ebook Osiedle marzeń
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 3335) Ilość stron (szacowana): 368

Osiedle marzeń
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.34
Audiobook - najniższa cena: 16.45
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
33.90 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
23.06 zł Lub 20.75 zł
26.10 zł Lub 23.49 zł
31.87 zł 10 zł na konto
20.34 zł
26.91 zł
28.82 zł
28.82 zł
30.51 zł
31.00 zł
33.90 zł
Inne proponowane

Czwarta część cyklu z komisarzem MORTKĄ. Jedno z eleganckich osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo... Komisarz Mortka powraca, by rozwikłać kolejną zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka, która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic…

Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót, a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu, jak w Polsce w miniaturze, spotkają się polityka i mafia, seks i narkotyki, ambicje i aspiracje, tajemnice i marzenia, które czasem bywają zabójcze.

„Żaden z bohaterów «Osiedla marzeń» nie jest «czysty». I nieważne, czy w kieszeni ma odznakę, indeks, giwerę czy książeczkę do nabożeństwa. Bo to powieść nie tylko o zbrodni i śledztwie, ale też o namiętnościach i grzeszkach, które puchną w grzechy. Chmielarz nie kopiuje Skandynawów i Anglosasów, uważnie przygląda się nam, tu i teraz” – Pablopavo

Osiedle marzeń od Wojciech Chmielarz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ale teraz młodzież jest jakaś dziwna. Od razu skurwiona. Jakby z taśmy ich wypuścili z wadą fabryczną.
Osiedle marzeń to czwarty tom serii o komisarzu Jakubie Mortce. Tytułowe osiedle to raj na ziemi, którego mieszkańcy to nie byle kto. Na pierwszy rzut oka to miejsce niezwykle ekskluzywne i bezpieczne, jednak pewnego dnia idealny obraz tego miejsca runie jak domek z kart. Kiedy na terenie osiedla zostają znalezione zwłoki studentki zajmującej się sprzątaniem osiedla i domów części mieszkańców, nic już nie będzie takie samo. Zuzanna, bo to ona straciła życie w nieznanych okolicznościach, zostaje znaleziona przez ochroniarza, który patroluje teren. Powoli poznajemy jej sytuację i zasady, według których pracowała na osiedlu. Z czasem okazuje się, że z pozoru niewinna i bezbronna dziewczyna, nie była tu wyłącznie sprzątaczką.

Początkowo sprawa wydaje się w miarę prosta, jednak z czasem pojawia się coraz więcej problemów i niejasności. Śledztwo rozrasta się do znacznych rozmiarów, a Mortka z Suchą zbliżają się do rozwiązania powoli, nie zawsze stosując się do ogólnie akceptowanych reguł i zasad.

Wśród bohaterów coraz więcej mamy aspirantki Suchockiej. Fajnie, bo dzięki temu zyskujemy więcej ciekawych sytuacji i dialogów. Ciekawie obserwuje się współpracę tej dwójki policjantów. Mortka przyzwyczaja się do pracy z kobietą, która nie daje sobie w kaszę dmuchać.

Trochę naciągany wydał mi się wątek Kochana, który zostaje przywrócony do służby po tym, jak na światło dzienne wyszło jego brutalne zachowanie w stosunku do żony. Komisarz dostaje stos akt pełnych nierozwiązanych spraw, którymi ma się zająć. I tak się jakoś dziwnie składa, że która sprawa nie trafi w jego ręce, zostaje cudem rozwiązana. Ale ok, może po prostu miał szczęście albo ujawnił się jego błyskotliwy umysł.

Chmielarz potrafi zainteresować i wciągnąć czytelnika. Stopniuje napięcie i sprawia, że trudno odłożyć książkę. Czwarty tom czytało mi się świetnie, aż szkoda, że w serii (przynajmniej na razie) jest tylko pięć tomów. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak sięgnąć po ostatnie tom – Cienie. I, ewentualnie, mieć nadzieję, że to nie będzie ostatnie słowo komisarza Mortki.

Ocena: 5/6
©Bibliotecznie
Na każdym kroku można spotkać reklamy enklaw spokoju w samym środku miasta, gdzie bezpieczeństwo i prywatność stanowią największą wartość. Na jednym z takich osiedli marzeń właśnie odnaleziono ciało młodej dziewczyny, mieszkanki osiedla. Do sprawy zostaje wezwany Jakub Mortka. W jaki sposób na zamkniętym osiedlu doszło do zabójstwa i nikt niczego nie widział?

Właściciel mieszkania, jego niezrównoważona żona, ochroniarz, dziennikarz, pewien gangster, sprzątaczka z Ukrainy. Dwie podejrzane osoby. Znów kilka wątków splatających się że sobą. I znów znajomi z przeszłości.

W tym wszystkim Darek Kochan, w ramach resocjalizacji i odbudowania zaufania przełożonego zostaje oddelegowany do jednoosobowego Archiwum X. Stare sprawy, których nikt nie rozwiązał, dla Kochana nie brzmi to fascynująco. Ale jego trzecia sprawa. Sprawa Trójki z Neptuna… Zapowiada się grubsza afera. Do tego Sucha i jej odkrycie.

Osiedle marzeń to czwarta część z cyklu o komisarzy Mortce. Ta przygoda trwa. I niech się nie kończy. Nie mogę doczekać się Cieni.

Ocena: 4/6
©Idę czytać
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Trzy poprzednie książki z cyklu oceniłem na odpowiednio 7, 7 i 8. Teraz czas na 9, bo Pan Chmielarz z każdą kolejną opowieścią o warszawskim komisarzu radzi sobie coraz lepiej.

    Przejrzałem kilka recenzji i w wielu z nich czytelnicy narzekają na mnogość wątków/postaci i niewayraźnego Mortkę w "osiedlowej odsłonie". Powiem tak - wątków jest tutaj w sam raz (w "Przejęciu" było ich więcej i często się gubiłem), postaci jest niewiele, ale każdej zostaje poświęcona solidna porcja miejsca, nikt nie zostaje pod tym względem zaniedbany, co bardzo dobrze wpływa na charakterystykę postaci. A Mortka? No coś w tym jest, rzeczywiście trochę nam się usunął w cień, no ale może miał gorszy dzień? Przecież jest tylko z krwi i kości człowiekiem, każdemu się zdarza :)

    Podsumowując solidny kryminał, świetnie rozpisany od początku do końca, no i w dalszym ciągu nie mam dość - dawaj Panie Chmielarz, pisz Pan szybciej, bo już nóżkami przebieram! :)

Warto zerknąć