ebook Fraszki. Pieśni. Treny - audiolektura - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 44

Fraszki. Pieśni. Treny - audiolektura - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - polecana oferta: 9.28
9.28 złpremium: 5.99 zł Lub 5.99 zł
9.90 zł Lub 8.91 zł
9.99 zł
8.45 zł
9.10 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Fraszki. Pieśni. Treny” to wybór najbardziej znanych utworów Jana Kochanowskiego w interpretacji znanego aktora Krzysztofa Globisza.

Fraszki, pieśni i treny to gatunki, które zapewniły Kochanowskiemu zaszczytne miejsce w historii polskiej i europejskiej literatury. To na nich wzorowali się późniejsi twórcy, kiedy pisali swoje dzieła.
Zbiór wierszy wybitnego poety obejmuje znane utwory, omawiane w większości na lekcjach języka polskiego. Wśród fraszek znajdziemy m.in. „Ku muzom”, „Na lipę”, „Na zdrowie”, „Raki”. Część poświęcona pieśniom zawiera – prócz innych utworów tego gatunku – „Pieśń świętojańską o Sobótce”. Publikację kończy cykl 19 trenów powstałych po śmierci córki poety – Urszulki.
W utworach Kochanowskiego łączą się ze sobą motywy zaczerpnięte z tradycji antycznej, Biblii oraz rodzimych zwyczajów i kultury. Wiersze poświęcone sztuce, w których poeta kieruje swoją wypowiedź do muz, przeplatają się z utworami patriotycznymi, o tematyce miłosnej, a także opowiadającymi o życiu dworskim. Refleksyjne pieśni i treny znajdują się obok żartobliwych fraszek.
Poezję okresu renesansu usłyszymy w interpretacji Krzysztofa Globisza.

Fraszki. Pieśni. Treny - audiolektura - audiobook od Jan Kochanowski możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć