ebook Z podróży do świata retro
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Z podróży do świata retro
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 13.24
wciąż za drogo?
15.02 złpremium: 9.69 zł Lub 9.69 zł
13.24 zł Lub 11.92 zł
16.15 zł
16.15 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
13.28 zł
13.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Z podróży do świata retro” to niezwykle ciekawa pozycja, gdyż autorka w interesujący sposób opisuje swoje inspirujące podróże. Od jej książek nie sposób się oderwać. Skarlet znana z opowieści o Bałkanach, tym razem zabiera nas w podróż do świata retro i nie zabraknie dreszczyku emocji, dzięki kryminalnej historii opartej na faktach.  (Grażyna Wróbel)
Jak na wytrawną podróż przystało, nie zabrakło też przepisów na szlacheckie potrawy  i przeglądu aktualnych trendów mody. Jest i odrobina humoru, i złotych myśli. Każdy znajdzie coś dla siebie. (Agnieszka Krizel)
„Z podróży do świata retro” czyta się lekko i przyjemnie. Podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy. Niekiedy nawet śmiałam się w głos. (Magdalena H) Książka zabiera nas w niezwykłą podróż,  która tak zaciekawia czytelnika, że aż żal ją kończyć. (Claudia „Zaczytana”)

Z podróży do świata retro od Skarlet możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przez całe życie podróżuję. W realnym świecie, nie raz i nie dwa, przymykałam oczy, żeby zobaczyć jak dawno temu wyglądało miejsce, w którym się znalazłam.

Skarlet znana z opowieści o Bałkanach, tym razem przedstawia nam całkiem coś innego. Zabiera nas w podróż do świata retro. Ukazuje nam jak to było damą być. Przyznam szczerze, że wcale im nie zazdroszczę.

Kiedy poznałam tajemnice przywdziewania stroju przez damy, moje współczucie pogłębiło się dwukrotnie. Ramiączka, uwierające fałdy koszuli, sznurowania utrudniające oddech i gorset, którego rogi są z tyłu i "nabierają formy figury czasem, lecz przez sznurowanie wpijają się w ciało, jak narzędzie z tortury" - upewniły mnie, że bycie stu procentową damą jest niezwykle trudne.

Co to za przyjemność nosić ciasne gorsety przez które nie można normalnie oddychać? Albo zasłaniać zgrabne nogi długimi sukniami? Cóż, dobrze, że postęp cywilizacji wciąż posuwa się naprzód. Jednak bez dwóch zdań mogę stwierdzić, że bycie damą było niezwykle trudnym zadaniem i niejednokrotnie zmuszało do wielu wyrzeczeń.

W świecie retro wszystko było inne - moda, kuchnia, obyczaje - jednak jedno pozostało niezmienne - wnętrze ludzi. Tak samo wszystko odczuwamy i tak samo jesteśmy ciekawi świata.

Autorka przedstawia nam ciekawe ploteczki z przeszłości. Czy słyszeliście kiedyś o podatku nałożonym na kawalerów? Możecie to sobie wyobrazić?

W stanie Texas ma być nałożony podatek na kawalerów powyżej lat trzydziestu. Będą oni płacili po 15 dolarów rocznie; kawaler, który wykaże piśmienne zapewnienie, pod słowem honoru kobiety uczciwej, iż jej ofiarowywał swe nazwisko, będzie uwolniony od podatku.

Oprócz tego możemy zapoznać się z kuchnią retro, dzięki zamieszczonym przepisom m.in.na zupę cebulową, grochową, śledzie smażone, zrazy z flonder itp. Kto wie, może akurat z któregoś z nich skorzystacie?
Nie zabraknie też dreszczyku emocji, w postaci opisanych kryminalnych historii opartych na faktach.

Z podróży do świata retro to niezwykle ciekawa pozycja, gdyż Skarlet w interesujący sposób opisuje swoje inspirujące podróże. Od jej książek nie sposób się oderwać. Potrafi nam przybliżyć ciekawy świat, który chciałoby się zobaczyć na własne oczy. Pozycja ta jest wzbogacona licznymi fotografiami.

Ocena: 5+/6
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć