ebook Dobra matka
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 1219)

Dobra matka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 16.45
Audiobook - najniższa cena: 25.94
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
21.23 zł Lub 19.11 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
-8% 16.45 zł
23.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności? Czy wiesz, jak wysoką cenę trzeba płacić za brak dyskrecji? Intrygujący i niezwykle wciągający kryminał, od którego trudno się oderwać.

W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą matką”.
Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo, podczas którego odkrywają wiele brudnych tajemnic sprzed lat. Poza schwytaniem seryjnego mordercy starsza aspirant Agata Górska będzie musiała zmierzyć się także ze swoją przeszłością…

Dobra matka od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dzieciaki powinny bawić się na podwórku, a nie być środkiem do realizacji potrzeb i marzeń dorosłych.
Mam wrażenie, że intymność jest teraz deficytowym towarem... Dlaczego ludziom nie wystarcza przeżywanie miłości lub zachwytu w gronie najbliższych? Dlaczego potrzebują podziwu całego świata?
Kolejny tom przygód pary policjantów: Agaty Górskiej i Sławka Tomczyka. Tym razem funkcjonariusze poszukują seryjnego mordercy kobiet.

To już trzeci na mojej półce kryminał autorstwa Małgorzaty Rogali. Muszę przyznać, że para sympatycznych policjantów podbiła moje serce i dlatego z uwagą śledzę ich losy, nie tylko zawodowe.

Na początek – mała sugestia. Jeśli zaczynacie czytać książki z tej serii – zacznijcie od początku. Wydarzenia z poszczególnych tomów łączą się ze sobą, a w kolejnych częściach są odniesienia do tych poprzednich.

Dobra matka to drugi tom cyklu. Górska i Tomczyk pracują nad sprawą zabójstwa młodej kobiety, zastrzelonej w Lesie Kabackim. Niebawem w podobnych okolicznościach ginie kolejna kobieta, a policjanci zaczynają podejrzewać, że zbrodnie mogą mieć związek z faktem, iż obie ofiary chętnie dzieliły się w Internecie swoją prywatnością – informowały o miejscu swojego pobytu, publikowały zdjęcia dzieci, komentowały posty innych.

Podczas śledztwa Agata przypadkiem spotyka doktora Mazura – lekarza, który molestował ją w dzieciństwie. Próbując odkryć jego związek z jedną z ofiar, trafia na trop, wiodący do podejrzanej agencji fotograficznej. Wielowątkowe śledztwo staje się coraz bardziej zawiłe.

Również w prywatnym życiu głównych bohaterów sporo się dzieje. Agata próbuje uporać się z trudną przeszłością i na nowo ułożyć relacje z ojcem, Tomczyk zostaje „sam” na czas wyjazdu swojej dziewczyny – Justyny, która postanawia wrócić do fotografii. Pomiędzy Agatą i Sławkiem rodzi się przyjaźń.

W tle mamy istotny problem społeczny - ochrona prywatności w sieci. Jakże często zdradzamy na portalach społecznościowych informacje, które mogą być wykorzystane przeciwko nam. Nie zdając sobie z tego sprawy, narażamy na niebezpieczeństwo siebie i swoich bliskich. Choć Dobra matka to kryminał, skłania do refleksji na ten temat.

Sama już nie wiem ile razy słyszałam, że z czytania tego typu – lekkich, łatwych i przyjemnych – lektur nic nie wynika, że to strata czasu. Być może. Rzecz w tym, że nie zawsze mamy ochotę na reportaże, książki historyczne czy ambitną prozę lub poezję. Jestem wręcz przekonana, że większość czytelników szuka w lekturze chwili zapomnienia, sposobu na oderwanie się od rzeczywistości, odpoczynku.

Tak więc wybaczcie mi moi kochani literaturoznawcy, gdy szarość zaokienna przygniata mnie do ziemi, otulona w koc, z kubkiem herbaty u boku, Rogalę sobie poczytam.

Ocena: 4+/6
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kolejny tom przygód Agaty i Sławka połknęłam. Bieżące śledztwo zazębia się z wcześniejszym, z prywatną historią Agaty i jej przyjaciółki Justyny a jednocześnie zatacza szersze koło poruszając trudny temat wykorzystywania młodych dziewczyn jak i obrazując poziom bezmyślności użytkowników portali społecznościowych. Tak naprawdę to robią się z tego dwie poważne sprawy, trup się ściele gęsto, rozmaite zdarzenia zazębiają się...
    Prywatne życie dwojga policjantów również zatacza wolty, coraz wyraźniejsi są współpracownicy z komendy, którzy budzą sympatię.

    Naprawdę fajna seria. Szkoda, że na razie króciutka. Lecę do "Ważki".

Warto zerknąć