labirynt znaczeń, dawnych i nowych, sypiąc obficie przykładami i anegdotami. I tłumaczą, pochylając się z aprobatą, dziwiąc się, prześmiewając, a nawet złoszcząc, choćby na gwiazdy mediów, że lansują odrażające pod każdym względem, także fonetycznym, słowo ‘zajebiście’…

– Dlaczego mąż, żona czy szef, którzy zatruwają nam życie, są toksyczni, a nie trujący?
– Czy rzeczywiście hejtować jest łatwiej niż nienawidzić?
– Co zrobić z paparazzo i czy kobietę zajmującą się namolnym fotografowaniem nazwalibyśmy paparacka?
– Jak to się stało, że polewka – zupa – zmieniła się w polewkę, którą mamy z kogoś?
– Kiedy facet całe lata funkcjonujący w polszczyźnie jako żartobliwe, ironiczne, lekceważące określenie mężczyzny zaczął faktycznie oznaczać twardziela?

„Trzy po 33” to nie tylko opowieść o słowach i zwrotach. To kapitalna rzecz o naszej współczesności i życiu w ogóle. Bo jak powiedział Wittgenstein, granice mojego języka są granicami mojego świata, co profesorowie słyszą doskonale i wychwytują natychmiast.

Trzy po 33 od Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Lekkie i przyjemne rozważania o języku i naszych językowych praktykach. Pouczająca, jeśli komuś zależy na tym, by się poprawnie językiem posługiwać i/lub jest ciekawy źródeł pewnych słów lub zwrotów.

  • Awatar

    Kolejna językowa uczta. Trzech znakomitych profesorów językoznawstwa pochyla się nad używanymi przez nas codziennie słowami, analizując przykłady ich użycia i pokazując jak ich znaczenie stopniowo się zmienia, czasem zupełnie diametralnie. I robią to, jak zwykle zresztą, z dużą dozą poczucia humoru i erudycji. Chciałoby się czytać więcej takich felietonów.

Warto zerknąć