ebook Lunatyk
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 14)

Lunatyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.42
VIRTUALO#VIRTUALO targi
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.42 zł Lub 21.08 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 25.42 zł
23.92 zł
24.42 zł
24.43 zł
24.82 zł
26.61 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł z kodem: 19.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane
Kraków, 1986. Oficer SB Kazimierz Wiśniak zostaje oddelegowany na spotkanie z grupą oficerów tajnych służb radzieckich i enerdowskich, którzy zajmują się operacją Lunatyk. Pod pozorem powołania wielkiego banku na zachodzie komuniści przygotowują sobie grunt pod przetrwanie. Trwa pierestrojka i system komunistyczny chwieje się w posadach. Po przejściu tajnego szkolenia w Związku Radzieckim Wiśniak wyjeżdża do Nigerii. W kraju pozostawia jednak niezamknięte sprawy… A te komplikują się jeszcze bardziej, gdy Wiśniak przez przypadek zabija w Stambule radzieckiego oficera...

Nowy Jork, 2014 – czarnoskóry detektyw polskiego pochodzenia (po matce), Maks Kwietniewski, otrzymuje od tajemniczego zleceniodawcy sprawę zamordowanego w 1987 w Nigerii amerykańskiego lobbysty. Tropy wiodą go do Polski.
Lunatyk od Wojciech Dutka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Autor Lunatyka ma na swoim koncie kilka innych powieści, z których znam dwie, Czerń i purpura, historia, którą zainspirowało życie za drutami Auschwitz oraz doskonałą historyczną powieść Kartagińskie ostrze. Teraz jest to intrygująca kryminalna powieść, thriller o zabarwieniu politycznym z grą wywiadów w tle.
Max Kwietniewski, Afroamerykanin z duszą Polaka, połączenie poniekąd dziwne, ale rodziców się nie wybiera. Max jako szanujący się detektyw dzięki renomie, którą już zyskał może liczyć na interesujące zlecenia. To konkretne, które przyjmie zaprowadzi go do kraju jego przodków, tego leżącego nad Wisłą. Na pewien czas będzie zmuszony pozostawić piękny Nowy Jork i powrócić do Warszawy. (...)

Cała recenzja na blogu: Lunatyk

Ocena: 5/6
©Internetowa cela
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Zacząłem czytać bez wielkiego entuzjazmu. Skoro kupiłem to trzeba przeczytać. Dopiero po północy się oderwałem.

    Niewiele jest książek, które nie pozwalają mi się oderwać od lektury. Zwłaszcza kiedy nic na temat twórczości autora nie wiem.

    Fabuła wciąga od pierwszych stron. Nie przepadam kiedy opisywane wydarzenia dotyczą teraźniejszości i są przerywane tym co działo się kiedyś, ale tutaj mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało. Historia opowiadana jest niezwykle lekko, ale z dreszczykiem emocji. Bez nadmiernie przerysowanych cech pozytywnych lub negatywnych jakimi obdarzeni są bohaterowie.

    Zakończenie może nie jest zbyt wysokich lotów, ale mimo to nie psuje całego smaku powieści.

Warto zerknąć