ebook Biblioteka dusz
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 71285) Ilość stron (szacowana): 496

Biblioteka dusz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 24.57
wciąż za drogo?
29.02 złpremium: 18.72 zł Lub 18.72 zł
24.57 zł Lub 22.11 zł
31.20 zł Lub 28.08 zł
31.20 zł
25.07 zł
25.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Oryginalna powieść, która wciąga, zachwyca i jednocześnie przeraża. Poznaj zakończenie niesamowitej historii z „Osobliwego domu pani Peregrine” i „Miasta cieni”! Losy bohaterów przesądzą się w najbardziej parszywym zakamarku wiktoriańskiej Anglii...

Przygoda, która rozpoczęła się w „Osobliwym domu pani Peregrine” i trwała w „Mieście cieni”, ma wielki finał w „Bibliotece dusz”.
Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wyrusza na ratunek osobliwym towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy. W wyprawie towarzyszy mu Emma Bloom, dziewczyna, która włada ogniem, oraz Addison MacHenry, pies umiejący odnaleźć trop zaginionych dzieci. Bohaterowie wędrują ze współczesnego Londynu do labiryntu zaułków Diabelskiego Poletka, najbardziej parszywego zakamarka wiktoriańskiej Anglii. W tym miejscu raz na zawsze przesądzi się los osobliwych dzieci całego świata.
Podobnie jak poprzednie dwie książki z serii, „Biblioteka dusz” łączy emocjonującą fantastykę z niepublikowanymi fotografiami sprzed wielu dziesiątków lat, tworząc zupełnie wyjątkową opowieść.

Biblioteka dusz od Ransom Riggs możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wątpić to jak przekłuwać ponton ratunkowy.
Biblioteka dusz to już ostatnia część przygód Jacoba, który myślał, że jest zwyczajnym chłopcem, a tak naprawdę jest osobliwym. W tym tomie nasz bohater wyrusza wraz z Emmą i Addison na ratunek przyjaciołom, którzy są więzieni w pilnie strzeżonej twierdzy. To co tutaj się wydarzy, przesądzi o losie osobliwych dzieci z całego świata. Czy wszystko skończy się dobrze? Będziemy wędrować po zakamarkach wiktoriańskiej Anglii, które wcale nie będą przyjemnym miejscem, ale będą pełne potworów, które tylko czyhają na życie Jacoba i jego przyjaciół.

Problem z różnicą między brakiem rozsądku a kompletną głupotą polega na tym, że często nie wiadomo, po której jesteś stronie, dopóki nie jest za późno.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego co tutaj się działo. Główny bohater otrzymał nową moc, ale nie zdradzę wam jaką, która nieźle namiesza w całej akcji. Mogę śmiało stwierdzić, że i ten tom dorównuje swoim poprzednikom, poziom jest równie wysoki. Nadal nie mogę przestać się zachwycać wyobraźnią autora, bo żeby stworzyć tak zgraną i intrygującą opowieść, to jednak trzeba mieć głowę na karku.

Bardzo dobrze widać jak bohaterowie się zmieniają. Z tomu na tom robili się bardziej dojrzalsi i mniej irytujący, bo jednak wcześniej ich dziecinność dawała się we znaki. Teraz doskonale widać, jak wszystko to, co przeszli odbiło się na ich osobowości i jak bardzo zmieniło to ich charakter. Lubię takie pozycje, które pokazują powolną przemianę postaci, wtedy staje się ona bardziej realistyczna i wydaje mi się, że zyskuje na autentyczności.

Nadal klimat zostaje utrzymany i potęgowany co jakiś czas przez stare fotografie. Wybaczcie mi, że w każdej części się nimi zachwycam, ale to jest nieodłączny element, który z pewnością wyróżnia tę trylogię na tle innych. Do tego samo tło, którym są te mroczne uliczki, po których przechadzają się nasi bohaterowie, są bardzo dobrze opisane, dzięki czemu czytelnikowi z łatwością jest sobie wyobrazić ich wygląd i mrok. Momentami ma się wrażenie jakby samemu się tam było.

- Nie wszystko jest czarne albo białe - westchnęła. - A sprzedawanie siebie niszczy kompas moralny. Człowiek nieświadomie i szybko grzęźnie w mroku, robiąc rzeczy, na które nigdy by się nie zdecydował, gdyby mu nie zapłacono. A jeśli ktoś jest zdesperowany, sprzeda się każdemu, niezależnie od intencji kupca.

Po lekturze wszystkich trzech części jestem jak najbardziej na tak i z całego serca polecam każdemu, kto lubi mroczne klimaty, nadprzyrodzone rzeczy oraz poszukuje dobrej książki, która zapewni niezapomniane emocje i przeżycia. Z pewnością jeszcze nie raz po nie sięgnę i powrócę do przygód Jacoba i osobliwych dzieci, ponieważ żal mi się z nimi rozstawać.

Ocena: 6/6
©Czytam w pociągu
Niezwykła podróż znana czytelnikom z Osobliwego domu pani Peregrine i Miasta cieni trwa nadal. Z każdym nowym miejscem robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Grupa przyjaciół nie jest już niezagrożona i nikomu nie może w pełni ufać. Okazuje się, że nie wszyscy są tymi, za których się podają, więc wojaże osobliwców nie są zwyczajną wycieczką turystyczną, a czyhającymi na każdym zakręcie niebezpieczeństwami. Dla szesnastoletniego Jacoba w szczególności wyprawa nie będzie łatwa. Chłopak odkrywa w sobie nową, potężną moc, której początkowo nie będzie potrafił ani zrozumieć ani ujarzmić. Razem z Emmą Bloom i Addisonem MacHenrym wyruszą z pomocą innym osobliwcom przez współczesny Londyn aż po parszywe zakamarki wiktoriańskiej Anglii. Biblioteka dusz, czyli legendarna pętla, jest zagrożona, a to nie wróży nic dobrego. Ktoś chce zawładnąć osobliwymi duszami i przejąć kontrolę nad światem. To właśnie w tym miejscu przesądzi się los osobliwych dzieci całego świata. Jesteś gotowy, by razem z Jacobem, Emmą i Addisonem przedłożyć dobro innych nad własne? Zastanów się dobrze...

Biblioteka dusz to ostatni tom serii, która zawładnęła moim życiem. Ostatnie, ale jakże udane spotkanie z Jacobem, Emmą i innymi osobliwcami. Równie magiczne i pełne przygód, choć może nieco bardziej żmudne i rozciągnięte w słowach niż w Osobliwym domu pani Peregrine i Mieście cieni, ale mi w żaden sposób nie utrudniło to lektury. Ba, wręcz przeciwnie! Zapewniło mi dłuższą rozrywkę. Serię o osobliwych dzieciach kocham i jestem pod wrażeniem pomysłu Ransoma Riggsa. Wykonania również... choć myślę, że ja zrobiłabym to jednak nieco inaczej - dużo bardziej mrocznie i tajemniczo. Jednak jak na serię skierowaną do młodzieży było wręcz świetnie. Ransom Riggs zadbał, by czytelnik jego powieści nie nudził się na śmierć, by był ciągle zaskakiwany zwrotami akcji i odczuwał emocje bohaterów na własnej skórze.

Właśnie, bohaterowie! Wszyscy świetnie wykreowani. Nawet czarne charaktery mają w sobie to coś. Jedyna rzecz, nad którą ubolewam całym sercem to wątek miłosny - wspominałam wiele razy, że nadzwyczaj dziwny i... lekko obrzydliwy. Ale pozostali bohaterowie - cudowni. Nie da się ich nie kochać i nie zamartwiać o nich.

Ale dlaczego macie sięgnąć po serię Osobliwy dom Pani Peregrine? Co tę książkę wyróżnia? A no może się zdziwicie, ale wszystko! Drugich takich książek nie ma! Po pierwsze chodzi mi o treść. Po drugie o charakterystyczny klimat, który może nieco po pierwszej części zanikł, ale nie jakoś bardzo. No, a po trzecie i najważniejsze - fotografie, które znajdują się w tej książce mrożą krew w żyłach. Dlaczego? Bo wszystkie są autentyczne, a tylko niektóre z nich zostały poddane lekkiej przeróbce komputerowej. Widzicie więc, że lektura książek z tej serii to po prostu czad i przeżycie nie z tej ziemi! Gorąco polecam.

Ocena: 5+/6
©Książkomaniacy Recenzje
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Zadaję sobie sprawę, że książka, ba! cały cykl, nie jest dla każdego. Fantastyczne postaci, dziwne zwierzęta i przerażające stwory - witajcie w świecie pani Peregrine!

  Pierwszą książkę cyklu - "Osobliwy dom pani Peregrine" przeczytałam w 2013 roku. Dwa lata później "Miasto cieni", a teraz przyszła kolej na zamykającą trylogię "Bibliotekę dusz". Nie sięgajcie po ostatnią część nie znając poprzednich. Wszystkie tworzą przemyślaną i spójną całość. Polecam czytać jedną po drugiej, żeby nie musieć się "wgryzać" i odświeżać już opowiedzianych wątków.

  "Jestem taki jak dziadek Portman. Jestem osobliwy" - Jacob Portman

  Osobliwcy, to zarówno ludzie jak i zwierzęta posiadające nadnaturalne zdolności. Od pewnego czasu budzą strach i "żyją jak wyrzutki na obrzeżach społeczeństwa". Muszą wystrzegać się głucholców, którzy złaknieni są ich dusz, jak i najgorszych z nich - upiorów.

  W "Bibliotece dusz" poznajemy kolejne losy Jacoba, który odkrywa w sobie niecodzienne zdolności. Uzbrojony z potężną moc wyrusza w niebezpieczną podróż, aby ratować swoich dziwnych przyjaciół. Mamy postać Sharona, który przywodził mi na myśl mitologicznego Charona, Piekielne Poletko, zamieszkiwane przez najgorsze szumowiny oraz tytułową bibliotekę dusz ... ale nie zdradzę czym jest.

  Czytając "Bibliotekę dusz" miałam wrażenie, że uczestniczę w przygodzie, której nie powstydziłby się sam Indiana Jones, tylko tak "ciut" bardziej fantastycznej i zdecydowanie bardziej strasznej.
  Śmiem twierdzić, że ci, co pokochali Harrego Pottera z przyjemnością przeczytają książki Ransoma Riggsa. Pisarz potrafi elektryzująco i zgrabnie snuć swoje opowieści, a wyobraźni można mu tylko pozazdrościć.

  Cykl czytałam zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Jeśli macie wybór, to polecam tradycyjne wydanie. Oprócz świetnej treści, mamy fantastyczne zdjęcia, które są autentyczne i zabytkowe. Tylko niektóre z nich zostały poddane cyfrowej obróbce.

  PS "Osobliwy dom Pani Peregrine" został zekranizowany, a reżyserował sam Tim Burton. Nie oglądałam, więc nic na temat filmu napisać nie mogę.

  http://naczytniku.blogspot.com/2017/05/biblioteka-dusz.html

Warto zerknąć