ebook Inne pieśni
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 5830) Ilość stron (szacowana): 516

Inne pieśni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.42
Audiobook - najniższa cena: 28.64
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
38.42 zł Lub 34.58 zł
46.40 zł Lub 41.76 zł
49.90 zł
49.90 zł
-9% 38.42 zł
41.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nie science fiction, nie fantasy, nie historia alternatywna – lecz rzecz dzieje się w innej Europie, w innym świecie, gdzie prawa rządzące rzeczywistością bliższe są domysłom Arystotelesa na temat Formy i Materii, aniżeli teoriom Newtona i Einsteina – pisał o Innych pieśniach Jacek Dukaj.

Ten niezwykły obraz świata rządzonego przez Formę, zbudowanego z pięciu żywiołów, podporządkowanego teoriom Empedoklesa i Arystotelesa, w którym nowożytna nauka jako pogląd z gruntu fałszywy nigdy się nie rozwinęła, przyniósł autorowi aż trzy prestiżowe nagrody. Książka do czasu premiery Lodu uznawana była przez krytyków i czytelników za najlepszą powieść w jego dorobku (pierwsze wydanie: 2003).

Recenzje:

Podobno na tym właśnie polega jego warsztat pisarski - najpierw wyobraża sobie jakąś niezwykłą scenerię, a potem ją opisuje tak, jakby streszczał film wyświetlany w jego głowie. Jeśli to prawda, to tym razem ten film przyćmił swoimi efektami specjalnymi wszystkie poprzednie - mamy tutaj m.in. oniryczny opis Aleksandrii i jej biblioteki, miasto unoszące się nad Morzem Śródziemnym, statki powietrzne i międzyplanetarne, kolonię księżycową, Moskwę pod władaniem czarnoksiężnika, pałace, fortece i pola bitew, wszystko to opisane niesłychanie plastycznie i głęboko zapadające w wyobraźni.

Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza”

Inne pieśni to zarazem powieść fantasy (...), hołd złożony XIX-wiecznej literaturze przygodowej pełnej afrykańskiej egzotyki i tropików, a zarazem przypowieść filozoficzna.

Mariusz Czubaj, „Polityka”

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Inne pieśni od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ci, co wybaczają, winni być w razie potrzeby zdolni do okrucieństw największych.
Charakter rodzi się z wypracowanych nawyków. Kogokolwiek byś udawał, byle wystarczająco konsekwentnie, tym się w końcu staniesz.
Wstydem nie rządzi rozum. Wstyd rodzi się z dokonywanego nieustannie porównania z obrazem człowieka takiego, jakim chcielibyśmy być.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dukaj wzniósł się w tej książce na wyżyny światotwórstwa, a używany przez bohaterów język pozwala poczuć w pełni klimat tej powieści. Sama akcja rozkręca się dość długo, ale naprawdę warto czekać! Często nieoczywiste zwroty akcji, bohaterowie z krwi i kości, a do tego idealnie wplecione w fabułę rozmyślania filozoficzne i nawiązania historyczne sprawiają, że jest to jedna z najbardziej ambitnych książek polskiej fantastyki w XXI wieku.

  • Awatar

    W tej książce możemy natrafić na wiele ciekawych pomysłów. Świat bohaterów, choć tak obcy współczesnemu, jest doskonale przemyślany i nie miałam odczucia, że ktoś mnie nabiera opisując obyczaje ludzi żyjących pod antosem kratistosów, historie, czy trendy mody. To świat, w którym każdy z pięciu żywiołów ma swoje miejsce. "Inne pieśni" to także rozważania na temat natury kłamstwa, o ile w ogóle ono istnieje.
    Miłośnicy przygód nie rozczarują się. Dostaną i polowanie w Afryce, i lot na księżyc, i sztorm na okeanosie, i zdobywanie twierdz, a wszystko okraszone wielką polityką.

Warto zerknąć