Rewers
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.10 / 5.00
liczba ocen: 246
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 zł
25.12 zł
25.53 zł
26.16 zł
30.21 zł
Pozostałe księgarnie
-25% 19.14 zł
25.50 zł
25.52 zł
27.75 zł
28.71 zł
31.90 zł
31.90 zł
Opis:

 Chmielarz, Ćwirlej, Grzegorzewska, Guzowska, Mróz... Aż jedenaście głośnych nazwisk polskiego kryminału w jednej książce. I tyle samo historii, z których każda naznaczona jest zbrodnią i tajemnicami z przeszłości. Ta książka jest jak pułapka – nie uwolnisz się aż do ostatniej strony ostatniego opowiadania.

Jedenastu najlepszych polskich autorów kryminałów, jedenaście miejscowości, z których każda naznaczona jest zbrodnią.
Każde miasto ma swój rewers. Znajome nazwy, utarte ścieżki i oswojone miejsca kryją ciemną stronę schowaną pod osłoną nocy, w zapomnianych schowkach, starych piwnicach, a często – za oknami pozornie zwykłych mieszkań. Pamiętają i wiedzą o niej mury budynków, brukowane uliczki, ciemne zakamarki parków, miejskie stawy i rzeki.
„Rewers” to podróż po mrocznej stronie polskich ulic, zaułków i dzielnic, po kraju nierozwikłanych zabójstw, zdrad i tajemnic przeszłości.
Opowiadania do książki napisali: Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Gaja Grzegorzewska, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Robert Małecki, Marta Mizuro, Remigiusz Mróz, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Sobieszczańska, Marcin Wroński.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Ciekawy zbiór polskich opowiadań kryminalnych pozwala się zorientować kto jak pisze. Większość dobra a nawet bardzo dobra np Ćwirlej. Dla mnie dwa kiepskie i jedno nieczytalne (Jodełka). Mimo to warto przeczytać w dla odpoczynku od wielotomowych mega epopei

  • Awatar

    Bardzo dobry zbiór. Opowiadania właściwie do pochłonięcia na raz. Krótsza forma nie sprzyja głębokiemu wiązaniu intrygi, ale mimo to każde z nich potrafi zaskoczyć rozwiązaniem. Narracja jest lekka, co sprawia, że bardzo przyjemnie się tę pozycję czyta. Jeśli znasz autorów zbioru z innych książek, tym bardziej godne polecenia.

  • Awatar

    Lubię opowiadania, tym razem wpadł mi w ręce Rewers. Jest to zbiór opowiadań najlepszych polskich autorów kryminałów i choć nie są one zapierające dech w piersiach to wszystkie trzymają przyzwoity poziom i fajnie się je czyta. Zbiór nie rozczarowuję , ale tez nie zachwyca.

Inne proponowane
Warto zerknąć