ebook Spełnione marzenia
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 543) Ilość stron (szacowana): 350

Spełnione marzenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 22.13
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.83 zł
22.13 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Jabłoniowy sad zaprasza nas po raz kolejny. Bohaterki powieści Krystyny Mirek staną przed pytaniami, na które wcale nie tak łatwo znaleźć odpowiedź: jak długo można pielęgnować nadzieję? Czy pokrętny los da się w jakiś sposób oszukać? A może szczęście czeka na mniej uczęszczanych ścieżkach, w stronę których nawet nie spoglądamy?

Jabłoniowy sad jest wieczny, ta opowieść nigdy się nie skończy, jest bowiem historią o miłości, a ona jest niewyczerpana.

Los jest często niesprawiedliwy. Przekonały się o tym Gabrysia i Julia, które stanęły chyba w złej kolejce, kiedy przydzielano szczęście. Gabrysia jest kobietą z ponadprzeciętnym instynktem macierzyńskim, a jednak nie może zajść w ciążę. Z kolei Julia marzy o miłości, czy to coś dziwnego? Proste, naturalne pragnienie młodej kobiety, a jednak nie udało się go spełnić.
W jabłoniowym sadzie na rozłożystych gałęziach znów kołyszą się dojrzewające owoce, na tarasie stoi wieczorna herbata, a wiatr szumi w tysiącach liści. Nie ma już burzy, w życiu zapanował spokój. A jednak nadchodzą wielkie zmiany. Tym razem po cichu, niepostrzeżenie. Czy uda się spełnić marzenia, a jednocześnie zachować to, co najważniejsze?

O e-booku Spełnione marzenia blogerzy napisali:

Autorka poprzez styl wprowadza nas w niepowtarzalny klimat, który w pełni chłoniemy swoimi zmysłami. Oczywiście te czytelnicze otrzymują ogromną dawkę poruszających emocji. Krystyna Mirek ponownie pisze pięknie o miłości, sprawiając, że miłośnik powieści obyczajowych zakochuje się w twórczości pisarki. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Spełnione marzenia od Krystyna Mirek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miłość jest tajemnicą i rządzi się swoimi prawami.Ma tyle odmian, ilu ludzi na świecie. Nie da się jej wpisać w prosty rachunek prawdopodobieństwa.
..uroda w młodości jest darem z niebios, ale wygląd na starość każdy człowiek codziennie rzeźbi sobie sam. Za pomocą min, gestów, myśli, emocji, stylu życia
Kobiety są bardzo romantyczne, ale wystarczy kilka razy nie zrobić na czas zakupów lub zapomnieć o umówionym spotkaniu i zmieniają się całkowicie. Stają się zimne niczym negocjator windykacyjny.
Jakiekolwiek trudne doświadczenia by nas nie spotkały, nie wolno tracić ufności wobec ludzi. Pozwolić, by serce ze strachu przed kolejnym zranieniem stało się zbyt twarde. Można się bowiem łatwo przemienić w zgorzkniałego, przedwcześnie starego człowieka, który na nic dobrego już nie czeka i w związku z tym niczego też nie dostanie.
To już po raz trzeci możemy poczuć magię i klimat Jabłoniowego Sadu. W powieści Spełnione marzenia, Krystyna Mirek zaprasza nas do miejsca, w którym atmosfera ma inny intensywniejszy smak.

Autorka poprzez styl wprowadza nas w niepowtarzalny klimat, który w pełni chłoniemy swoimi zmysłami. Oczywiście te czytelnicze otrzymują ogromną dawkę poruszających emocji. Ponownie zawitamy do rodziny Zagórskich, u której zapanował spokój. Jednak nie obejdzie się bez zmian. Te przychodzą niespodziewanie, po cichu, wolnym krokiem. A gdy już zauważymy, że na dobre zagnieżdża się w naszym życiu, będziemy pragnęli zachować to, co najważniejsze.

Krystyna Mirek ponownie pisze pięknie o miłości, sprawiając, że miłośnik powieści obyczajowych zakochuje się w twórczości pisarki. Jednak miłość to nie jedyny element poznawanej historii. Ogromną wartość ma tutaj również potęga rodziny, jej ciepło oraz świadomość, że zawsze możemy na nią liczyć.

Helena i Jan zawsze dbali o to, by ich cztery córki czuły rodzinne ciepło. W tej części autorka ukazuje nam kolejne losy Maryli, Julii i Gabrysi. Czwarta z córek Aniela wiedzie stabilne życie. Gabrysia nadal stara się zajść w ciążę. Julia z całego serca pragnie znaleźć szczęście w miłości. Maryla jest pełna obaw, co do ponownego połączenia się z mężem.

Krystyna Mirek ukazując troski bohaterek niesie nadzieję oraz otuchę dla osób, które w życiu prywatnym są na podobnym etapie. Myślę, że osoby będące w tej samej sytuacji, mogą przejrzeć się w tej historii, nie oczami czytelnika, lecz swoimi znajdując w nich wskazówki. Autorka stworzyła historię wręcz prawdziwą. I choć jest ona fikcją literacką, to tak bardzo trafia w problemy wielu z nas.

Spełnione marzenia to kolejna powieść, którą nie tylko zapisuję na półce Najlepszych Interesujących Książek, lecz również znajduję dla niej miejsce w swym czytelniczym sercu. Wrażliwość autorki, styl stworzonej historii sprawiają, że trzecia część cyklu Jabłoniowy Sad również jak dwie wcześniejsze (Szczęśliwy dom i Rodzinne sekrety) warto zaprosić do swej domowej biblioteki. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Szczęście jest blisko, na wyciągnieręki

  Jakże trudno mi napisać tę recenzję. Wiem bowiem, że kiedy napiszę ostatnie słowo będę musiała pogodzić się z faktem, że to już koniec. Po raz ostatni dane mi było gościć w pięknym domu otoczonym jabłoniowym sadem. Domu w którym zewsząd roztacza się rodzinne ciepło i miłość, a w powietrzu unosi się zapach pieczonego chleba. Tak wspaniałe i wyjątkowe swoje miejsce na ziemi ma właśnie rodzina Zagórskich, bohaterowie sagi Jabłoniowy sad Pani Krystyny Mirek. Jan i Helena Zagórscy przez całe życie robili wszystko aby stworzyć dla swoich czterech córek dom, który zawsze będzie ich bezpieczny portem do którego będą mogły wrócić niezależnie od tego jak wielkiego sztormu doświadczą w swoim życiu.
  Jeśli jeszcze nie czytaliście dwóch poprzednich części cyklu gorąco Was do tego zachęcam. Ja natomiast dziś opowiem wam o jego trzeciej i niestety ostatniej części „Spełnione marzenia”.

  Tym razem autorka skupia fabułę wokół seniorki rodu Heleny oraz jej trzech córek Maryli, Gabrysi i Julii. Dziewczyny znów postawione są w obliczu trudnych decyzji i wyborów wymagających rozliczenia z przeszłością. Każda z nich marzy o spokojnym życiu i miłości. Młode kobiety zostały wychowane w przeświadczeniu, że to rodzina jest najważniejsza i teraz same marzą o swojej własnej. Niestety marzenia mają to do siebie, że czasami trzeba przejść długą i trudną drogę, by miały szansę się spełni, a i tak często pozostają tylko marzeniami. Oprócz osobistych rozterek dzieci Heleny i Jana jest jeszcze coś, co mocno wstrząsa całą rodziną. Otóż Helena, żona i matka, która od zawsze budowała ciepło domowego ogniska służąc radą, wsparciem i pomocą swoim najbliższym teraz sama potrzebuje wsparcia

  Zapewne każdy z nas choć raz myśląc o swoim życiu pomyślał sobie „Inni to mają szczęście. Osiągają sukcesy,spełniają marzenia,cieszą się życiem, dlaczego i ja tak nie mogę? Los bywa niesprawiedliwy i nie dzieli szczęściem po równo." Często żyjemy w przekonaniu, że szczęście to wręcz „luksus” niedostępny dla każdego. Potwierdzeniem tej tezy jest bezsprzecznie życie Gabrysi i Julii. Mimo, że kobiety wcale nie pragną czegoś wydawało by się nadzwyczajnego bo przecież to o czym one tak bardzo marzą inne kobiety dostają bez problemu jako coś normalnego wpisanego w maturalną kolej rzeczy, to jednak im nie jest dane tego doświadczyć.
  Czy naszym bohaterkom starczy sił i odwagi, by jeszcze raz zawalczyć o to co najważniejsze? A może czas pogodzić się z losem i powiedzieć sobie dość, wystarczy, odpuszczam? A być może szczęście jest tuż za rogiem…

  Jak pisałam na początku musicie przeczytać tę wspaniałą, poruszającą, zapadającą nie tylko w pamięć ale i w serce historię. Odnajdziecie w niej wiele radości, nadziei, marzeń i pragnień, ale również smutku cierpienia, łez, zwątpienia, a więc tego wszystkiego, co nam wszystkim towarzyszy przez całe życie. Dzięki temu, że bohaterowie i ich losy kreowane przez autorkę są tak bardzo autentyczne i życiowe czytając ma się wrażenie jakbyśmy my sami byli świadkami, a wręcz uczestnikami wszystkiego, co kryją karty zapisane przez panią Krysię. Osobiście muszę przyznać, że bardzo chciałabym być przyjacielem rodziny Zagórskich i ogrzać się ciepłem panującym w ich domu i właśnie tak czułam się podczas lektury za co niezmiernie dziękuję autorce.
  Ponadto pragnę również podziękować Pani Krystynie za przekazane w trylogii wartości. Często bowiem w ferworze codziennego życia, zabiegania zapominamy o rodzinie, miłości, przyjaźni, a więc o tym co powinno być dla nas najważniejsze.

  Moja ocena to 10/10

  Uwielbiam twórczość Pani Krystyny Mirek :) Z niecierpliwością czekam na jej kolejną książkę „Saga rodu Cantendorf. Tajemnica zamku”, której premiera już w lutym.

  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

Warto zerknąć