ebook Simpsonowie i ich matematyczne sekrety
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 55)

Simpsonowie i ich matematyczne sekrety
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
33.90 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
-32% 22.90 zł
28.44 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)

Przezabawna podróż do świata matematycznych zagadek ukrytych w kultowym serialu komediowym – „SIMPSONOWIE”

 

Pewnie obejrzeliście setki odcinków Simpsonów – w końcu kto nie uwielbia tego serialu?! Ale czy zdawaliście sobie sprawę, że kiedy śledzicie przygody Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie, co jakiś czas przed waszymi oczami rozgrywają się istne matematyczne igrzyska?

Od fundamentalnych równań, przez najważniejsze twierdzenia, do najnowocześniejszych domysłów…

Od ponad dwóch dekad jako widzowie Simpsonów jesteśmy podstępem wprowadzani w najróżniejsze zagadnienia: w liczby wampirze, narcystyczne, twierdzenie stracha na wróble, w teorię wstęgi Möbiusa, fraktale i… problem przypalonych naleśników. Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie w kadrach serialu popularniejszego od „South Parku”!

Simon Singh objaśnia rozmaite matematyczne dylematy i żarty, które pojawiały się w Simpsonach. Pokazuje geniusz scenarzystów serialu, ludzi głęboko zakochanych w liczbach, którzy z wdziękiem i błyskotliwością łączą naukę z poczuciem humoru. I nie kryją, że ich największym pragnieniem jest przemycanie matematyki do podświadomości widzów.

Simpsonowie i ich matematyczne sekrety to zbiór ciekawostek i ważkich problemów, wytłumaczonych przystępnym językiem, z dużą dozą poczucia humoru, które sprawi, że rozwiązywanie kolejnych zagadek będzie fascynującą przygodą! Książka zawiera pięć „arkuszy egzaminacyjnych”, czyli zbiorów żartów matematycznych o wzrastającym stopniu trudności (od poziomu szkoły podstawowej do doktoratu), które testują poziom wiedzy i humoru matematycznego czytelników!

 

Doskonała lektura zarówno dla humanistów, jak i dla umysłów ścisłych, w każdym wieku. No i oczywiście dla fanów serialu „SiMPSONOWiE”!

Simpsonowie i ich matematyczne sekrety od Simon Singh możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć