ebook Na krawędzi
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 567)

Na krawędzi

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Podróż do czasu młodości w poszukiwaniu dawnych gwałtownych uczuć, momentów, które skierowały życie na złe tory, i rozwiązania niebezpiecznych zagadek. Oczyszczająca powieść autora znanej serii kryminalnej z mecenasem Guerrierim.

Gorzka refleksja o przemijaniu świata, gdy i wielki sukces, i błąd życiowy przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.
Enrico Vallesi, pisarz, który kiedyś świetnie zadebiutował, pod wpływem powracających wspomnień i poczucia bezsensu istnienia, postanawia wrócić do opuszczonej przed laty rodzinnej miejscowości na południu Włoch. W ten sposób rozpoczyna się podróż do czasu jego młodości, która pełna była gwałtownych i niebezpiecznych uczuć oraz tajemnic.

Na krawędzi od Gianrico Carofiglio możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Samotność, życiowa porażka, robienie dobrej miny do złej gry, stracona na zawsze miłość, matka i ojciec, których nigdy tak naprawdę nie znałeś, a teraz jest już za późno, teraz już twoje życie przepłynęło ci między palcami, a ty nie mogłeś go uchwycić, bo chciałeś tylko o nim opowiadać, a zresztą nie potrafisz już nawet tego.
Konieczność działania upraszcza wiele rzeczy, sprawia, że stają się one przejrzyste, dużo mniej skomplikowane.
A przecież któregoś ranka lub wieczoru, który niczym nie będzie się różnił od pozostałych ranków i wieczorów, twój czas dobiegnie końca. I zanim umrzesz, zrozumiesz, że całe życie stałeś z boku.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Po moim pierwszym spotkaniu z włoskim autorem Gianrico Carofiglio, które odbyło się za sprawą powieści „Cicha fala”, po jego kolejna powieść sięgnąłem bez żadnego zastanowienia i zbędnego ociągania. Oczekiwałem nostalgii, bardzo osobistych przeżyć bohaterów, które spływają na czytelnika, dając wrażenie, jak gdyby należały do niego. Takie było bowiem moje odczucia po wcześniejszej lekturze.

    „Na krawędzi” niestety rozczarowało mnie i przykro mi to stwierdzić, ale też nie zachwyciło. Oczywiście, było sentymentalnie, jednak słowa autora nie przemawiały do mnie tak mocno, nie zagnieździły się w moim sercu, nie wybrzmiewały w mojej głowie, przywołując wspomnienia. Potraktowałem tę książkę bardziej jako krótki przerywnik, w moich literackich podróżach. Odpoczynek od brutalności, codzienności. Niestety nie jest ona pozycją która zapada w pamięć.

    Być może zachwyt nad książkami tego autora, zależy od samopoczucia czytającego, i może jest tak, że nie trafiłem tą powieścią w odpowiedni czas. Pomyślę też, czy nie dać jej jeszcze jednej szansy i spróbować wniknąć ponowienie w świat wspomnień, kształtowania młodego charakteru? Może wtedy mocniej poruszy moje czytelnicze serce? Wiem bowiem, że w autorze tym drzemie ogromny potencjał i może on stanowić niedościgniony wzór do naśladowania, w doskonałym operowaniu słowem.

    Ocena: 4/6

Warto zerknąć