Wyspa strachu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.48 / 5.00
liczba ocen: 8
najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-50% 16.50 zł
33.00 złpremium: 19.80 zł
26.40 zł
33.00 zł
Pozostałe księgarnie
21.45 zł
26.40 zł
29.37 zł
29.70 zł
31.35 zł
33.00 zł
33.42 zł
Opis:

Pierwsza część kryminalnej sagi z Gotlandii. Opanowana przez turystów wyspa staje się areną działań bezwzględnego zabójcy. Czy jest nim ktoś z miejscowych? A może to ktoś z zewnątrz? Inspektor Broman musi szybko znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Inspektor policji Frederic Broman przenosi się wraz z rodziną ze Sztokholmu na Gotlandię. Cała rodzina marzy, by wreszcie wieść spokojniejsze życie. Oczywiście tak się nie dzieje.
Trwa słoneczne lato, na wyspę zjeżdżają turyści. W domku letniskowym zostaje odnaleziona zabita owca z charakterystycznie rozciętym podbrzuszem. Kilka dni później w bagażniku na dachu samochodu policja odnajduje zwłoki mężczyzny z podobnym cięciem jak u zwierzęcia. Gotlandia staje się wyspą strachu…

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Pomysł na książkę bardzo dobry, odtworzony realistycznie. Obrazy jak i miejsca zbrodni przyprawiają o gęsią skórkę, choć nie są opisane w dość brutalny sposób. W trakcie rozwoju akcji, nastrój tajemniczości rośnie wraz z przeczytaną stroną. Rzucane są podejrzenia na różne osoby. Fałszywym śladem może być wszystko, każdy szczegół wprowadza nas w błąd.

  "Gdzieś powinna być granica, za którą człowiek nie czuje się bezpiecznie. Dotyczy to nawet psychopaty."

  Nowa postać dodaje coś nowego do śledztwa. Autor nie analizuje stanów psychicznych postaci. One są pewnymi "typami" założonymi z góry. Nie ma tu jednej perspektywy, spojrzenia na sprawy oczami tylko jednej osoby.

  Śledztwa prowadzone przez inspektora są powolne i drobiazgowe, tak, aby czytelnicy mogli wiedzieć, co się dzieje. Bardzo szybko okaże się, że z pozoru proste dochodzenie bardziej się komplikuje. Okazuje się, bowiem, że nic nie jest takim, jakim się na początku wydawało, a zwyczajni z pozoru ludzie skrywają wiele tajemnic.


  "-Czy to żenujące dla policjanta mieć żonę, która boi się ciemności?- spytała, gdy znaleźli się w łóżku.
  - Nie, skądże. Na dobrą sprawę większość policjantów boi się ciemności. To właśnie dlatego zostają policjantami.
  - Ale ty się nie boisz?

  - Nie ja nie."


  Co do finału, nie spodziewałam się go. Zaskoczył mnie ogromnie. Liczyłam na coś innego, a tu autor postanowił zagrać nam na uczuciach.

  Całość jest pisana zwartym językiem, dużo opisów, trzeba się mocno skupiać na lekturze. I bardzo dobrze... mamy oddać się jej całkowicie. Krótkie rozdziały opisane w książce mają na celu przybliżyć nam mordercę.

  "Wyspa strachu" pochłonęła mnie na parę godzin. Dostałam ją dziś rano, a ja już piszę Wam recenzję. Książka bardzo dobra, napięcie gwarantowane. Prosty, zrozumiały język dla każdego.


  Czekam z niecierpliwością na dalsze losy Frederica.


  A czy Ty podejmiesz wyzwanie i wytypujesz podejrzanego? Czy zostaniesz wciągnięty w wir mrocznej aury i tajemnic? Nie wahaj się tylko przeczytaj. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto lubi kryminały jak i thrillery.

Warto zerknąć