ebook Biała wódka, czarny ptak
3.26 / 5.00 (liczba ocen: 231)

Biała wódka, czarny ptak
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 15.90
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
-50% 15.90 zł
31.99 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
27.19 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
25.59 zł
29.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rasowy kryminał osadzony w realiach PRL-u. W sparaliżowanej przez stan wojenny Polsce w tajemniczych okolicznościach znika niemiecka pisarka. Coraz więcej tropów dziennikarskiego śledztwa prowadzi w pełną okrucieństwa przeszłość – do czasów III Rzeszy i owładniętego szaleństwem führera.

„«Biała wódka, czarny ptak» to świetny przykład rasowego kryminału, gdzie najnowsza historia miesza się z nieco starszą” – Kazik Staszewski

13 grudnia 1981 roku w Warszawie zniknęła bez wieści znana i ceniona pisarka Anna Eckart, obywatelka Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Polskie władze i służby nabrały wody w usta, nikt nic nie wie o losie Eckart. Kilka miesięcy później jej synowa, Polka, przyjeżdża do Warszawy i prosi znajomego dziennikarza – swego byłego kochanka – by przeprowadził prywatne śledztwo. Mężczyzna, niedawno w ramach represji wyrzucony z pracy w gazecie, angażuje się w sprawę, choć wie, że jest inwigilowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Dość szybko wychodzi na jaw, że Anna Eckart opuściła Warszawę, i dziennikarz rusza w Polskę, do małego miasta w zachodniej części kraju, tam, gdzie w niewiadomym celu wybrała się pisarka. Bohater nie wie jeszcze, w jakie wpakował się kłopoty i że rozwiązania zagadki zaginięcia Anny Eckart powinien szukać w przeszłości – w czasach II wojny światowej.

Biała wódka, czarny ptak od Wiesław Weiss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Czy powieść „Biała wódka czarny ptak” można nazwać wyłącznie retro kryminałem? Na pewno takim kryminałem ta historia jest. Jednak jest jeszcze czymś więcej. To dobrze napisana opowieść kryminalna z bardzo wyrazistymi elementami obyczajowymi i świetnie oddanym klimatem polski lat 80-tych, a zarazem atmosferą samego stanu wojennego. W tej powieści to stan wojenny małomiasteczkowy, taki zdecydowanie mniej widoczny, bez stojących na ulicach pojazdów wojskowych i spacerujących wszędzie patrolach. W Starym Krzyżu, miejscu akcji, społeczność ma zupełnie inne problemy, zupełnie niezwiązane z pomysłami wprowadzonymi w życie przez Wojciecha Jaruzelskiego. Każdy tutaj ma swoje życie, prywatne problemy, które całkowicie pochłaniają jego uwagę. Ten pozorny spokój zostaje zakłócony przez wizytę byłego warszawskiego dziennikarza, obecnie detektywa amatora, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionej pisarki pochodzącej z Niemieckiej Republiki Demokratyczne. Odkryte tajemnice związane z tym tajemniczym zaginięciem są zaskakujące, sprawa powiązana jest bowiem z wydarzeniami z II wojny światowej.

    Czytając tę powieść, przez ostatnie kilka dni udało mi się wniknąć w świetnie nakreślony świat epoki PRL-u, spotkać wyraziste postacie, które zdawały się prawdziwym ludźmi, posiadającymi troski, problemy z jakim borykali się ludzie tej na szczęście minionej epoki. Dostałem od Wiesław Weissa, którego do chwili obecnej w ogóle nie znałem, książkę z dobrą i dynamiczną akcją. Z wywołującymi lekki uśmiech scenami erotycznymi i delikatnie fajtłapowatym głównym bohaterem, oraz dramatycznym zakończeniem.

    Przyznam, że mnie się bardzo podobało, a teraz czekam na kolejną dobrą książkę tego autora. Oby była jeszcze lepsza.

  • Awatar

    Świetna lektura retro-kryminalna z odniesieniami do okresu okupacji. Bardzo dużo wątków, wiele ciekawych informacji z różnych dziedzin. Wartka i ciekawa akcja. Brak nudy i przestojów.

Warto zerknąć