Księga Jesiennych Demonów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.68 / 5.00
liczba ocen: 2874
Ilość stron (szacowana): 482
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 21.13 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.48 zł
25.49 zł
31.08 zł
31.08 zł
Pozostałe księgarnie
31.08 zł
-24% 21.13 zł
25.10 zł
25.80 zł
27.97 zł
27.97 zł
31.08 zł
Opis:

„Księga jesiennych demonów” to książka o wszystkim, co niezwykłe; o wszystkim, co nie powinno się zdarzyć w życiu normalnego człowieka. A jednak się zdarza. Proste rozwiązania są dla prostych problemów. Dla ciebie jest Księga. Koncentrat grozy i mroku. Przekonujących, bo przyczajonych na wyciągnięcie ręki, w naszych głowach. Uważajcie. Zastanówcie się, nim sięgnięcie po tę książkę. Może zbyt wiele wyjaśnić. Naprawdę ZBYT WIELE możecie poznać. Dotrzeć do prawdy, którą wolelibyście ukryć, nawet we własnych trzewiach, by przytłoczone ciężarem mogiły nie zaszkodziły już nikomu - ostrzega Marzena Kowalska (Wirtualna Polska). To celna, ironiczna, ponura w wymowie proza obyczajowa, pełna gorzkich obserwacji dotyczących ludzkiej codzienności, tego, co wspólne dla nas wszystkich. Lęku przed utratą pracy, mimo że jej nienawidzimy. Lęku przed zdradą partnera, któremu przecież ufamy. Lęku przed samotnością. Lęku przed chorobą psychiczną. Któż z nas nie zna tych lęków? – pyta Agnieszka Chojnowska (Fahrenheit)

CYTATY:
Najpierw się dziewczynę poznaje, potem się ją zaczyna lubić i dopiero wtedy, ewentualnie, mona przełamać granicę ostatecznej intymności i przejść do mrocznej, wilgotnej krainy poznawania smaku jej skóry, śliny, okrywania się jedwabistym dotykiem jej ciała, wnikania w najintymniejsze zakamarki. Dopiero wtedy. Dopiero kiedy można mieć odwagę zajrzenia za zasłonę, za którą znajdowała się naga kobieta. Bez makijażu, z twarzą opuchniętą snem, spocona, rozczochrana. Poznać ostateczną tajemnicę kobiety - jej nagą twarz bez maski. Poznać i zachwycić się nią.
Ale świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.
Zazwyczaj samotny kieliszek w pełnym ludzi pubie wcale mnie nie przygnębia. Samotność z wyboru to zupełnie co innego niż z konieczności. Różnica jest mniej więcej taka, jak między pustelnią a karcerem. A ciągle jeszcze byłem wystarczająco młody, żeby mieć ten wybór. Wokół mnie rozmawiano, flirtowano i zalewano piwem gorycz życia, a ja siedziałem w tym wszystkim milcząc, i tajałem. Mogłem chłonąć hałaśliwą radość życia, którą emanowali goście, wszystko jedno - udawaną czy nie, jak jakiś energetyczny wampir. A potem iść do domu.
Niektórzy ludzie czują przykrość, wchodząc do pustego mieszkania, niektórzy nie potrafią zjeść we własnym towarzystwie śniadania, a samotny wieczór przyprawia ich o depresję. Mnie nie. Zwłaszcza w czwartkowy wieczór. Słucham muzyki, oglądam telewizję, sklejam modele, czytam książki, gotuję. Brak innych ludzi w otoczeniu to brak zagrożeń. Nikt niczego ode mnie nie żąda, niczego nie oczekuje, nikt nie ma wobec mnie planów ani wymagań
Kochamy potępiać, bo wtedy na chwilę sami stajemy się niewinni i szlachetni.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    To zbiór 5 opowiadań, połączonych - nie specjalnie potzebną - opowieścią ramową o gościu, który trafia do dziwnego sklepiku, w chwili gdy jego życie staje na krawędzi. Podczas rozmowy ze sprzedawcą gdy jego uwagę przykuwa pięć przedmniotów i w ten sposób rozpoczynają się właściwe opowieści.

  • Awatar

    Demony mogą i przybierają każdą postać. Są utratą pracy, zlikwidowanym sklepem, czy kobietą, którą kochamy. Wepchną się w nasze życie w najmniej oczekiwanym momencie i doprowadzają do obłędu. Kiedy masz już dość, nagle pojawia się "światełko w tunelu". Myśl, że demony zostaną pokonane. A kiedy wszystko jest już na dobrej drodze, wyskakują jeszcze większe i straszniejsze i ... zabijają.

Inne proponowane
Warto zerknąć