ebook Osiedle marzeń
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 4459) Ilość stron (szacowana): 368

Osiedle marzeń
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.10
Audiobook - najniższa cena: 16.44
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
26.10 zł Lub 23.49 zł
29.15 zł
30.51 zł Lub 27.46 zł
33.90 zł
26.10 zł
26.37 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czwarta część cyklu z komisarzem MORTKĄ. Jedno z eleganckich osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo... Komisarz Mortka powraca, by rozwikłać kolejną zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka, która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic…

Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót, a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu, jak w Polsce w miniaturze, spotkają się polityka i mafia, seks i narkotyki, ambicje i aspiracje, tajemnice i marzenia, które czasem bywają zabójcze.

„Żaden z bohaterów «Osiedla marzeń» nie jest «czysty». I nieważne, czy w kieszeni ma odznakę, indeks, giwerę czy książeczkę do nabożeństwa. Bo to powieść nie tylko o zbrodni i śledztwie, ale też o namiętnościach i grzeszkach, które puchną w grzechy. Chmielarz nie kopiuje Skandynawów i Anglosasów, uważnie przygląda się nam, tu i teraz” – Pablopavo

Osiedle marzeń od Wojciech Chmielarz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ale teraz młodzież jest jakaś dziwna. Od razu skurwiona. Jakby z taśmy ich wypuścili z wadą fabryczną.
Osiedle marzeń to czwarty tom serii o komisarzu Jakubie Mortce. Tytułowe osiedle to raj na ziemi, którego mieszkańcy to nie byle kto. Na pierwszy rzut oka to miejsce niezwykle ekskluzywne i bezpieczne, jednak pewnego dnia idealny obraz tego miejsca runie jak domek z kart. Kiedy na terenie osiedla zostają znalezione zwłoki studentki zajmującej się sprzątaniem osiedla i domów części mieszkańców, nic już nie będzie takie samo. Zuzanna, bo to ona straciła życie w nieznanych okolicznościach, zostaje znaleziona przez ochroniarza, który patroluje teren. Powoli poznajemy jej sytuację i zasady, według których pracowała na osiedlu. Z czasem okazuje się, że z pozoru niewinna i bezbronna dziewczyna, nie była tu wyłącznie sprzątaczką.

Początkowo sprawa wydaje się w miarę prosta, jednak z czasem pojawia się coraz więcej problemów i niejasności. Śledztwo rozrasta się do znacznych rozmiarów, a Mortka z Suchą zbliżają się do rozwiązania powoli, nie zawsze stosując się do ogólnie akceptowanych reguł i zasad.

Wśród bohaterów coraz więcej mamy aspirantki Suchockiej. Fajnie, bo dzięki temu zyskujemy więcej ciekawych sytuacji i dialogów. Ciekawie obserwuje się współpracę tej dwójki policjantów. Mortka przyzwyczaja się do pracy z kobietą, która nie daje sobie w kaszę dmuchać.

Trochę naciągany wydał mi się wątek Kochana, który zostaje przywrócony do służby po tym, jak na światło dzienne wyszło jego brutalne zachowanie w stosunku do żony. Komisarz dostaje stos akt pełnych nierozwiązanych spraw, którymi ma się zająć. I tak się jakoś dziwnie składa, że która sprawa nie trafi w jego ręce, zostaje cudem rozwiązana. Ale ok, może po prostu miał szczęście albo ujawnił się jego błyskotliwy umysł.

Chmielarz potrafi zainteresować i wciągnąć czytelnika. Stopniuje napięcie i sprawia, że trudno odłożyć książkę. Czwarty tom czytało mi się świetnie, aż szkoda, że w serii (przynajmniej na razie) jest tylko pięć tomów. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak sięgnąć po ostatnie tom – Cienie. I, ewentualnie, mieć nadzieję, że to nie będzie ostatnie słowo komisarza Mortki.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Na każdym kroku można spotkać reklamy enklaw spokoju w samym środku miasta, gdzie bezpieczeństwo i prywatność stanowią największą wartość. Na jednym z takich osiedli marzeń właśnie odnaleziono ciało młodej dziewczyny, mieszkanki osiedla. Do sprawy zostaje wezwany Jakub Mortka. W jaki sposób na zamkniętym osiedlu doszło do zabójstwa i nikt niczego nie widział?

Właściciel mieszkania, jego niezrównoważona żona, ochroniarz, dziennikarz, pewien gangster, sprzątaczka z Ukrainy. Dwie podejrzane osoby. Znów kilka wątków splatających się że sobą. I znów znajomi z przeszłości.

W tym wszystkim Darek Kochan, w ramach resocjalizacji i odbudowania zaufania przełożonego zostaje oddelegowany do jednoosobowego Archiwum X. Stare sprawy, których nikt nie rozwiązał, dla Kochana nie brzmi to fascynująco. Ale jego trzecia sprawa. Sprawa Trójki z Neptuna… Zapowiada się grubsza afera. Do tego Sucha i jej odkrycie.

Osiedle marzeń to czwarta część z cyklu o komisarzy Mortce. Ta przygoda trwa. I niech się nie kończy. Nie mogę doczekać się Cieni.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Idę czytać
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Trzy poprzednie książki z cyklu oceniłem na odpowiednio 7, 7 i 8. Teraz czas na 9, bo Pan Chmielarz z każdą kolejną opowieścią o warszawskim komisarzu radzi sobie coraz lepiej.

    Przejrzałem kilka recenzji i w wielu z nich czytelnicy narzekają na mnogość wątków/postaci i niewayraźnego Mortkę w "osiedlowej odsłonie". Powiem tak - wątków jest tutaj w sam raz (w "Przejęciu" było ich więcej i często się gubiłem), postaci jest niewiele, ale każdej zostaje poświęcona solidna porcja miejsca, nikt nie zostaje pod tym względem zaniedbany, co bardzo dobrze wpływa na charakterystykę postaci. A Mortka? No coś w tym jest, rzeczywiście trochę nam się usunął w cień, no ale może miał gorszy dzień? Przecież jest tylko z krwi i kości człowiekiem, każdemu się zdarza :)

    Podsumowując solidny kryminał, świetnie rozpisany od początku do końca, no i w dalszym ciągu nie mam dość - dawaj Panie Chmielarz, pisz Pan szybciej, bo już nóżkami przebieram! :)

Warto zerknąć