ebook Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 84)

Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 19.33
Audiobook - najniższa cena: 21.29
wciąż za drogo?
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
19.33 zł Lub 17.40 zł
24.90 zł
24.90 zł
19.32 zł
20.36 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Wespazjan Cudny – dla przyjaciół Wally – wraca ze szkoły w dniu 18. urodzin. W domu, zamiast przyjęcia niespodzianki, czekają na niego ciała brutalnie zamordowanych rodziców oraz zabójcy, którzy próbują zgładzić także jego.

Chłopak jednego mordercę śmiertelnie rani, drugiemu ucieka na deskorolce. Niestety, wpada pod samochód i trafia do szpitala. Kiedy budzi się następnego dnia, nic nie pamięta. Nie ma też pojęcia, że w czasie, gdy zajmowali się nim lekarze, miejsce zbrodni zostało skrupulatnie spreparowane. Wally, oskarżony o podwójne morderstwo, zostaje tymczasowo aresztowany. Nie trafia jednak za kratki, ponieważ przejmują go tajemniczy mężczyźni.

W tym czasie bliscy chłopaka angażują do pomocy dziennikarza Andrzeja Sokoła oraz wysokiego oficera ABW, Sarę Bednarz. Para, szukając prawdziwych zabójców i ich zleceniodawców, dociera do dwóch dziewczyn, które urodziły się dokładnie tego samego dnia i w tym samym momencie, co Wally.

Okazuje się, że jedna z dziewczyn to Kesja, siostra chłopaka. Wally’ego łączy z nią znacznie więcej niż tylko braterska więź...

Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę od Krzysztof Koziołek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Książka zaintrygowała mnie okładką, choć wiadomo "nie oceniaj książki po okładce". Kobieta ciągnąca walizkę, z której leje się krew. Nastawiłam się na jakiś mega ciekawy i trzymający w napięciu thriller - a co dostałam?

Początek bardzo mnie zaintrygował. W dniu swoich 18-tych urodzin Wally (chłopak o niezwykłym imieniu i nazwisku Wespazjan Cudny) wraca ze szkoły do domu, a tam znajduje ciała brutalnie zamordowanych rodziców. Na domiar złego czekają na niego zabójcy, którzy chcą jego także pozbawić życia. Wally śmiertelnie rani jednego mordercę, a drugiemu ucieka. Wypada szybko z domu na deskorolce, wpada pod samochód i trafia do szpitala. Kiedy budzi się następnego dnia okazuje się, że nic nie pamięta ani z wypadku ani z tego co zastał wcześniej w domu. Chłopak leży w szpitalu, a zabójcy tak preparują miejsce zbrodni, że Wally zostaje oskarżony o podwójne morderstwo i powinien trafić do aresztu, ale w wyniku pewnych zawirowań nie trafia za kratki. Należy tu też wspomnieć, że rok wcześniej zaginęła bez śladu siostra Wallego, o której chłopak często myśli.

Wallemu pomaga Andrzej Sokół oraz Sara Bednarz (występują podobno też w innych książkach autora). Wychodzi na jaw tajemnica dwóch młodych kobiet, urodzonych tego samego dnia, w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Nie jest to przypadek i tu wchodzi wątek s-f.

Brzmi ciekawie? Mnie zaintrygowało i zainteresowało szczególnie mocno. Początek i środek niesamowicie ciekawy. Ale niestety im bardziej w las tym dla mnie gorzej. Myślę, że wszystko przez wątek fantastyczny w tej książce. Niestety mam tak, że fantastyki i s-f nie czytam, bo jej nie rozumiem i jakoś mnie nie interesuje. Tutaj mamy połączenie s-f, romansu, sensacji i kryminału razem. Na pewno autorowi udało się połączyć wątki razem, wyszło naprawdę dobrze. Nie moja wina, że nie przemawia do mnie ta pozycja, rozumiem jednak, że może się ta książka mocno podobać. Jestem pewnie w mniejszości, bo książka ma super opinie na różnych portalach. Warto wiec samemu po nią sięgnąć i sprawdzić, czy wam się spodoba. Książka nada się dla osób dorosłych, jak i dla młodzieży.

Ocena: 2/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć