ebook Inne pieśni
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 5522) Ilość stron (szacowana): 516

Inne pieśni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 29.23
Audiobook - najniższa cena: 28.34
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
37.90 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
29.23 zł Lub 26.31 zł
35.25 zł Lub 31.73 zł
35.63 zł 10 zł na konto
29.21 zł
30.84 zł
32.22 zł
32.22 zł
32.22 zł
34.50 zł
37.90 zł
38.90 zł
Inne proponowane

Nie science fiction, nie fantasy, nie historia alternatywna – lecz rzecz dzieje się w innej Europie, w innym świecie, gdzie prawa rządzące rzeczywistością bliższe są domysłom Arystotelesa na temat Formy i Materii, aniżeli teoriom Newtona i Einsteina – pisał o Innych pieśniach Jacek Dukaj.

Ten niezwykły obraz świata rządzonego przez Formę, zbudowanego z pięciu żywiołów, podporządkowanego teoriom Empedoklesa i Arystotelesa, w którym nowożytna nauka jako pogląd z gruntu fałszywy nigdy się nie rozwinęła, przyniósł autorowi aż trzy prestiżowe nagrody. Książka do czasu premiery Lodu uznawana była przez krytyków i czytelników za najlepszą powieść w jego dorobku (pierwsze wydanie: 2003).

Recenzje:

Podobno na tym właśnie polega jego warsztat pisarski - najpierw wyobraża sobie jakąś niezwykłą scenerię, a potem ją opisuje tak, jakby streszczał film wyświetlany w jego głowie. Jeśli to prawda, to tym razem ten film przyćmił swoimi efektami specjalnymi wszystkie poprzednie - mamy tutaj m.in. oniryczny opis Aleksandrii i jej biblioteki, miasto unoszące się nad Morzem Śródziemnym, statki powietrzne i międzyplanetarne, kolonię księżycową, Moskwę pod władaniem czarnoksiężnika, pałace, fortece i pola bitew, wszystko to opisane niesłychanie plastycznie i głęboko zapadające w wyobraźni.

Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza”

Inne pieśni to zarazem powieść fantasy (...), hołd złożony XIX-wiecznej literaturze przygodowej pełnej afrykańskiej egzotyki i tropików, a zarazem przypowieść filozoficzna.

Mariusz Czubaj, „Polityka”

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Inne pieśni od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ci, co wybaczają, winni być w razie potrzeby zdolni do okrucieństw największych.
Charakter rodzi się z wypracowanych nawyków. Kogokolwiek byś udawał, byle wystarczająco konsekwentnie, tym się w końcu staniesz.
Wstydem nie rządzi rozum. Wstyd rodzi się z dokonywanego nieustannie porównania z obrazem człowieka takiego, jakim chcielibyśmy być.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dukaj wzniósł się w tej książce na wyżyny światotwórstwa, a używany przez bohaterów język pozwala poczuć w pełni klimat tej powieści. Sama akcja rozkręca się dość długo, ale naprawdę warto czekać! Często nieoczywiste zwroty akcji, bohaterowie z krwi i kości, a do tego idealnie wplecione w fabułę rozmyślania filozoficzne i nawiązania historyczne sprawiają, że jest to jedna z najbardziej ambitnych książek polskiej fantastyki w XXI wieku.

  • Awatar

    W tej książce możemy natrafić na wiele ciekawych pomysłów. Świat bohaterów, choć tak obcy współczesnemu, jest doskonale przemyślany i nie miałam odczucia, że ktoś mnie nabiera opisując obyczaje ludzi żyjących pod antosem kratistosów, historie, czy trendy mody. To świat, w którym każdy z pięciu żywiołów ma swoje miejsce. "Inne pieśni" to także rozważania na temat natury kłamstwa, o ile w ogóle ono istnieje.
    Miłośnicy przygód nie rozczarują się. Dostaną i polowanie w Afryce, i lot na księżyc, i sztorm na okeanosie, i zdobywanie twierdz, a wszystko okraszone wielką polityką.

Warto zerknąć