ebook Źli samarytanie. Mit wolnego handlu i tajna historia kapitalizmu
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 2736)

Źli samarytanie. Mit wolnego handlu i tajna historia kapitalizmu
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - najniższa cena: 14.90
wciąż za drogo?
14.90 zł
23.74 złpremium: 15.32 zł Lub 15.32 zł
23.62 zł 20% rabatu
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.70 zł
23.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Źli Samarytanie. Tajna historia kapitalizmu to porywająca historia awansu nędzarzy do rangi czempiona globalnych rynków. Opowieść nie nowa, ale mało znana – ponieważ dotychczas to zwycięzcy pisali historię i naginali ją do własnych potrzeb, kreując użyteczne dla swych interesów mity. Orędownicy wolnego handlu, niewidzialnej ręki rynku i wycofania państwa z gospodarki pragną by inni zapomnieli, że dzisiejsi liderzy światowej gospodarki, ze Stanami Zjednoczonymi na czele, sami zamykali dostęp do swych rynków, chronili swój raczkujący przemysł przed konkurencją, wspomagali prywatny biznes za publiczne pieniądze, a wolny handel wymuszali na słabszych przemocą.

Autor książki pochodzi z Korei Południowej – kraju, który za życia dwóch pokoleń dokonał największego skoku cywilizacyjnego w historii. Atakuje hipokryzję najsilniejszych i każe nam czerpać lekcje z realnych doświadczeń, a nie dominujących w mediach opowieści o rozwoju i dobrobycie. W czasie wielkiej debaty o przyszłości rozwoju Polski obalająca błędne mity książka Changa jest potrzebna jak mało kiedy – aby fałszywa historia kapitalizmu nie stała się matką nędznej gospodarki.

Źli samarytanie. Mit wolnego handlu i tajna historia kapitalizmu od Ha-Joon Chang możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć