ebook Nemezis. O człowieku z faweli i bitwie o Rio
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 186) Ilość stron (szacowana): 336

Nemezis. O człowieku z faweli i bitwie o Rio
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.26
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
-23% 29.26 zł Lub 26.33 zł
38.00 zł
38.00 zł Lub 34.20 zł
29.24 zł
29.26 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

W jaki sposób ciężko pracujący młody ojciec Antônio Francisco Bonfim Lopes stał się królem Rocinhy – największej faweli w Rio, głową kartelu narkotykowego i jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Brazylii, znanym jako „Nem”?

Nemezis to opowieść o człowieku, który w bezwzględnym świecie brazylijskiego półświatka próbował walczyć o sprawiedliwość. Okrucieństwo i twarde zasady panujące w tym niebezpiecznym środowisku zmusiły go jednak do wejścia w świat skorumpowanej policji, bogatych narkomanów, zakłamanych polityków i narkotykowych bossów.

Rozłożyste lasy deszczowe i więzienia o zaostrzonym rygorze. Brudne slumsy i lśniące centra handlowe –Nemezis jest pełnym kontrastów opisem brazylijskiej walki z korupcją, przemocą, narkobiznesem i biedą, czyli z wszystkim tym, z czym również mierzył się „Nem”, walcząc o przyszłość swojego kraju.

"Niesamowicie dokładna historia zwykłego chłopca z faweli, który pewnego dnia staje się jej „królem”. Książka Glenny’ego doskonale opisuje zarówno narkotykowe podziemie w Rio, jak i walkę o wyzwolenie miasta z rąk dilerów i przedstawicieli mrocznego półświatka. […] Glenny, bez gloryfikacji bohatera, pokazuje ludzkie oblicze „króla faweli”." „The Seattle Times”

"To niezwykle wyważona biografia przywódcy jednego z karteli narkotykowych w Rio. Poprzez prywatną historię Nema Glenny opisuje równoległe systemy ekonomiczne i polityczne panujące w Brazylii. „Nemezis” to także niesamowita opowieść o tym, co się dzieje, gdy władze próbują zmienić prawa panujące w zamkniętej społeczności mieszkańców faweli." „New York Journal of Books”

"Przy całym okrucieństwie, o którym pisze Glenny, książkę czyta się z niesamowitym zaciekawieniem. Solidna porcja dobrego dziennikarstwa." „The Christian Science Monitor”

"Kapitalny reportaż pełen szczegółów funkcjonowania brazylijskich faweli. Glenny nie stawia się na pozycji moralizatora. Jako baczny obserwator w obiektywny i wyważony sposób ukazuje, jak funkcjonuje prawo w Rio, nieradzące sobie z prężnie działającym kryminalnym światkiem." „Pittsburgh Post-Gazette”

Nemezis. O człowieku z faweli i bitwie o Rio od Misha Glenny możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli chcesz poznać czyjś prawdziwy charakter, daj mu władzę i pieniądze. Wtedy pokaże ci swoją właściwą twarz.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Naparwdę dobra reporterska robota. Książka zmienia obraz postrzegania Brazylii i faweli. A przy okazji została napisana w sposób neizwykle interesujący i wciągający...

Warto zerknąć