ebook Szwedzkie kalosze
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 122)

Szwedzkie kalosze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 26.41
wciąż za drogo?
22.90 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
26.23 zł
-5% 27.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Ostatnia, znakomita powieść Henninga Mankella! Kontynuacja bestsellerowych Włoskich butów.

Frederick Welin, emerytowany chirurg mieszkający na jednej z wysp szwedzkiego archipelagu, budzi się w nocy, krztusząc się dymem. Jego dom stoi w płomieniach. Mężczyzna zrywa się z łóżka, ale jest już za późno, by ratować dobytek. Ledwo udaje mu się owinąć kocem i wybiec z pożogi w – jak się okazuje – dwóch lewych kaloszach. Wkrótce w płomieniach staje kolejny dom, a ludzie zaczynają szeptać o przemykającej po wyspie tajemniczej, zakapturzonej postaci.

Henning Mankell (1948-2015) – szwedzki pisarz i dramaturg, znany głównie dzięki swoim powieściom kryminalnym o inspektorze policji Kurcie Wallanderze. Pisał także dla dzieci, jego twórczość dla najmłodszych została uhonorowana Nagrodą Astrid Lindgren. W swoich książkach dotykał tematów relacji i przemian społecznych w swojej ojczyźnie i w Afryce, której był miłośnikiem. Mieszkał na zmianę w Szwecji i w Mozambiku. W 2014 roku zdiagnozowano u niego raka płuc, po długiej chorobie pisarz zmarł jesienią 2015 roku.

Szwedzkie kalosze od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Starość nadchodzi cicho, jak mgła nadciągająca nad morze.
Nie sposób zrozumieć śmierć. Kieruje się swoimi prawami. Jest jak zatwardziały anarchista.
Ludzie nigdy nie są do końca tacy, za jakich ich mamy. I dotyczy to wszystkich. Nawet nas samych. Nawet, jeśli znamy kogoś od dawna i wydaje nam się, że niczym nas już nie zaskoczy, pewnego dnia możemy się zdziwić.
Prawdy są prowizoryczne, ale kłamstwa niezachwiane.
Przez następną godzinę grałem sam ze sobą w pokera. To najdobitniejszy wyraz odosobnienia, jaki znam. Nigdy nie odczuwałem takiego zmęczenia i wręcz odrazy do samego siebie, jak wówczas, gdy grałem sam ze sobą na pieniądze.
Nie można upaść niżej w samotności.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nie przypuszczałem, że mój ukochany autor, nawet zza grobu, zrobi mi taką niespodziankę. Nie miałem pojęcia, że Henning Mankell, jeszcze przed śmiercią, napisał kontynuację losów Fredericka Welina, którego poznałem czytając wcześniej świetne „Włoskie buty”. Tym bardziej, widząc w zapowiedziach literackich ten tytuł, nie mogłem się go doczekać.

    „Szwedzkie Kalosze” nie zaspokoją jednak apetytów smakoszy szwedzkiego kryminału. Ta powieść, to przepiękna historia, opowiadająca o starości, samotności i przemijaniu ale także ludzkich niedoskonałościach. Nostalgia przeplatana z rozważaniami o oczekiwaniu na zakończenie człowieczej wędrówki, tworzy klimat, który sprawia, że książkę się smakuje, delektuje się nią. Choć nie jest zbyt obszerną powieścią, na swych niespełna 350 stronach zawiera tak wiele modrości i tak ogromny ładunek emocjonalny. To powieść, do której zapewne warto wracać, i przeżywać ją od nowa.

    Po przeczytaniu tylko żal, że autor już nigdy nic więcej nie napisze.

Warto zerknąć