ebook Kaprysik. Damskie historie
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 845) Ilość stron (szacowana): 60

Kaprysik. Damskie historie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 18.40
Audiobook - najniższa cena: 20.97
wciąż za drogo?
-20% 18.40 zł Lub 16.56 zł
23.00 zł
23.00 zł Lub 20.70 zł
19.27 zł
19.55 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

„Kaprysik” to książka, która przypomina dziewczęcy pamiętnik – ozdobna, pełna dyskretnego uroku, z kwiatkami na okładce. Główny temat? Kobieta. Kobieta, która zdaniem autora ma do powiedzenia dużo więcej niż mężczyzna. Pomysł na książkę pojawił się, gdy Mariusz Szczygieł poznał panią Janinę Turek z Krakowa. Ta zebrała ponad 700 zeszytów, w których opisywała swoją codzienność. Notowała wszystko: co jadła na obiad, z kim się spotkała, kto powiedział jej „Dzień dobry”. Okazało się, że rzeczywistość naszpikowana szczegółami zaczyna być wyjątkowa właśnie wtedy, gdy uchwyci się ją w konkretnym punkcie i spojrzy na nią trochę uważniej niż zwykle. W efekcie powstało pięć miniopowieści reporterskich zestawionych z pięknymi zdjęciami z archiwum bohaterek. Niektóre historie same zapukały do drzwi redakcji, o inne trzeba było cierpliwie zabiegać. Teksty ukazywały się pierwotnie w „Wysokich Obcasach”, tym razem tworzą jedną, niebanalną historię z pogranicza reportażu i pamiętnikarstwa.

Kaprysik. Damskie historie od Mariusz Szczygieł możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książeczka malutka i ciekawa. Znajdziemy w niej 6 niesamowitych, nostalgicznych, nastrojowych opowieści o zwykłych kobietach a jednak wyjątkowych. Podobało mi się zwłaszcza opowiadanie z listą nazwisk spisanych kilkadziesiąt lat wcześniej (reportaż sensacyjny). To już drugie moje spotkanie z tym autorem, i z pewnością nie ostatnie. Lekka lektura na popołudnie


Warto zerknąć