ebook Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce (poszerzone wydanie)
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 1040)

Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce (poszerzone wydanie)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Nowe, poszerzone wydanie najlepiej sprzedającej się polskiej książki o minimalizmie

MNIEJ przedmiotów to WIĘCEJ wolności.

MNIEJ zakupów to WIĘCEJ czystego powietrza na naszej PLANECIE. MNIEJ rzeczy to WIĘCEJ spokoju i radości z tego, co już masz.

MNIEJ toksycznych relacji to WIĘCEJ czasu dla siebie i najbliższych.

Czy wiesz, że na kolejną bluzkę z wyprzedaży musisz pracować nawet kilka godzin? A przecież naukowcy udowodnili, że gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień” nie uszczęśliwia nikogo na dłużej. Na dodatek nasze niepotrzebne zakupy nakręcają produkcję i zagrażają życiu na Ziemi.

 

Poznaj zaskakująco prosty i konkretny pomysł, jak pozbycia się tego, co Cię przytłacza. Zacznij od drobnych zmian, małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią...

 

W książce znajdziesz łatwy do wdrożenia 21-dniowy plan zmiany nawyków, a dodatkowo szczegółową listę kolejnych działań oraz spis miejsc, do których oddasz zbędne rzeczy.

 

Przekonaj się, że mniej znaczy więcej. Podejmij wyzwanie minimalizmu!

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie Simplicite.pl i projektu SzafaMinimalistki.pl, prawniczka, praktyk biznesu. Jej przemyślany, przyjazny przewodnik po sztuce prostego życia jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań.

Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce (poszerzone wydanie) od Katarzyna Kędzierska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
A może w pewnym momencie wystarczy uwierzyć, że rzeczy nie sprawią, że będziesz lepsza, mądrzejsza lub szczęśliwsza?
Im więcej przedmiotów, tym potrzeba więcej pieniędzy, większych nakładów pracy i tym mniej zostaje czasu. I odwrotnie, im mniej przedmiotów, tym potrzeba mniej pieniędzy, mniejszych nakładów pracy i tym więcej czasu mamy dla siebie.
Czy chcemy, czy nie, nasiąkamy wiedzą, która napływa do nas z zewnątrz. W pewnym momencie nie pamiętamy już, skąd w naszej głowie wziął się taki czy inny argument lub skrót myślowy. To nieuniknione. Dlatego tak niezmiernie ważna jest świadomość tego, czym karmimy myśli nasze i naszych najbliższych.
Możesz albo gromadzić rzeczy z nadzieją, że wreszcie uzbierasz te "potrzebne", albo ograniczać ich zasób z przekonaniem, że masz już wszystko, co rzeczywiście niezbędne.
Minimalizm uczy dystansu do posiadania, mądrego nabywania rzeczy i korzystania z nich, upraszczania zamiast komplikowania.
Minimalizm pozwolił na odkrywanie - tego, co ważne i potrzebne, ale też tego, co zepsute i zbędne.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka zawiera w sobie wiele mądrych spostrzeżeń i wskazówek, niemniej nie jest w moim odczuciu najlepszą lekturą w tym temacie. Zdecydowanie bardziej polecam "Rzeczozmęczenie" - dużo pełniejsze ujęcie tematu.

Warto zerknąć