ebook Cycero
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 364)

Cycero
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
23.90 zł
31.50 zł Lub 28.35 zł
24.48 zł
25.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Marek Tulliusz Cycero, młody polityk i adwokat, ma odwagę wystąpić przeciwko skorumpowanym patrycjuszom... Pierwszy tom historycznego cyklu, który czyta się jak pasjonujący kryminał – trup ściele się gęsto, a epoka – schyłek republiki rzymskiej – należy do najburzliwszych w historii ludzkości.

Marek Cycero znajduje się na początku swojej kariery. Celem, który sobie postawił, jest objęcie urzędu konsula. Trudna sprawa dla kogoś, kto nie dysponuje ani armią, ani majątkiem. Ale Cycero posiada coś równie wartościowego – talent oratorski. I właśnie trafia się okazja, by go wykorzystać: rola oskarżyciela w procesie przeciwko Gajuszowi Werresowi, namiestnikowi Sycylii, któremu zarzuca się korupcję, grabież i zabójstwa. Zważywszy że obrońcą ma być Hortensjusz – uznawany dotąd za najlepszego adwokata w Rzymie – wygrana otworzyłaby przed Cyceronem wszystkie drzwi.
Powieść otwiera trzytomowy cykl, którego kolejne tomy to „Spisek” i „Dyktator”. Bohaterem rozgrywającej się w starożytnym Rzymie trylogii Harris uczynił Marka Tulliusza Cycerona, wybitnego mówcę i polityka, który żył w I wieku p.n.e.

O e-booku Cycero blogerzy napisali: 

Powieść Roberta Harris’a pozwala poznać zasady rzymskiej demokracji, hierarchię ówczesnych wartości, reguły współżycia i zwyczaje zwykłych obywateli na kilkadziesiąt lat przed rozpoczęciem naszej ery. Wyprawa w tę zamierzchłą przeszłość potrafi zauroczyć. Cycero to gratka dla poszukiwaczy niebanalnych historii i świetnego pióra,  które historię traktuje jak osnowę do opowiedzenia uniwersalnej prawdy o ludzkiej naturze. - Ewelina Struzik - Wiedziennik

Cycero od Robert Harris możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sztuka życia polega na tym, żeby rozwiązywać problemy, gdy się pojawiają, nie zaś martwić się nimi zawczasu, bo to tylko może złamać ducha w człowieku.
Nie zasługujesz na wybór, jeśli poddajesz się po pierwszym niepowodzeniu, nawet nie próbując walczyć!
Nic tak skutecznie jak śmierć nie wzmacnia poczucia życia.
Mam tyle pieniędzy, ile tylko człowiek może pragnąć, ale bogactwo to tylko środek, nie zaś cel.
Na bazie dostępnych współcześnie przekazów o rzymskim mówcy i filozofie, Robert Harris stworzył świetnie czytającą się powieść, którą śmiało można nazwać elementarzem skutecznej polityki. Cyceron, człowiek marzący o najwyższych funkcjach w Państwie, swoją determinacją, niewątpliwym talentem oratorskim i umiejętnością przekuwania porażek w sukcesy jest postacią, której chętnie kibicujemy. A ten doping będzie naprawdę potrzebny do ostatniej strony.

W starożytnym Rzymie przyjrzymy się małżonkom z rozsądku, którzy z biegiem lat staną się prawdziwymi partnerami. Poznamy niewolników, którzy przebywając w głębokim cieniu staną się osią i niezbędnym elementem najważniejszych wydarzeń. Zadrżymy na spotkaniach z potężnymi wodzami dokonującymi niewiarygodnych czynów na ówczesnych polach bitew. Najważniejszą bitwę jednak podążając za Cyceronem stoczymy w senacie zabiegając z zasady o sprawiedliwość, ale jednak i trochę również o własny interes. Polityka jest brudna choć przyświecają jej szczytne idee i to za nimi idą ludzie. Jest powodem do dumy, a czasem do wstydu. Pochodnią, która rozpala nadzieje i żywym ogniem gniewu i rozczarowania. Wynosi na szczyty i sprowadza na dno. Uwodzi, ale ma ogromne wymagania. Trzeba niezwykłej mądrości by się w niej poruszać. I przeżyć.

Powieść Roberta Harris’a pozwala poznać zasady rzymskiej demokracji, hierarchię ówczesnych wartości, reguły współżycia i zwyczaje zwykłych obywateli na kilkadziesiąt lat przed rozpoczęciem naszej ery. Wyprawa w tę zamierzchłą przeszłość potrafi zauroczyć. Cycero to gratka dla poszukiwaczy niebanalnych historii i świetnego pióra, które historię traktuje jak osnowę do opowiedzenia uniwersalnej prawdy o ludzkiej naturze.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Wiedziennik
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć