ebook Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 284)

Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.51
Audiobook - najniższa cena: 20.50
wciąż za drogo?
20.51 zł Lub 18.46 zł
25.00 zł
20.56 zł
21.56 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W osobistej rozmowie Jesper Juul porusza cale bogactwo wątków związanych z wychowaniem dzieci. Poczucie własnej wartości, nauka odpowiedzialności, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, problemy w szkole… ‒ te i wiele innych kwestii pojawiają się w tej książce. Cenne są liczne przykłady z doświadczenia i praktyki poradniczej duńskiego pedagoga, które pozwalają bliżej zrozumieć jego podejście do dzieci i do rożnych problemów w rodzinie.


Juul opowiada o tym, co najważniejsze w relacjach z dziećmi: rezygnacji z pozycji siły i poważnym traktowaniu ich potrzeb. Jedną z nich jest chęć bycia naprawdę dostrzeżonym przez dorosłych. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe. Podpowiada, jak kochać dzieci, żeby czuły, że są kochane, jak rozwiązywać konflikty rodzące się wokół władzy w rodzinie i jak może wyglądać prawdziwie osobista rozmowa z dzieckiem.

Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem od Jesper Juul możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Niestety, podłoga jest lepszym wychowawcą niż niejeden rodzic, bo kiedy trzylatek wspina się na wysokie krzesło, to podłoga nauczy go, że upadek może bardzo boleć. Podłoga nie skrytykuje go i nie obwini, co, niestety, często robią rodzice: "A nie mówiłem, żebyś nie wchodził na to krzesło! Jesteś niegrzeczny, nie słuchasz taty!". Takie słowa są zupełnie zbyteczne, bo bardziej bolą niż sam upadek. Zostawiają dziecko z piętnem "zła", "niegrzeczności".
Wszystkie istoty ludzkie mają tę samą elementarną potrzebę: być dla kogoś wartością. Nie chodzi o to - jak może sądzą autorzy amerykańskich podręczników - żeby być kimś fantastycznym i wyjątkowym, lecz aby doświadczyć, w jaki sposób jesteśmy wartościowi dla osób, które nas otaczają
Dzieci są jak barometr, który pokazuje informację na temat klimatu w rodzinie.
Zawsze kiedy mówimy komuś "Nie", mówimy "Tak" swojej własnej integralności.
Kiedy zawsze dajemy dzieciom to, czego chcą, wtedy nie dostają one tego, czego naprawdę potrzebują: swoich rodziców.
Jeśli w swoich rodzinach czuliśmy się wartościowi z jakiegoś określonego powodu, to dla naszych przyjaciół i kolegów z pracy jesteśmy cenni z zupełnie innych względów.
W różnych relacjach i systemach pojawiają się zupełnie inne potrzeby.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć