Star Wars. Dziedzic Jedi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.33 / 5.00
liczba ocen: 3876
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.99 złpremium: 16.79 zł
23.59 zł
23.79 zł
27.99 zł
27.99 zł
Pozostałe księgarnie
23.79 zł
24.14 zł
25.50 zł
25.98 zł
26.59 zł
Opis:

Dawno, dawno temu w ogległej galatyce....

Unicestwił najpotężniejszą stację bojową Imperium i dał Sojuszowi rebeliantów nową nadzieję. Jednak walka Luke'a Skywalkera i bój galaktyki o wolność dopiero się zaczęły.

Zniszczenie potężnej Gwiazdy Śmierci uczyniło Luke’a Sky-walkera nie tylko bohaterem Rebelii, ale też cennym sojusznikiem w jej walce z Imperium Galaktycznym. Chociaż długa droga dzieli go jeszcze od zgłębienia tajników Mocy, to jego zdolności jako pilota są nieocenione. Zdaniem przywódców Sojuszu - Lei Organy i admirała Ackbara - nikt lepiej niż on nie nadaje się do przeprowadzenia śmiałej misji ratunkowej, kluczowej dla walki Rebelii o wolność.
Błyskotliwa kryptograf, znana ze swoich zdolności do łamania nawet najbardziej zaawansowanych szyfrów, jest przetrzymywana przez imperialnych agentów, chcących wykorzystać jej niezwykły talent do celów Imperium. Jednak jej sercu bliższe są idee przyświecające rebeliantom – jest więc skłonna im pomóc… w zamian za szansę na połączenie się ze swoją rodziną. Okazja do uzyskania decydującej przewagi nad Imperium jest zbyt cenna, by ją przepuścić. Aby ten cel osiągnąć, rebelianci muszą wykorzystać element zaskoczenia.

I tak oto Luke i jego wierny astromech R2-D2 przesiadają się zza sterów wysłużonego X-winga na pokład smukłego kosmicznego jachtu, pilotowanego przez śmiałą Nakari Kelen, córkę potentata biotechnologicznego, mającą z Imperium własne porachunki.
 

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jest to jedna z najsłabszych (o ile nie najsłabsza) książka nowego kanonu Disneya. Główny wątek w teorii wydaje się być ciekawy, jednak im dalej w las, tym gorzej. Mniej więcej w połowie książki zaczyna się faza zwątpienia i odrzucenia, przez co dokończenie "Dziedzica..." jest większym wyzwaniem, niż misja Luke'a. Fabuła w żaden sposób nie rozszerzyła uniwersum, jest to historia całkowicie oderwana od sagi Gwiezdnych Wojen, więc jeśli ktoś nie jest jej zatwardziałym miłośnikiem, może "Dziedzica Jedi" z lekkim sercem ominąć.

  • Awatar

    Książka będąca właściwie zbiorem pojedynczych opowiadań o Luke'u Skywalkerze. Opowiadania są ze sobą połączone w jedną, logiczną całość, ale jakoś nie dałem rady odnaleźć w tej książce ogromnych ilości przyjemności. Złapałem się na tym, że miejscami była po protu nudna. Całkiem ciekawe są przemyślenia Luke'a na temat Mocy oraz jego samego ale zdecydowanie przyćmiewane są przez sytuacje, kiedy to Luke po raz kolejny brudzi sobie czymś ubranie. Niestety, tego typu sceny pojawiają się kilkukrotnie i moim zdaniem są lekko mówiąc żałosne.

Inne proponowane
Warto zerknąć