ebook Czas opowiedziany
3.19 / 5.00 (liczba ocen: 793)

Czas opowiedziany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 33.90
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
35.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
33.90 zł
33.92 zł
33.92 zł Lub 30.53 zł
32.56 zł
32.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nastoletnia Alicja zostaje wysłana do Wiednia, aby w tamtejszej klinice rozpocząć leczenie. Z początku nieufna, nieznająca języka, ignorowana przez lekarzy, stopniowo zaskarbia sobie sympatię innych pacjentek i personelu. Zachęcona przez wybitnego psychoanalityka Zygmunta Freuda zaczyna studiować medycynę. Wydaje się, że nareszcie losy Alicji ułożą się szczęśliwie - otoczona przyjaciółmi, zakochana w koledze ze studiów, dostaje wymarzoną pracę w Katedrze Anatomii. Jednak wybuch I wojny światowej i niebezpieczne wydarzenie w anatomicum ponownie zmuszą ją do całkowitej zmiany życia. Odprawione niegdyś przez matkę czary, pozwolą Alicji żyć tak, jak nie żył dotąd żaden człowiek...

Czas opowiedziany od Ałbena Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bo zwierzę, wiadomo, poluje jak głodne, a człowiek zabija dla przyjemności, którą czasem nazwie inaczej, bardziej szumnie, honorem, wiarą czy obowiązkiem...
W tych dziwnych czasach początku XX wieku kobieta wciąż była na straconej pozycji bez względu na to, jak wiele umiała i jak mocno przewyższała swoim intelektem otaczających ją licznie mężczyzn.
Historia, którą w swej kontynuacji dzieli się z nami Ałbena Grabowska nie pozostawia złudzeń, co do tego, że bez wątpienia jest Królową polskiej literatury zaangażowanej emocjonalnie. Alicji nie można nie lubić, Alicja już po urodzeniu zyskała naszą sympatię, a z biegiem lat stała się nam bardzo bliska.
Wiele się musiało wydarzyć, tak naprawdę wybuch w Kodorowie sprawił, że nigdy nie dotarłaby tam, gdzie po długiej tułaczce z pewnym cyrkiem finalnie się znalazła. Jednak zanim poczuła się cenioną, kochaną i szanowaną musiała zaznać biedy i ubóstwa, ale wtedy też nie poznałaby małego, mądrego Franka, który z biegiem dni stał się jej najbliższą rodziną. Jednak to Wiedeń i Zygmunt Freud w swej szlachetnej osobie, to miejsce i ten wyjątkowy człowiek położyły podwaliny pod wszystko to, co musiało się później wydarzyć.
Taka w istocie jest Alicja, jakże łatwo ją poznać, jakże szybko można ją polubić, ale trzeba znaczenie więcej czasu, aby dostrzec jak wiele przeciwności losu musiała pokonać, aby stać tym, kim jest. Aby dotrzeć do miasta, w którym poczuje się naprawdę szczęśliwa po raz pierwszy od wielu, wielu lat.
Pierwsze spotkanie z Alicją było wyjątkowe, drugie nie pozostawia złudzeń, co do tego, że Autorka ma niebywały talent i w magiczny sposób umie kreować słowem. Nikt inny, jak tylko ona powinna zostać Przewodniczącą założonego właśnie teraz Klubu Opowiadaczy Poruszających Historii.

Ocena: 6/6
©Kominek
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Och, ile przyjemności sprawiło mi czytanie tej książki! Pięknie przedstawiony klimat, tajemnicza szeptucha, ziółka i czary ????
    Lekko drażniący Jan z jego dobrymi chęciami, Elżbietka do zabicia ze swoją arystokratyczną pustotą, ale także obowiązkowa i ciepła zarazem Barbara i fenomenalna, genialna, niesamowita Alicja!
    Trochę klimatu z "Nad Niemnem", trochę z "Lalki" (!), bardzo ładnie napisane, świetnie się czyta.

Warto zerknąć