W cieniu prawa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.28 / 5.00
liczba ocen: 1050
cena od: 19.50
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.50 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.50 zł
23.92 zł
24.52 zł
28.31 zł
31.16 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
23.87 zł
23.88 zł
23.92 zł
23.92 zł
25.12 zł
25.41 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
Opis:

Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym. Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Trochę zagmatwana. Bohater tyle razy wychodzi z niebezpieczeństw, ze zaczyna to być nudne. Niemniej jednak warto przeczytać. Każdy autor ma lepsze i gorsze książki. Ta jest pomiędzy.

 • Awatar

  Trochę zagmatwana, ale wciągnęła. Polecam.

 • Awatar

  Nie wiem czemu ubzdurałam sobie, że to pierwszy tom nowego cyklu a tu koniec i kropka.

  Nie do końca jestem zachwycona. W tym klimacie bardziej podobają mi się książki Katarzyny Kwiatkowskiej. Tu coś mi nie grało. Niby Erik istny Forst (i więzienia, tortury i zamachy), Willy to Chyłka w spodniach, Sophie prawie jak Olga... ale coś nie porwało. No żebym Mroza przez 4 dni czytała?!?!
  I jeszcze potem się obudziła, że dalszego ciągu nie będzie. Skoro się skończyło tak jak skończyło. Echchch...

  I nieładnie na dzień dobry - polubiłam Anikę!

  Czekam na następną książkę, bo nadal Remigiusz Mróz pozostaje w czołówce ulubionych autorów! Może po prostu cykle lepiej mu się udają

 • Awatar

  Powiem szczerze, dawno nie meczylam tak ksiazki. Jeszcze czytam i nie wiem kto zabil, ale prawde powiedziawszy im bardziej opowiesc sie zakreca tym moja ciekawosc slabnie.

  Ani chwili oddechu - a moze to wlasnie jest jej wada?

 • Awatar

  Dawno mnie tak książka nie zmęczyła. Totalnie nie potrafiłem się wciągnąć. Autor tyle razy zmieniał "kierunek wiatru" fabuły, że robiło mi się niedobrze. Jestem zmęczony i muszę szybko sięgnąć bo coś bardziej wartkiego.

 • Awatar

  Po przeczytaniu wcześniejszych recenzji obawiałam się nieco tej pozycji R.Mroza. Dla mnie jednak to były 3 tomy w jednym, czyli bez niepotrzebnego czasem przeciągania, jakie miało w moim odczuciu miejsce przy trylogii z komisarzem Forstem.
  "W cieniu prawa" napisana jest w stylu Mroza, czyli są zaskakujące zwroty akcji, jest trochę historii, jest zaskakujące zakończenie.
  Faktycznie zabrakło mi lepszego oddania ówczesnych czasów, trochę za mało czuć klimat Galicji z początku XXw.

 • Awatar

  Są książki, o których powiedzieć można, że są daleko idącym nieporozumieniem. Spiętrzenie nieprawdopodobieństw, tworzenie wymyślnej fabuły w stylu "zabili go, więc uciekł", dorabianie głębi motywacyjnej, wobec której Rów Mariański to jedynie drobny dołek na drodze...
  Zaletą jest natomiast bardzo staranne opisanie realiów czasów, jakie mogły wtedy być.

Inne proponowane
Warto zerknąć