Róża północy
4.42 / 5.00 (liczba ocen: 10)

Róża północy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 27.94
wciąż za drogo?
20.34 złpremium: 10.17 zł Lub 10.17 zł
19.90 zł
21.02 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
30.00 zł
26.23 zł
26.78 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Orientalna piękność, dziedzic podupadłej fortuny i kobieta, która chce zabić ich miłość... Wielowątkowa, wzruszająca opowieść o ludziach zmagających się z historią. „Róża północy” to jedna z najbardziej wciągających książek Lucindy Riley, autorki „Domu orchidei”.
 

Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu swoich setnych urodzin, przekazuje prawnukowi manuskrypt, w którym opisała historię swojego życia. Młody Ari Malik, skoncentrowany na pracy i karierze, chowa babcine opowieści do szuflady. Po latach, spełniony w życiu zawodowym, ale rozczarowany swoim życiem osobistym, sięga po wspomnienia Anahity. Podążając tropami tajemnic przeszłości, trafia z upalnych kolorowych Indii do ponurej i mrocznej rezydencji Astbury w angielskim hrabstwie Devon. Tam poznaje jej tajemniczego właściciela i … gwiazdę filmową z Hollywood. Mroczne sekrety, które kładą się cieniem na historii szlachetnego rodu Astbury, połączą ich losy.
„Róża północy” to powieść o skomplikowanej współzależności ludzkich losów, potędze przekazywanego z pokolenia na pokolenie niezwykłego daru intuicji i jasnowidzenia, bogatych indyjskich dziedziczkach, wytwornych angielskich lordach i ogromnej sile miłości.

Róża północy od Lucinda Riley możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kiedy zginie cała nadzieja, człowiekowi jest już wszystko jedno, jaka czeka go przyszłość.
Szczęście składa się z wielu czynników, nie tylko z jednego. Pieniądze i sukcesy nigdy człowieka nie uszczęśliwią, jeśli ma zamknięte serce.
Życie to znacznie więcej niż praca i bogactwo.
Gdy pomagasz ludziom, sama stajesz się częścią ich przeznaczenia.
Każde dziecko jest cudem, niezależnie od tego, do jakiego urodziło się życia.
Jeśli jest we mnie piękno, które można by uznać za wartościowe, ukryło się gdzieś głęboko w moim wnętrzu.
center>Szczęście składa się z wielu czynników, nie tylko jednego.Pieniądze i sukcesy nigdy człowieka nie uszczęśliwią jeśli ma zamknięte serce.
Książka już od dawna zalegała na moim czytniku, ale jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Jest taki moment, w którym kończę jedną książkę i już zastanawiam się nad następną. Tym razem mój wybór padł na Różę Północy i .... absolutnie przepadłam. To były tak cudowne godziny, że tak jak na początku przerażała mnie objętość, tak żałowałam, że stron ubywa tak szybko.
To przepiękna saga rodzinna z tajemnicą w tle. Autorka tak prowadzi swoją powieść, że nie sposób się od niej oderwać. Bohaterami powieści są: angielski lord, przybysz z Indii i młoda amerykanka, których dzielą stulecia. Nad każdym wisi ciężar rodzinnej tajemnicy.

Poznajemy Anahite Chaval i jej historię spisaną w liście. To co jej się przytrafiło budzi całą paletę uczuć... żal i smutek, niedowierzanie i złość, a przede wszystkim współczucie. Nasza bohaterka urodziła się i zmarła w Idiach, dożywszy sędziwego wieku. W dniu swoich urodzin przekazuje jednemu z wnuków spisaną historię swojego życia.

... nawet w najlepszych momentach życia nie należy myśleć,że szczęście dane jest nam raz na zawsze. Cudowna chwila, kiedy czujemy, że nic nas nie pokona,zawsze jest ulotna.


To Ari Malik był tym wybrańcem, któremu przyszło zmierzyć się z historią .Upłynęło jednak kilka lat, gdy udał się do Anglii, by poznać mroczną tajemnicę swoich przodków. Czy uda mu się spełnić ostatnią wolę swojej Babci i czy odnajdzie jej pierworodnego syna? Czy może rzeczywiście dziecko zmarło w Anglii? Z takimi zagadkami z przeszłości przyjdzie się zmierzyć Malikowi.

...życie jest zbyt krótkie. I chcąc robić to, co uznajemy za dobre dla siebie, musimy być gotowi na poświęcenie


Róża Północy to niezapomniana podróż w głąb Indii do królewskich pałaców, ale i do Anglii tej z początków XX wieku. Autorka pokazuje nam piękną i niezwykle wzruszającą historię kobiety, której nie tylko nie było dane cieszyć się miłością to jeszcze musiała grać role tej drugiej. Czy dlatego, że miała inny kolor skóry?

Oczarowała mnie ta książka i wiem, że z całą pewnością sięgnę po inne pozycje autorki, bo nie dosyć, że ma lekkie pióro, to jeszcze tak potrafi zaintrygować czytelnika, że nie sposób skończyć czytania mimo, że jest środek nocy. Kto jeszcze nie czytał powinien to nadrobić, bo warto.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć