ebook Bruliony Profesora T
2.93 / 5.00 (liczba ocen: 19)

Bruliony Profesora T
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.64
Audiobook - najniższa cena: 11.90
wciąż za drogo?
30.23 złpremium: 19.50 zł Lub 19.50 zł
28.64 zł Lub 25.78 zł
32.50 zł Lub 29.25 zł
32.50 zł
28.69 zł
32.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Wznowienie pasjonującej powieści Józefa Hena, w której wątki miłosne mieszają się z intrygą kryminalną i szpiegowską, a także historią Rosji!

Jest rok 2005. Profesor Jefferson Thompson z Indianapolis, pięćdziesięcioletni slawista, który przed laty studiował w Moskwie, ożenił się z Uzbeczką i zahaczył o Polskę Po latach ponownie przybywa do Warszawy. Formalnie po to, by wykładać na pewnej prywatnej uczelni. Poznaje tam uwodzicielską redaktorkę wydawnictwa Matyldę, czytelniczkę jego amerykańskiej książki. Jeff jest nią zauroczony...

Jeff ma bogate notatki o konflikcie Gorkiego z Leninem, o wybitnych pisarzach w ówczesnym Piotrogrodzie. Jest w nich Babel, Błok, Erenburg, Mandelsztam i Nadieżda, Achmatowa i rozstrzelany Gumilow. No i młoda poetka Nina Berberowa, o której obecność w myślach Jeffa Matylda jest zazdrosna.

Po przybyciu do Warszawy dowiaduje się, że parlamentarzysta, z którym przed laty się zaprzyjaźnił, został zamordowany. Prokurator, który umorzył śledztwo, zginął w wypadku samochodowym. Przypadek? Jeff samotnie dąży do zdemaskowania mordercy.

Bruliony Profesora T od Józef Hen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć