Śliski interes
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.72 / 5.00
liczba ocen: 164
cena od: 23.93
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.93 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.93 zł
25.12 zł
26.16 zł
31.89 zł
31.90 zł
Pozostałe księgarnie
31.90 zł
25.50 zł
25.52 zł
25.52 zł
25.52 zł
27.75 zł
28.71 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.89 zł
Opis:

Wrocław ma Marka Krajewskiego, Lublin Marcina Wrońskiego, a Poznań – oczywiście Ryszarda Ćwirleja, autora, który potrafi wywołać tęsknotę za czasami PRL-u i milicją, wciągając czytelników w świetnie skonstruowaną zagadkę kryminalną.

Akcja powieści rozgrywa się w zimą 1983 roku. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Chorąży Teofil Olkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zupełnie przypadkowo i wbrew swojej woli zostaje oficerem prowadzącym śledztwo w sprawie zwłok znalezionych na ulicy w pryzmie śniegu. Szybko okazuje się, że to ciało wykradzione z grobu na jednym z poznańskich cmentarzy. Czyżby w mieście grasował nekrofil?
Partner i kolega Olkiewicza, podporucznik Mirosław Brodziak, dzięki swoim rozległym kontaktom w świecie przestępczym dowiaduje się, że jego przyjacielowi z dzieciństwa, cinkciarzowi Rychowi Grubińskiemu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Konkurencyjna grupa cinkciarzy chce go zlikwidować. Na domiar złego, wiedzą gdzie Grubiński się ukrywa. Brodziak nie ma czasu do stracenia. Musi ostrzec przyjaciela. Wyrusza do zagubionego pośród lasów gospodarstwa ze świadomością, że w tym samym kierunku podążają bandyci.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przeczytałam cykl w całości, w ciągu kilkunastu dni i pewnie dlatego lekko irytowały mnie powtórzenia/przypomnienia losów bohaterów, które w tym tomie są szczególnie liczne. To wręcz copypasta całych scen z poprzednich książek. Ale ten ewidentny minus - z mojego punktu widzenia - zrównoważony jest cytatami z książki (typowego "produkcyjniaka", pińcetnego tomu serii "Ewa wzywa 07"), pisanej koszmarnym patetycznym stylem przez jednego z bohaterów książki, milicjanta z literackimi pretensjami (sic!). Już dawno się tak nie uśmiałam. :)

Inne proponowane
Warto zerknąć