Księga Jesiennych Demonów
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 1943) Ilość stron (szacowana): 482

Księga Jesiennych Demonów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.44
Audiobook - najniższa cena: 31.12
wciąż za drogo?
26.94 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
23.35 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
29.93 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
24.63 zł
25.43 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Opowiadania Jarosława Grzędowicza udowadniają, że wszystkie nasze głęboko skrywane lęki mogą się urzeczywistnić – nawet te najbardziej nieprawdopodobne, od których jeży się włos na głowie.

„Każdy się czegoś boi. Jeden ciemności, drugi potworów spod z łóżka. A może Tobie wydaje się, że nic Cię nie przeraża? «Księga jesiennych demonów» szybko udowodni Ci, że jednak tak. (...) Tutaj przerażenie ukryte jest bardzo głęboko, autor dotyka najmocniej zakorzenionych w nas lęków”. - Bartosz Szczyżański, Poltergeist

„Coś dla miłośników horrorów, czyli mroczna twórczość autora z wyrobioną już renomą. Jeżeli lubicie opowieści z dreszczykiem, a nawet z całkiem sporym dreszczem – sięgnijcie po tę książkę. Być może okaże się, że jesienne demony i was wybrały na swoją ofiarę...”. - Monika Frenkiel, Onet.pl

 

 

Księga Jesiennych Demonów od Jarosław Grzędowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Człowiek pozbawiony wpływu na cokolwiek może się tylko bać.
Najpierw się dziewczynę poznaje, potem się ją zaczyna lubić i dopiero wtedy, ewentualnie, mona przełamać granicę ostatecznej intymności i przejść do mrocznej, wilgotnej krainy poznawania smaku jej skóry, śliny, okrywania się jedwabistym dotykiem jej ciała, wnikania w najintymniejsze zakamarki. Dopiero wtedy. Dopiero kiedy można mieć odwagę zajrzenia za zasłonę, za którą znajdowała się naga kobieta. Bez makijażu, z twarzą opuchniętą snem, spocona, rozczochrana. Poznać ostateczną tajemnicę kobiety - jej nagą twarz bez maski. Poznać i zachwycić się nią.
Ale świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.
Zazwyczaj samotny kieliszek w pełnym ludzi pubie wcale mnie nie przygnębia. Samotność z wyboru to zupełnie co innego niż z konieczności. Różnica jest mniej więcej taka, jak między pustelnią a karcerem. A ciągle jeszcze byłem wystarczająco młody, żeby mieć ten wybór. Wokół mnie rozmawiano, flirtowano i zalewano piwem gorycz życia, a ja siedziałem w tym wszystkim milcząc, i tajałem. Mogłem chłonąć hałaśliwą radość życia, którą emanowali goście, wszystko jedno - udawaną czy nie, jak jakiś energetyczny wampir. A potem iść do domu.
Niektórzy ludzie czują przykrość, wchodząc do pustego mieszkania, niektórzy nie potrafią zjeść we własnym towarzystwie śniadania, a samotny wieczór przyprawia ich o depresję. Mnie nie. Zwłaszcza w czwartkowy wieczór. Słucham muzyki, oglądam telewizję, sklejam modele, czytam książki, gotuję. Brak innych ludzi w otoczeniu to brak zagrożeń. Nikt niczego ode mnie nie żąda, niczego nie oczekuje, nikt nie ma wobec mnie planów ani wymagań
Kochamy potępiać, bo wtedy na chwilę sami stajemy się niewinni i szlachetni.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    To zbiór 5 opowiadań, połączonych - nie specjalnie potzebną - opowieścią ramową o gościu, który trafia do dziwnego sklepiku, w chwili gdy jego życie staje na krawędzi. Podczas rozmowy ze sprzedawcą gdy jego uwagę przykuwa pięć przedmniotów i w ten sposób rozpoczynają się właściwe opowieści.

  • Awatar

    Demony mogą i przybierają każdą postać. Są utratą pracy, zlikwidowanym sklepem, czy kobietą, którą kochamy. Wepchną się w nasze życie w najmniej oczekiwanym momencie i doprowadzają do obłędu. Kiedy masz już dość, nagle pojawia się "światełko w tunelu". Myśl, że demony zostaną pokonane. A kiedy wszystko jest już na dobrej drodze, wyskakują jeszcze większe i straszniejsze i ... zabijają.

Warto zerknąć