ebook Wołyń 1943
2.71 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Wołyń 1943

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Wojciech Smarzowski mówiąc o swoim filmie Wołyń, podkreśla, że nie jest historykiem, zrobił film o miłości w czasach potwornych i liczy na to, że historycy wezmą ten temat na warsztat. Wybitny uczony amerykański Timothy Snyder w opracowaniu Wołyń 1943. Polsko-ukraińskie czystki etniczne w przystępny sposób ukazuje wielorakość przyczyn dramatycznych zajść 1943 roku, co pozwala osadzić wstrząsający obraz Smarzowskiego w głębszej i szerszej perspektywie historycznej. Lektura obowiązkowa przed i po obejrzeniu filmu.

Wołyń 1943 od Timothy Snyder możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nie warte, nawet w cenie promocyjnej. 43 strony (w tym 12 stron przypisów) licząc z okładką i stopką redakcyjną. Zawartość? - nic nowego, o wiele słabsza od innych książek poruszających tę tematykę, których cena jest zbliżona lub nawet niższa. Przestałem się dziwić, że wydawnictwo nie udostępnia darmowego fragmentu.

  • Awatar

    Książki nie czytałem, jednak notka redakcyjna mnie odstręczyła od lektury. Nie było żadnych ukraińsko-polskich czystek etnicznych. Było ludobójstwo Polaków na Wołyniu. Nie dziwię się, że książka dostępna jest jedynie na platformie "Publio"

  • Awatar

    Tytuł jest oburzający. To tak, jak o Zamojszczyźnie w latach 1942-1944, napisać polsko-niemieckie czystki etniczne. Lub o akcji "Wisła" napisać np. polsko-ukraińskie pacyfikacje wsi na Rzeszowszczyźnie !!!!!!

Warto zerknąć