ebook Czarne liście
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 343) Ilość stron (szacowana): 376

Czarne liście
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.89
Audiobook - najniższa cena: 37.65
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
27.89 zł Lub 25.10 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
27.94 zł
32.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Nowe wydanie bestsellerowej powieści. „Czarne liście” splatają burzliwe dzieje Polski z wątkiem kryminalnym. Dwie obce sobie kobiety żyjące w innych czasach: Julia Pirotte, sławna polska fotoreporterka pochodzenia żydowskiego, oraz Weronika Czerny, historyczka badająca postawę Polaków wobec Żydów. Co je łączy? Czy tylko chęć ujawnienia wstydliwie pomijanej prawdy o wydarzeniach tuż powojennych? „Świetnie opowiedziana historia” – Olga Tokarczuk

O POWIEŚCI „Czarne liście”, Maja Wolny:

W 1946 roku w Kielcach doszło do pogromu Żydów. Wiele lat później za sprawą tego tragicznego wydarzenia, w nieoczekiwany sposób splotą się ze sobą losy dwóch kobiet. Pierwsza z nich to Julia Pirotte (postać autentyczna), żydowska komunistka, autorka wstrząsających zdjęć z zajść kieleckich. Druga – Weronika Czerny, współczesna badaczka stosunków polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej, naznaczona traumą okrutnej tajemnicy rodzinnej.
W przeddzień uroczystości upamiętniającej ofiary pogromu kieleckiego na Weronikę spada nowy cios: znika jej dziesięcioletnia córka Laura. Rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania, które doprowadzą Weronikę do niespodziewanych odkryć…

 

Czarne liście od Maja Wolny możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Austeria - Pianista - Pokłosie

Stary Żyd Tag z jego karczmą na skrzyżowaniu trzech zaborów z niesamowitym obrazem pięknej kultury i niepewności jutra.
Władysław Szpilman płaczący na pustym Umschlagplatzu nad losem swojego narodu.
Józek z niedowierzaniem pytający starą zielarkę, Jesteście pewna matko!??

Tekst nie dotyczy tylko filmu i z nim samym nie będzie miał wiele wspólnego, jednak w trakcie lektury Czarnych liści
wędrowałem myślami od jednego do drugiego. Od tego, który dał początek do tego, który jest rozrachunkiem z bolesną, wstydliwą, tragiczną, czy może wręcz haniebną przeszłością. O pewnych sprawach nie da się zapomnieć, gumka nie pomoże oczyścić sumienia.
Z pastelowych barw, którymi malują Magdalena Kordel, Krystyna Mirek, czy może Ałbena Grabowska słowa, którymi się dzieli Maja Wolny są jak czarno-biała lekko wytarta na brzegach rycina. A może jak ząbkowane na brzegach stare zdjęcie w sepii. (…)

Cała recenzja na blogu: Czarne liście

Ocena: 6/6
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć