Jestem żoną szejka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.48 / 5.00
liczba ocen: 468
Ilość stron (szacowana): 392
cena od: 21.62
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 21.62 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.62 zł
22.96 zł
23.23 zł
27.99 zł
28.00 zł
Pozostałe księgarnie
28.00 zł
22.39 zł
22.40 zł
22.67 zł
22.96 zł
23.24 zł
25.19 zł
25.20 zł
25.50 zł
26.04 zł
28.00 zł
Opis:

Poruszająca opowieść Polki, która poślubiła jednego z najbogatszych szejków.

Laila Shukri przerywa milczenie i opowiada o swoim tajemniczym życiu. Kim była, zanim zaczęła pisać książki? Jak została żoną szejką? Jak dziś wygląda jej życie?

Amerykańska firma farmaceutyczna otwiera swoją filię w Dubaju. Isabelle wraz ze swoją przyjaciółką wyjeżdża na zagraniczny kontrakt. Tam bardzo szybko zwraca uwagę jednego z najbogatszych szejków Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który proponuje jej małżeństwo. Czy przestroga matki okaże się prawdziwa?

Jak wygląda życie żony bogatego szejka? Czy istnieje granica luksusu? Opowieść o tym, jaką cenę trzeba zapłacić, żeby kochać, pisać i zachować samą siebie w dalekim kraju i zupełnie obcej kulturze.

My, żony szejków, dobrze znałyśmy swoje sekrety, mimo że prywatne życie członków rodzin panujących w siedmiu emiratach Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz innych krajach Zatoki Perskiej obejmowała ścisła tajemnica, a nawet uważane było w nich za tabu. Kiedy sporadycznie udało nam się spotkać na różnego rodzaju bardziej lub mniej oficjalnych imprezach czy rodzinnych uroczystościach, szeptałyśmy o traumatycznych wydarzeniach, które niekiedy stawały się naszym udziałem.

Fragment książki

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Perska miłość”, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: „Byłam służącą w arabskich pałacach” i „Perska zazdrość” zdobyły listy bestsellerów.

CYTATY:
Posiadanie nieograniczonych bogactw prowadzi do bezustannego poszukiwania kolejnych ekscytujących wrażeń, które pozwolą dotknąć czegoś niezwykłego, zakazanego, a często śmiertelnie niebezpiecznego.
Nieufność jest przekleństwem bogaczy.
Najgorsza stała się samotność. Wywołuje niechciane łzy, ściska gardło, wzbudza wątpliwości co do podjętej przed laty decyzji.
Kiedy trzeba, człowiek jest w stanie przeżyć i przetrwać wszystko.
Czy kochamy wtedy, kiedy ludzie są tacy, jak byśmy chcieli, żeby byli, czy tak naprawdę kochamy wtedy, gdy kochamy ludzi takimi, jakimi są?
Co determinuje nasz los? Przypadek… Wybór… Przeznaczenie.
Ale jak zawsze i wszędzie nic nie jest proste, intrygi gmatwają gęstą sieć zależności, a potęga pieniądza zdobywa i niszczy wszystko.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Bardzo fajna ksiazka po czesci autobiograficzna, po czesci ukazujaca sposob zycia ludzi w krajach arabskich.
  Autorka opisuje w jaki sposob doszlo do tego, ze poslubila szejka, jak zmienilo sie jej zycie.
  Za jakie blachostki dostawala kary, jak wygladal jej swiat.
  Wiele miejsca jest poswiecone ogolnie kulturze (albo i dziczy..) arabskiej.
  Czy zony szejkow sa wolne? Czy zyja jak w wiezieniu? Dowiecie sie tego po przeczytaniu :)

Inne proponowane
Warto zerknąć