ebook Wielki marsz
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 12585)

Wielki marsz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.58
Audiobook - najniższa cena: 24.02
wciąż za drogo?
25.30 złpremium: 16.32 zł Lub 16.32 zł
19.58 zł 20% rabatu
20.94 zł Lub 18.85 zł
27.20 zł Lub 24.48 zł
20.93 zł
22.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz – meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych.

Stephen King (ur. 1947 w Portland) – autor powieści, zbiorów opowiadań, komiksów i scenariuszy filmowych. Sławę przyniosły mu już pierwsze książki: Carrie, Miasteczko Salem i Lśnienie. King zręcznie wiąże w swoich historiach elementy grozy, literatury science fiction, baśni i sensacji. Prawie każda z jego ponad 60 książek została zekranizowana, a łącznie uzyskały jeden z największych nakładów na świecie. Autor uchodzi dziś za niekoronowanego króla literatury z gatunku horroru. Mieszka wraz z żoną Tabithą w Bangor w stanie Maine.

Wielki marsz od Richard Bachman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Książka ta pochodzi z czasów, kiedy jeszcze Król pisał pod pseudonimem Richard Bachman. Jest to jedna z najciekawszych powieści jakie czytałem… Co ciekawe, nie akcja gra tutaj pierwsze skrzypce, a idea. Zupełnie fenomenalny pomysł. Dlaczego? Ano dlatego, że o ile literatura metaforą stoi, o tyle ta pozycja jest metaforą od pierwszej do ostatniej strony. Ilość interpretacji może być taka jak ilość czytelników. Znów powiem, że książki Kinga przeżywa się, a nie czyta – i w tym wypadku przeżywa się mocno. Zakończenie, jak sądzę wiele osób może rozczarować, ale tylko tych którzy nieodpowiednio podejdą do całości. Ci, którzy uzyskają odpowiednie nastawienie dojdą do wniosku, że lepsze być nie mogło.

Kolejną kwestią jest tajemnicza postać pojawiająca się w zakończeniu. Kim jest? Jest wiele teorii, ale ja dodam taką jakiej nie udało mi się uzyskać od nikogo pytanego… Kojarzycie człowieka w czerni z późniejszej twórczości?

I mały cytat na zakończenie:

Gdyby ludzie trzymali się tego, że zaraz, nie wszystko naraz, byliby o niebo szczęśliwsi.

Ocena: 6/6
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Czytam wszystkie książki Stephena Kinga, które tylko wpadną mi w ręce (a było już tego około 40) i muszę przyznać, że to jedna z moich ulubionych książek tego autora. Zaczęłam ją czytać i... nie odłożyłam, dopóki nie skończyłam. Jest po prostu niesamowita.

  • Awatar

    Polecam.

Warto zerknąć