Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce

Kategoria: /
średnia ocena: 3.47 / 5.00
liczba ocen: 622
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
27.99 zł
Opis:

Czy wiesz, że na bluzkę z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień” wcale nie uszczęśliwia i nie czyni nas lepszymi.

I na dodatek odbiera przyjemność wyboru tego, co naprawdę istotne.

Korzystaj z życia świadomie. Poznaj zaskakująco prosty i konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru. Zacznij od drobnych zmian. Od małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią... Spróbuj spędzić 21 dni bez czegoś, co wydawało się niezbędne – to wystarczy, by wyrobić w sobie nawyk.

Segreguj, wystawiaj, porządkuj!

 

Przekonaj się, że MNIEJ znaczy WIĘCEJ

Podejmij wyzwanie minimalizmu!

 

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie Simplicite.pl i projektu Szafa Minimalistki, prawniczka, praktyk biznesu. Jej przemyślany, przyjazny przewodnik po sztuce prostego życia jest wynikiem własnych doświadczeń i poszukiwań. 

CYTATY:
A może w pewnym momencie wystarczy uwierzyć, że rzeczy nie sprawią, że będziesz lepsza, mądrzejsza lub szczęśliwsza?
Im więcej przedmiotów, tym potrzeba więcej pieniędzy, większych nakładów pracy i tym mniej zostaje czasu. I odwrotnie, im mniej przedmiotów, tym potrzeba mniej pieniędzy, mniejszych nakładów pracy i tym więcej czasu mamy dla siebie.
Czy chcemy, czy nie, nasiąkamy wiedzą, która napływa do nas z zewnątrz. W pewnym momencie nie pamiętamy już, skąd w naszej głowie wziął się taki czy inny argument lub skrót myślowy. To nieuniknione. Dlatego tak niezmiernie ważna jest świadomość tego, czym karmimy myśli nasze i naszych najbliższych.
Możesz albo gromadzić rzeczy z nadzieją, że wreszcie uzbierasz te "potrzebne", albo ograniczać ich zasób z przekonaniem, że masz już wszystko, co rzeczywiście niezbędne.
Minimalizm uczy dystansu do posiadania, mądrego nabywania rzeczy i korzystania z nich, upraszczania zamiast komplikowania.
Minimalizm pozwolił na odkrywanie - tego, co ważne i potrzebne, ale też tego, co zepsute i zbędne.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka zawiera w sobie wiele mądrych spostrzeżeń i wskazówek, niemniej nie jest w moim odczuciu najlepszą lekturą w tym temacie. Zdecydowanie bardziej polecam "Rzeczozmęczenie" - dużo pełniejsze ujęcie tematu.

Warto zerknąć